Güncel

Beykoz'u soyan hırsızları yıllık izindeki polis yakaladı

Beykoz'u soyan hırsızları yıllık izindeki polis yakaladı
31.07.2017 16:14
| | |
13251

Beykoz'un da içinde yer aldığı 27 ayrı bölgede hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli yıllık iznini kullanan bir polis sayesinde yakayı ele verdi.

Yıllık iznini geçirmek üzere Abant'a tatile giden İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurunun otele sahte kimlikle giriş yapıldığını tespit etmesi üzerine yapmış olduğu ihbar sonucu yakalanan 3 şüpheli gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri; Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar ve Beykoz'da 27 ayrı evde hırsızlık yaptıkları öne sürülen şüpheliler, Bolu Abant'ta bir otele girişlerinde sahte kimlik kullanmaları üzerine otele baskın yaptı.

Yapılan operasyonla hakkında 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Vedat G. (32), hakkında 3 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Orhan G. (23) ile emniyette çok sayıda hırsızlıktan kaydı bulunan Eren A. (29) yakalandı.

Beykoz’da bir evden çelik kasa çalmışlar

Şüphelilerin, Üsküdar'da bir evden 800 bin dolar çaldıkları  ve bu parayla 400 bin lira değerindeki otomobili bir tanıdıklarının üzerine alarak kullandıkları kaydedildi.

Hırsızlıktan elde edilen parayla alındıkları düşünülen lüks otomobile de, otele yapılan baskın sonrası el konuldu.

Ayrıca şüphelilerin Beykoz'daki bir evden çaldıkları öne sürülen çelik kasayı bir süre otomobilin bagajında taşıdıktan sonra arka koltuğuna nakletme anları, lüks bir otomobili çalma görüntüleri, Abant'taki otelde yakalanma anlarına ilişkin güvenlik kamera görüntüleri basına dağıtıldı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği bildirildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Hırsız, Polis, Şüpheli

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"