Beykoz'u rahatsız eden konuya Valilik'ten uyarı

  • 0
  • 9039
Beykoz'u rahatsız eden konuya Valilik'ten uyarı
Beykoz'u rahatsız eden konuya Valilik'ten uyarı

Beykozluların sık sık rahatsızlıklarını dile getirdiği, asker uğurlama konvoylarına ilişkin İstanbul Valiliğinden bir açıklama yapıldı.

İstanbul ve Beykoz genelinde organize edilen asker uğurlama konvoylarında yaşanan, huzuru bozan ve taşkınlık içeren hareketler nedeniyle artan şikayetler üzerine İstanbul Valiliği'nden bir açıklama yapıldı.

Valilik, kurallara uyulmaması halinde yasal cezai müeyyidelerin uygulanacağını belirtti.

"Uğurlamalar bizim için önemli bir gelenek"

İstanbul Valiliğinden, Vali Şahin'in talimatıyla 39 ilçe kaymakamlığına ve güvenlik güçlerine ulaştırılan talimatnamede kutsal olarak görülen vatan hizmetine uğurlamaların önemli bir gelenek olduğuna dikkati çekilerek, "Son günlerde bu güzel geleneğimizin ruhuna uymayan, trafik düzenini aksatan, vatandaşımızın genel güvenliğini ve asayişi tehlikeye düşürücü davranışlarla karşılaşılmaktadır. Asker uğurlama geleneğini istismar ve kuralları ihlal eden bu tür davranışlara müsaade edilmemesi, aykırı davranışta bulunanlar hakkında yasal müeyyidelerin uygulanması ve konunun sıralı amirlerce hassasiyetle takip edilmesi hususunda; bilgi ve gereğini önemle rica ederim." ifadelerine yer verildi.

Beykoz Kaymakamından ayrı uyarı

Beykoz Kaymakamı ise yayınlanan talimatnameyi sosyal medya hesabından da paylaşarak şu notu bıraktı:

"Sevgili gençler,Değerli Beykozlular; kutsal bildiğimiz askerlik görevine böylesine sevgiyle heyecanla gitmek isteyen başka bir millet yoktur. Halkımızda gençlerimizin bu heyecanına hep sevgi ve hoşgörü ile bakmıştır. Son zamanlarda bu kutlamaların trafiği durma noktasına getirdiği, yanıcı ve patlayıcı maddeler atılarak, korku ve endişe yaratıldığı gözlenmektedir. Zaten yürürlükteki mevzuatımızda, meskûn mahalde ateş etmek, yanıcı ve patlayıcı maddeler kullanmak yasaktır. Bu nedenle Valiliğimizce bu tür olumsuzlukların önlenmesine yönelik bir genel emir yayımlanmıştır. Vatandaşlarımızın ve sizlerin mağdur olmamanız için emirde belirtilen kurallara uyacağınıza inanıyor, vatani görevine gidecek olan sevgili yavrularımıza hayırlı teskereler diliyorum."

Haber Merkezi

Beykoz Kurban Kent'te kesim ücretleri el yakacak
Önceki Beykoz Kurban Kent'te kesim ücretleri el yakacak
Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Sonraki Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz