Beykoz’u hangisi yönetecek?

  • 0
  • 15980
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?
Beykoz’u hangisi yönetecek?

Beykoz Belediye Başkanlığı için geri sayım devam ederken, partide aday gösterilecek kişinin kim olacağı da merakla bekleniyor.

Türkiye’nin en güçlü partisi olan AK Parti’nin  12 aday adayı, önceki hafta İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde düzenlenen gecede teşkilata tanıtılmıştı.

AK Parti’nin 12 aday adayına ise bu kez Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede kendilerini ve düşüncelerini anlatma fırsatı verildi. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in başarılar dilediği aday adayları tek tek kürsüye çıkarak hem kendilerini tanıttı hem de AK Parti’ye olan aşklarını anlattılar. 

Ahmet Batu: "CHP’den Allah korusun" 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in İl Başkanlığı’nın tavsiyesi üzerine ‘isim sırasıyla’ söz verileceğini belirtmesi üzerine kürsüye ilk olarak Ahmet Hulusi Batu geldi. Kürsüye gelir gelmez, son sıralarda bulunan Yüksel Baki ve Yücel Çelikbilek’i işaret eden Batu, “İlk konuşmacı olarak ne kadar konuşsam da buradakiler dinleyecekler. Ancak son sıralarda bulunan kişilere haksızlık olacak. Bunun için elden geldiğince konuşmamı kısa tutacağım. Zaten buradaki hemen herkes bizi biliyordur” dedi. 

Ahmet Hulusi Batu, değişen dünya dengelerinden bahsetti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Avrupa’nın ve İslâm ülkelerinin taktir ettiğine vurgu yaptı. “İslam Alemi’nden Avrupa’ya kadar Türkiye’nin başarısı için dua edenler var” diyen Batu, şunları söyledi: 

“CHP’den Allah korusun!” 

“Beykoz’un bir talihsizliği vardır: ‘Yedi Kocalı Hürmüz’ gibidir bana göre. Herkes buna karışır. Özellikle imar konusunda problemleri vardır, tapu konusunda sıkıntıları vardır. Bunlar için Başkanımız uğraşıyor, gayretleri var, biliyoruz. Bizim de dışarıda olmamıza karşın elimizden geleni bu konuda yaptığımızı, detaylarına girmeden ama gönül rahatlığıyla söylemek istiyorum. Çok ciddi çalışmalar olmuştur, çok ciddi iyileştirmeler olmuştur. Ben inanıyorum ki, yeniden AK Parti iktidar olacak ve yarın AK Parti iktidarında bu sorunlar daha iyi çözülecek. Allah korusun CHP’nin burada sözkonusu olması halinde bunların ne hale geleceğini, ne tür karmaşalar yaşanacağını düşünmek dahi istemiyorum.” 

Ali Bilir’den Çelikbilek ve Ergül’e övgü 

İkinci olarak Ali Bilir konuşma yaptı ve geçmişte görev almış ve hizmet etmiş tüm Başkanlara şükran duyulması gerektiğini vurguladı. Kendisinin de yardımcısı olduğu Muharrem Ergül için ayrı bir parantez açılması gerektiğini ifade eden Ali Bilir, “Sayın Ergül 2 yıl içerisinde Beykoz’a doğalgaz gelecek denildiğinde 4 buçuk ayda getirdiğini unutmamak gerekiyor. Biz bu yola bugün çıkmadık. AK Parti kurulduğu gün çıktık ve belediyecilik anlayışımızla 10 yılı devirdik. 2B sorunu ben 20 yıl önce Beykoz’a geldiğimde söylenen bir konuydu. AK Parti Hükümetimizin ben bu sorunu çözdü olarak kabul ediyorum.” 

Başkan Yücel Çelikbilek’in 2B sorununun çözümü için gayretlerini Ahmet Hulusi Batu gibi öven Ali BilirÇelikbilek’in yaptıklarını “Devrim” olarak nitelendirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın son 10 yılda 1 Trilyon Liradan fazla yatırım yaptığına da dikkat çeken Bilir, bu konunun da unutulmaması gerektiğinin altını çizdi. Ali Bilir,“Bundan önce de olduğu gibi bundan sonra da AK Parti’de hizmet edecek kişilerin Allah yâr ve yardımcısı olsun” dedi. 

