Güncel

Beykoz'u silah tarlasına çevirmişler

Beykoz'u silah tarlasına çevirmişler
12.12.2016 12:28
| | |
5877

Küçükçekmece'de bulunan minibüs içindeki mühimmattan sonra Beykoz Riva’da bulunan gömülü silah ve mühimmatların da SAT askerlerine ait olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminden iki gün sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü, FETÖ mensuplarının darbe girişiminde kullanacakları bazı silahları Beykoz Riva’da toprak altına gömerek sakladıklarının istihbaratını aldı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bölgede yaptığı kazı çalışmasında, 7 adet M-16 tüfek, 4 adet MP-5 silah ve çok sayıda mermi bulundu.Yapılan operasyonda 1 binbaşı ve 1 astsubay gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığı gömülü mühimmatlarla ilgili incelemelerine halen devam ediyor. Ancak savcılık yaptığı incelemeler sonucunda mühimmatın SAT Komutanlığı’nda görevli askerlere ait olduğunu tespit etti. Savcılık, SAT askerlerinin darbe girişimi için 6 grupta görevlendirildiğini ve 15 Temmuz’dan önce Beykoz SAT Komutanlığı’ndan Hava Harp Okulu’na İstanbul’un çeşitli bölgelerinde kullanılmak üzere çok sayıda mühimmat sevk edildiğini belirledi. Askerlerin darbe girişiminin başarısız olmasının ardından ise ellerindeki silahları Beykoz Riva’ya gömdükleri tespit edildi.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Mühimmat, Silah, Cephane, Riva

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"