Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!

  • 6
  • 42523
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!
Beykoz'u ikinci kez utandırdılar!

Beykoz Vakfı'nın 11. Olağan Genel Kurul toplantısı 'olağan üstü gelişmelere' sahne oldu.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında gerçekleştirilen CHP Beykoz Olağanüstü Kongresi'nde 40 imzayla Aday olan ancak seçim sonrası kendisine yalnızca 15 oy çıkan Gökhan Taneri Vural, bu kez de yanına Abdullah Yümsel'i alarak Beykoz Vakfı'nda şansını denedi. Şaban Tören'e karşı 30 kişilik bir liste hazırlayan G.T. Vural'a bu kez de sandıktan yalnızca 6 oy çıktı. CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın "Beni istifaya G.T. Vural imzalı bir mektupla zorladılar!" açıklamasının ardından bu kez de Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, "Benim eşimi dostumu da haberleri olmadan G.T. Vural kendi listesine yazmış!" diyerek G.T. Vural’a tepki gösterdi.

Öte yandan Dost Beykoz'un birebir görüştüğü ve G.T. Vural'ın da listesinde olan Ali Rıza Yıldız ve Opr. Dr. Devrim Altıntaş da "Listede olduğumuzdan haberimiz yok!" açıklaması yaptı. Yine G.T. Vural’ın Denetim Kurulu Asil Listesi’nin 1. Sırasında ve ilçede ‘CHP emekçisi, titiz bir yönetici’ olarak tanınan, saygı duyulan Seyit Usta da listede olduğunu Dost Beykoz’dan öğrendiğini kaydetti ve tepki gösterdi. CHP’nin sevilen ve sayılan isimlerinden Seyit Usta, “Gökhan Taneri Vural'ın ismi telefonumda bile kayıtlı değil! Şimdi arasa önce ‘kimsiniz’ derim” şeklinde konuştu. Hemen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hakkı olan seçme ve seçilme konusunda ise Gökhan Taner Vural'ın yanına Abdullah Yümsel’i de alarak, Beykoz’da ikinci kez "Ali Cengiz oyununa" başvurması ilçede üzüntüyle karşılandı.

‘Küfür etmedi’ diyenle ‘Küfür etti’ diyen el ele verdi…

Öte yandan daha önce Dost Beykoz'un davetli olmadığı ve Anadoluhisarı Spor Kulübü'nde Adem Deniz'in düzenlediği basın toplantısına katılan ve Adem Deniz’in "Ben küfretmedim!" açıklamalarını yaparken ona destek verip yanında duran G.T. Vural'ın listesinde; Adem Deniz küfrettiği için düzenlenen geziye katılmayan Abdullah Yümsel'in 11. Sırada yer alması ve G.T. Vural seçilsin gayretiyle salonda dolaşması şaşkınlık yarattı. Daha önce Anadoluhisarı meydanında tartıştığı Adem Deniz’e "Sen küfredemezsin!" diyerek alanı terk eden Abdullah Yümsel, ertesi gün "Ben küfretmedim!" diyen Adem Deniz’e destek veren G.T. Vural'ın listesinin 11. sırasında yer aldı. Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören ise Abdullah Yümsel'e tepki göstererek, Dost Beykoz’a özel olarak şu açıklamayı yaptı:

Şaban Tören: “Abdullah Yümsel’in Üyeliği gözden geçirilsin!”

"Abdullah Yümsel, 'Ben bu listede yer aldım çünkü ben Belediye'nin adayıyım' demiş. Ben Sayın Belediye Başkanını göreve davet ediyorum. Lütfen Abdullah Yümsel'in BEYTAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği yeniden gözden geçirilsin. Ben, Şaban Tören olarak konuşmamda Başkan Yücel Çelikbilek'in ve Beykoz Belediyesi'nin katkılarından bahsettim. Beykoz Belediyesi nasıl bana muhalefet olabilir? Nasıl Abdullah Yümsel'i görevlendirebilir? Biz zaten birlikte çalışıyoruz."

‘G.T. Vural’ın adaylığı önce şaka sanıldı…’