Burhan Güner sitem etti 

İBB Koru Tesisleri’ndeki tanıtım gecesinde kürsüye gelen üçüncü kişi Burhan Güner oldu.Güner, konuşmasına sitemle başladı ve toplantıdaki eksiklerini dile getireceğini dile getirdi. Kendisiyle ilgili slayt gösterisinin kısa olduğundan yakınan Burhan Güner, “Ben 1990’lı yıllarda Beykoz Spor Kulübü’nde yöneticilik yaptım. Aynı yıllarda Anavatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptım. O yıllarda yeni doğan iki bebeğe benim adımı verdiler. O yıllarda gerçekten iyi hizmetler verdiğime inanıyorum” şeklinde konuştu. 

Güner, şöyle devam etti: “Biz Beykoz’umuzda Peygamber barındıran tek ilçeyiz. Benim inanç turizmi konusunda da projelerim var. Allah nasip ederse bunları da Başkan olursam hayata geçirmeyi ümit ediyorum. Ayrıca Beykoz Spor Kulübü’nü de Turkcell Süper Lig’e çıkartacağım.” 

Beykoz’u daha ileriye taşıyacağım 

AK Parti Aday Adayları’ndan Hasan KarakayaBurhan Güner’in ardından sahneye geldi kısaca kendisini tanıttıktan sonra şunları söyledi: 

“2004 yılından bu yana üyesi olduğum partimizin 30 Mart 2014 seçimlerinde çocukluğumu ve gençliğimi sokaklarında geçirdiğim Beykoz’un vizyonunu daha ileri noktalara taşımak adına Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldum, hedefimi teşkilatımızın ve vatandaşlarımızın desteğini yanımıza alarak birikimlerimizi ortaya koyup Beykoz’u rahata kavuşturmaktır.” 

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 hedefine göndermede bulunanKarakaya, seçimin yalnızca ülke için değil AfrikaOrtadoğu ve Balkan ülkeleri için de son derece önemli olduğunu 2023 ve 2071 Türkiye hedeflerine ulaşmak ve Türkiye’yi dünya lideri yapabilmenin tek hedefleri olduğunu kaydetti. Hasan Karakaya şunları söyledi: 

“30 Mart’ta oy kullanmak için sandığa gittiğimde, ‘Keşke şunu da yapsaydım’ diyeceğim hiçbir şey bırakmayacağım ve sırtımda akıtılmadık bir damla ter kalmayacak. Belediye Başkanlarımız güzel işlerin altına imza attılar, bu hizmetlerin devamı yeni projelerimizi hayata geçirmek için Beykoz Belediye Başkanlığına aday adayı oldum. Bu hususta ben de Belediye Başkanı olursam, yapılmış birçok güzel faaliyetlerin altına imzamı atacağım, çünkü ben Beykozluyum.” 

Kemal Kaya: “Organik Beykozluyum” 

Kürsüye 5. İsim olarak Kemal Kaya geldi. Avukat Kemal KayaMuharrem Ayı ve Aşure Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmasında, diğer adaylardan ayrılan tek yönünün Beykozluluğu olduğunu söyledi. “Ben 1967 Beykoz doğumluyum yani organik Beykozluyum” diyen Kemal Kaya, esprili yaklaşımıyla konukları güldürdü. Avukat Kemal KayaKaos Teorisi’nden bir örnek vererek, bir kelebeğin kanat çırpmasının dahi doğaya büyük etkiler yapabildiğine dikkat çekerek, yapılacak katkıların küçük de olsa büyük etkiler yaratabileceğini vurguladı. Avukat Kemal Kaya, şunları söyledi: 

“Kısmet olur da Başkan olursam, trafik sorunu başta olmak üzere pek çok sorunu çözebilmek için projelerimle halkımızın karşısına çıkacağım. Yapacağım çalışmalar yalnızca Beykoz için olmayacak. Gezi ayaklanmasıyla oluşan tehlike henüz ortadan kalkmış değil. AK Parti iktidarı toplumun normalleşmesi ve siville askeri bürokrasinin yeniletilmesi konusunda çok şeyler yaptı bunlara şahidiz. Şunu çok iyi biliyorum ki, yapılan işler yapanın yanına kâr kalmıyor. Ağa da olsanız, paşa da olsanız yargının karşısına çıkacaksınız. Bunlar yine bizlerin sayesinde oldu. Bizler AK Parti’nin arkasında durmasaydık, yapılanlar yapanın yanında kâr kalmaya devam edecekti.”

