Spor

Beykoz’u spor kenti yapacak

Beykoz’u spor kenti yapacak
27.03.2015 19:44
| | |
4205

Beykoz Belediyesi Spor Kulübü bu yıl yaptığı yatırımların karşılığını görmeye başladı.

Beykoz belediye başkan yardımcısı ve aynı zamanda Beykoz Belediyespor külübü başkanı  Muharrem Kaşıtoğlu Beykoz'u bir spor kenti yapmaya  kararlı. Beykoz gençlik geliştirme projesi kapsamında ilk yılı olmasına karşın  şu anda yaklaşık 200 öğrenci hentbol okullarında eğitim aldığını söyledi. 

Hiç bir ücret alınmadan verilen kurslarda ulaşım ve malzemede Beykoz Belediyesi tarafından sağlandığına dikkat çeken Kaşıtoğlu şöyle konuştu. “A takımlar seviyesinde ise voleybol ve hentbol takımları özellikle göze batıyor. Bu sene ilk kez kurulan erkek hentbol takımı 1.Lige yükselme mücadelesi veriyor ve şu an final grubuna kaldı, bayan voleybol takımı ise yine 2. Lig’e yükselme yolunda çok avantajlı bir konumda”

Başkan Kaşıtoğlu, “her ne kadar A takımlar seviyesinde çok başarılı olsak ta asıl hedefimiz çocuklarımıza spor yaptırmak” dedi. 

“Özellikle kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve yakın zamanda Beykoz’dan yetiştireceğimiz çocuklarımızla A takımımızı oluşturarak milli takımlarımıza ve ülkemize yararlı gençler yetiştirebilmek amacımız…  Özellikle hentbolda bir marka” şeklinde konuşan Kaşıtoğlu, A takımına Avrupa kupası hedefi çizdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in büyük desteğini alarak bu aşamaya geldiklerini vurgulayana Kaşıtoğlu, konuşmasında Yücel Çelikbilek in spor sevgisine dikkat çekti. Halen İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün gibi iki önemli milli takım antrenörünü de kadrosunda barındıran Beykoz Belediyespor yatırımları ile herkesin dikkatini  çekmeye devam ediyor.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Beykoz Belediyespor, Muharrem Kaşıtoğlu, Hentbol, Voleybol, İsmail Tarakçı, Akın Yenigün

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"