Beykoz Vakfı'nın Yalıköy Mahallesi'nde bulunan Vakıf binasında düzenlenen Kongre'ye çok sayıda davetli katıldı. MHP'nin Beykoz'dan Milletvekili Aday Adayı olan Cüneyt Pulant da davetliler arasındaydı ve CHP'den de Aday Adayları sabah kahvaltısına gelip, seçim öncesi gitmişti. Sabah kahvaltısıyla başlayan gün, müzik dinletisiyle devam etti ve daha sonra seçim gündemine geçildi. Açılış ve yoklama yapıldıktan sonra Kongre Divan Başkanlığı seçildi ve peşi sıra da Saygı Duruşu ila İstiklâl Marşı söylendi. Faaliyet ve mali raporlar okunduktan sonra geçici bütçe de dile geldi ve ardından 'Dilek ve Temenniler' bölümüne geçildi. Bu sırada Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, konuşmasını da yapmıştı ve onun dışında 'Dilek ve Temenniler' bölümüne kadar kimse ortaya çıkmadı. Herkes 'tek liste' ile seçime girileceğini beklerken, Dilek ve Temenniler kısmında söz alan Gökhan Taneri Vural, tüm salondakileri şoke eden bir konuşma yaptı ve sürpriz bir şekilde “Ben de adayım!” dedi. Önce salondakiler bunun bir 'şaka' olduğunu düşünerek güldüler. Hatta G.T. Vural, cebindeki listeyi çıkarıncaya kadar kimse bu şakanın aslında ciddi olduğunu bile fark edemedi. Ancak G.T. Vural'ın ciddi olduğu anlaşıldıktan sonra işin rengi değişti. Divan Kurulu'nun onayıyla Başkan Şaban Tören tekrar sahne aldı ve yeni bir konuşma yapmak zorunda kaldı.

Şaban Tören, seçim öncesi yaptığı konuşmasında şunları anlattı:

Beykoz Vakfı Başkanı Tören: “Gökhan’ın Başkanlık yapabileceğine inanmıyorum!”

"Rahmetli CHP'li İlçe Başkanımız Mahmut Yavuz vardır. Efsane Başkan... Gerçekten paraya pula koşmayan, bir duruşu olan arkadaşımızdı. İlçe Başkanlığı'na aday olmuştu ben de dedim ki ona: 'Aday olma! Sağlığın da iyi değil. Olma!' dedim ama çok hırslı bir arkadaşımızdı, aday oldu. Biz o zaman Gökhan Taneri Vural'a dedik ki: 'Gökhan! Aday ol!' dedik. Gökhan, aday oldu ve Mahmut'un karşısında 90 küsur oy aldı. Gökhan 90 oy aldı ama mahareti kendinde gördü... 'Ben aldım!' dedi... Yahu sen 15 günlük parti üyesisin... Sen Mahmut Yavuz'un karşısında 90'a yakın oy alıyorsun! Bu önemli bir şey... Bu senin değil, kolektif bir arkadaş grubunun desteğinin işi...

Gökhan daha sonra Beykoz Vakfı'nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak çok iş yaptı. Maddi manevi destek verdi. Ben çok severim Gökhan'ı... Ama Gökhan'ın siyaset içine girdikten sonra bir takım arkadaş gruplarına katıldı ve sendelemeleri oldu. Ben yine de Gökhan Bey kardeşimi çok seviyorum. Ama ben Gökhan Bey'in yanında kimler var bilmiyorum; ben Gökhan Bey'in Beykoz Vakfı'nda uzun süreli Yöneticilik yapabileceğine, Başkanlık yapabileceğine inanamıyorum; inanmıyorum!"

Skandal: ‘G.T. Vural’ın listesinde yer aldıklarını Dost Beykoz’dan öğrendiler…’

Konuşmaların ardından listeler tek tek okundu ve G.T. Vural'ın listesinde şu isimler olduğu anlaşıldı:

Asil Üyeler

1- Gökhan Taneri Vural

2- Adnan Yazıcı

3- Uğur İlikçi

4- Nuri Yeşilbaş

5- Devrim Altuntaş (Soyadı yanlış bir şekilde listede böyle yazıyordu. Oysa Sayın Devrim Altıntaş'ın soyadı 'u' ile değildi; ALTINTAŞ'tı...)

6- Ali Rıza Yıldız

7- Elif Çelik

8- Ekrem Başlantı

9- Bedir Bayrak

10- Can Çakmak

11- Abdullah Yümsel

12- Asiye Yılmaz

Yedek Üyeler

1- Feridun Kocataş

2- Bekir Özçelik

3- Akın Ersoy

4- Esin Yazıcı

5- Murat Gül

6- Hayrullah Usta

7- Gamze Tuğ

8- Zuhal Özen

9- Derya Livanelioğlu

10- Yusuf Şit

11- Uğur Alpay

12- Osman Erkul

Denetim Kurulu Asil Liste

1- Seyit Usta

2- Hüseyin Ünal

3- Bahattin Şençağda

Denetim Kurulu Yedek Üyeler

1- Ahmet Erkan

2- Halidun Aytaç

3- Mithat Yardım

Seyit Usta: “Telefonumda adı bile kayıtlı değil!”

