Beykoz'u 'metro' heyecanı sardı

  • Güncelleme: 17.04.2016 12:22
  • Okunma: 25329 kez
  • Yorum: 2
Yıllardır büyük bir heyecanla beklenen ve 7 Haziran Seçimleri öncesi Başbakan Davutoğlu'nun Beykoz'a söz verdiği müjde sonunda gerçekleşiyor.
Beykoz'u 'metro' heyecanı sardı

İlk olarak, Söğütlüçeşme ile Avcılar arasında başlayan ve daha sonra Marmaray ile devam eden toplutaşıma projelerine bir yenisi daha ekleniyor ve bu kez planlara Beykoz ekleniyor. Ümraniye-Çekmeköy arasında inşa edilen metronun açılışı için bu yılın Eylül ayı işaret edilirken, Üsküdar-Beykoz arasında yapılması planlanan metronun ihalesine ise 1 ay içerisinde çıkılacağı kaydediliyor. İBB Meclis toplantısında müjdeyi veren Başkan Kadir Topbaş, Beşiktaş-Sarıyer ve Üsküdar-Beykoz metro hatlarının her iki yakadaki sahil trafiğine büyük bir kolaylık getireceğini söyledi.

Beykoz, yıllardır beklediği metroya sonunda kavuşuyor. İBB Başkanı Kadir Topbaş, Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, İstanbul'un gelecekte 1000 kilometrelik bir metro ağına kavuşmuş olacağını söyledi. İBB Başkanı olarak geçirdiği 3. dönemini "Bu dönem, ustalık dönemim..." sözleriyle tanımlayan Kadir Topbaş, son Meclis toplantısında müjdeyi verdi. Buna göre Beşiktaş-Sarıyer ve Üsküdar-Beykoz güzergahlarında inşa edilecek metro projesi için 1 ay içerisinde ihaleye çıkılacak.

‘Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 haziran seçimleri öncesinde Beykoz’a metro sözü vermişti…’

Hatırlanacağı gibi Beykoz'a inşa edilecek bir 'metro' ile ilgili olarak Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 1. ve 2. dönemlerinde büyük gayretler harcamıştı. Son olarak 7 Haziran Türkiye Genel Seçimleri öncesi Beykoz'a gelen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da Beykoz'a metro sözü vererek, "Beykoz'da tapu sorunları çözdük ve çözmeye de devam ediyoruz. Beykoz'a metro da gelecek inşallah. İstanbul'un her yerine metronun konforunu getirmeye kararlıyız. Şimdi Şahinkaya Spor Kompleksi'ni yapıyoruz. Beykoz'a yakışır her türlü imkân olacak" şeklinde konuşmuştu.

Öte yandan yüzünü tam anlamıyla turizme veren Beykoz'a bir metro gelmesinin, vizyonunu gerçekleştirmesi ve genişletmesi açısından büyük bir şans olduğu değerlendiriliyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

çubukluyalı (5 yıl önce)

Daha seçimlere var.erkenden başlamışsınız.bu metro hikayesi genelde seçimden seçime dillendiriliyor.

erdal avsar (5 yıl önce)

inşallah gelir gerçekten çok büyük bir hizmet olur ayrıca üsküdar dan beykoz a uzanan bir gemi ido seferleri olsa da çok iyi olur üsküdar kuzguncuk beylerbeyi çengelköy kandilli küçüksu kanlıca çubuklu paşabahçe gibi süper olur

Yorum Yaz