Listedeki isimlerden pek çoğuna önce ve sadece Dost Beykoz ulaştı. G.T. Vural'ın Asil Yönetim Kurulu Listesi'nde yer alan pek çok isim "Haberim yok!" derken, Denetim Kurulu Asil Liste'de yer alan ve daha önce CHP Beykoz İlçe Başkanlığı da yapmış olan Seyit Usta'nın söyledikleri bomba etkisi yarattı. CHP Beykoz İlçe Başkanlığı sırasında Beyefendiliğiyle ve titiz çalışmalarıyla ün yapan Seyit Usta, Dost Beykoz Haber Merkezi'ne "Gökhan Taneri Vural'ın ismi telefonumda bile kayıtlı değil!" şeklinde bir açıklama yaptı. Beykoz Vakfı'nın seçimlerinde isminin geçtiğine çok şaşırdığını ifade eden Seyit Usta, G. T. Vural ile bu konuda bir görüşme yapıp yapmadığı sorusuna da "Kesinlikle hayır! Onun telefonu bile kayıtlı değil. Arasa önce 'kimsiniz' derim" diye yanıtladı.

Öte yandan Devrim Altıntaş'lı Ali Rıza Yıldız'lı ve Seyit Usta'lı listesiyle Gökhan Taneri Vural, seçimlerden yalnızca 6 oy alabildi. Şaban Tören ise aldığı 43 oyla Beykoz Vakfı'nın 11. Olağan Kongresi'nden yeniden Başkan seçilerek ayrıldı.

Dost Beykoz Haber Merkezi, G.T. Vural'ın listesindeki isimleri aradıktan sonra son olarak Şaban Tören'e de ulaştı ve G.T. Vural'ın listesiyle ilgili olarak düşüncelerini sordu. Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören ise Dost Beykoz'a özel olarak şu açıklamayı yaptı:

Şaban Tören: “Benim eşimi, dostumu da listesine almış!”

"Beni arıyorlar sabahtan bu yana... Adnan Yazıcı aradı, Gökhan'ın listesinden... Hayal Kahvesi'nin sahibi... Haberinin olmadığını söyledi. Yine Bekir Özçelik... Gökhan’ın listesinde... Bekir, benim çok yakınımdır, abisi kalp krizi geçirdiği için bugün toplantıya katılamamıştı. Yani bir Vakıf'ta böyle abuk sabuk iş mi olur? Kimsenin haberi yok... Sadece Abdullah Yümsel oradaydı. Abdullah Yümsel, 'Ben bu listede yer aldım çünkü ben Belediye'nin adayıyım' demiş. Ben Sayın Belediye Başkanını göreve davet ediyorum. Lütfen Abdullah Yümsel'in BEYTAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği yeniden gözden geçirilsin. Ben konuşmamda Başkan Yücel Çelikbilek'in ve Beykoz Belediyesi'nin katkılarından bahsettim. Beykoz Belediyesi nasıl bana muhalefet olabilir? Nasıl Abdullah Yümsel'i görevlendirebilir? Biz zaten Beykoz Belediyesi’yle birlikte çalışıyoruz."

‘G.T. Vural, seçimlere itiraz etti!’

Öte yandan seçimi 6'ya karşı 43 oyla kazanan Şaban Tören’in oy sayım işlemi sürerken, hiç sayım yapılan yere gelmediği gözlendi. G. T. Vural ise Abdullah Yümsel ile birlikte sayılan zarfları takip etti ve kısa kısa notlar aldı. Kendisinden ve Abdullah Yümsel'den başka hiç kimsenin haberinin olmadığı liste 6 oy alınca da G.T. Vural, Divan Başkanlığı'na dilekçeyle başvurdu. Dilekçesinde seçimlerin Divan Başkanlığı'nın inisiyatifi dışında başladığına dikkat çeken G.T. Vural, oylamanın usulüne uygun olarak 'gizli' bir şekilde yapılmadığını savundu. Oylamanın geçersiz sayılması gerektiğini iddia eden G.T. Vural, dilekçesini "Oylamanın yeniden yapılması için gereğinin yapılmasını rica ederim" şeklinde bitirdi.

Şaban Tören'in kazandığı listede ise aşağıdaki isimler, Beykoz Vakfı'nın yeni Yönetim Kurulu'nu oluşturdu:

Yönetim Kurulu Asil

Mesut Arslan

Nihal Kaya

Ali İlker Baştan

Hasan Mert Kaya

Ali Fuat Saruhan

Mehtap Şahin

Tarık Coşkun

Arzu Tamer

Selçuk Gökbayrak

Yönetim Kurulu Yedek

Sedat Akdoğan

İsa Özler

Fatih Altıntaş

Serkan Güney

Nilgün Topatan

Aytuğ Nayir

Vasıf Şenoğlu

Orhan Balıkçı

Yılmaz Nebioğlu

Sefa Şahin

Denetim Kurulu Asil

Ali Can Türk

Serdar Abay

Burak Boyraz

Denetim Kurulu Yedek

Eda Ülken

Ethem Akar

Müjgan

Haber Merkezi

Beykoz’un İncileri Bursa’da Niğde Vizesini aldı
Önceki Beykoz’un İncileri Bursa’da Niğde Vizesini aldı
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (6 Yorum)

NURİ YEŞİLBAŞ (10 yıl önce)

Beykoz Vafkında yapılan seçimde şahsıma yapılan hatayı sayın Gökhan Tamer Vural kabul etmiş, özür dilemiştir.

Mustafra SARGIN (10 yıl önce)

YAHU NEDİR BU HANI Bİ TABİR VARDIR YA ATIN ÖNÜNE ET İTİN ÖNÜNE OT KOYMAK DİYE Bİ SÖYLEM BAKIYORUMDA BEYKOZDA YILLARCA KEŞFEDİLMEMİŞ NE CEVHERLER VAR MESELA ABDULLAH YÜMSEL İKTİDAR PARTİSİNİN İLÇE YÖNETİMİNDE DİKKATİNİZİ ÇEKERİM İKTİDAR PARTİSİNİ DEDİM BELEDİYENİN BEYTAŞIN YÖNETİMİNDE NEDİR KARDEŞİM YILLARCA İCRA DAİRESİNDE ÇALIŞTIN YETMEDİMİ BEYKOZLUYU İPOTEK ALTINA ALDIĞINIZ DA HER YERE SALDIRIYORSUNUZ ALLAHTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI AK PARTİDE CHP DE VEYA Bİ BAŞKA PARTİDE OLSAYDI MUTLAKA ORDA İDİNİZ BEYKOZLU CHP LİLER MHP LİLER AK PARTİYE DUA EDİN BEYKOZDA İKTİDARDA SİZİ BU KİŞİLERDEN YANI PARTİNİZİ UZAK TUTUYORLAR BU KADAR MENFAAT İLİŞKİLERİ BENİM BEYKOZDA MİDEM BULANIYOR BENİM GİBİ ADAMIN HAKİKATEN AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI GİBİ GELİYOR BANA BEYKOZDA

burak öz (10 yıl önce)

G.T.Vural yanlış yapmıştır şaban törede Beykoz vakfında koltuğa yapıştı bırakmıyor listesindeki kişiler beykozda kamu oyunda ve stk larda görev yapmış kişiler değil koltıgu bırakmamak içi kendine göre bir liste yapmış zeki aksuda Beykoz sporda aynısı al birini vur ötekine bunlar dört kolluya binmede buraları bırakmazlar

Nuri Yeşilbaş (10 yıl önce)

Ben hiçbir STK başkanlarını ve yönetimini arkadan kalleşçe vurmadım ve vurmam. Bir yere aday olacaksam, başta Yönetim Kurulu başkanına haber verip ekibim ile yola çıkarım. Bu zamana kadar hiçbir STK nın karşına liste çıkarıp aday olmadım, buda almış olduğum edep ve kişiliğimden dolayıdır, bundan da ödün vermem. Gökhan Bey, sevdiğim bir arkadaşımdır. İsmimi kullanarak kamoyunda benim adıma özür dilemesini rica ederim. Bir daha böyle bir hataya düşmemesini de temenni ederim. Beykoz Vakıf Başkanı Sayın Şaban Töre ve Yönetim Kurulu'na yeni görevin de başarılar dilerim.

SERVET ÇİFTÇİ (10 yıl önce)

G. Taneri Vural şahsen sevdiğim biridir ancak bu hareketleriyle kendi siyasi geleceğini bitirdi.. Bundan sonra insanlar ona güvenipte hareket etmez.. Siyasi ortamlarda çoluk çocuğun bile diline düştü her yere aday olmasıyla.. Olmuyorsa zorlamamak lazım bazen.. Beykoz Vakfı da zaten birilerinin tek eli oldu.. Şaban Tören de çok farklı değil.. Kazandığı tek yer Beykoz Vakfı orada da koltuğa yapıştı.. Bu insanlar sana nasıl güvenipte CHP'de sana koltuk versin.. Gidin torun çoluk çocuk sevin artık, illa 4 kolluyla mı alsınlar sizi o koltuklardan..

koray erdem (10 yıl önce)

Şu unutulmasın ki AK Parti İlçe Yöneticisi, Beytaş Yönetim Kurulu Üyesi ve BİSK Başkanı Abdullah Yümsel'in bu tür atraksiyonları sadece ve sadece Yücel Çelikbilek'e zarar vermektedir. Abdullah bey sınıf başkanlığı seçimi olsa ona da aday olacak. Ayıptır!

Yorum Yaz