Sen neden hizmet etmedin demesinler 

AK Parti Aday Adayları’ndan Mehmet Reşat BahçeevliBeykoz’a yapılan hizmetlere yönelik memnuniyetini dile getirdi ve önümüzdeki dönemde kendisinin de katkılarının olacağından bahsetti. “Yarın bir gün Allah’ın huzuruna çıktığımda, ‘Sen neden hizmet edebilecekken hizmet etmedin?’ dememesi için adaylık başvurusunda bulundum” diyenBahçeevli, aday olarak bir başkasının gösterilmesi halinde de yine sabahtan gece yarılarına kadar o kişi için çalışacağını, koşturacağını söyledi. 

Beykoz’a hizmeti AK Parti getirmiştir 

Aday Adayları’nın tanıtıldığı gecede kürsüye gelen 7. isim Metin Torun oldu. Torun, yapılan birçok etkinliklerde kendisinin de faydasının olduğunu kaydederek, “Muharrem Ergül zamanında Belediye Başkan Yardımcısı olarak göreve başladığımda, Belediyenin teknik anlamda ihtiyaçları olan ve geri kalınan bazı noktalarda süratle çalışmalar yaparak toparladık. Bunların ardından ilçemizin fiziki noktada, özellikle atık suları ile büyük bir çalışmamız oldu. İBB’nin de büyük katkıları ile boğaza akan atık suların sıkıntısını ortadan kaldırdık. 10 yıl içinde birçok güzel faaliyetler yaptık. Bunda sadece benim veya Muharrem Ergül’ün değil, hepinizin katkısı vardır. Ben de Beykoz’lu oldum. Zaten bu nedenden dolayı beni de tanıyan tanıyor” 

AK Parti için her zaman hizmet edeceğini ifade eden Metin Torun, pek çok çaba gösterdiğini, Yücel Çelikbilek’in emeklerininin de olduğunu söyleyerek, “Beykoz’a hizmeti AK Parti getirmiştir” diye konuştu. 

Harbiye Orduevi’nin kapısından çevrildim 

AK Parti’nin Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül2014 seçimlerinde Aday Adayları’ndan birisi olarak kürsüye geldi. Konuşmasına Ahmet Mithat Efendi’nin sözlerinden alıntı yaparak başlayan Ergül“Ahmet Mithat Efendi’nin dediği gibi Türkiye’nin en güzel yeri İstanbul, İstanbul’un en güzel yeri Boğaz, Boğaz’ın en güzel yeri de Beykoz’dur” dedi. Ailesinin 1936 yılında Beykoz’a geldiğini belirtenMuharrem ErgülTrabzon’da doğduğunu ve 3 ay sonra da Beykoz’a geldiğini anlattı. İlkokulu Beykoz’da okuduğunu dile getiren Ergül, “Hep Beykoz’daydım. Alibeyköy’de 39 numaradaydım. Ortaokulda okurken voleybol, yüzme, kürek ve futbol sporlarıyla uğraştım. 42 yıldır aynı evde oturuyorum” şeklinde konuştu. 

Hikâyesinin Beykoz’da başladığını ve Beykoz’da sonlanacağını ifade eden Muharrem Ergül, anne ve babalarının mezarlığında kendisi için bir yer aldığını belirterek, “Bizim AK Parti dışında gidecek başka kapımız yok. Ben 28 Şubat’a evladını fedâ etmiş bir babayım. Kendim de defalarca gözaltına alındım. Ben eşimle Harbiye Orduevi’nin kapısından çevrildim. Tekrar o günlere dönmek istemiyorsak arkadaşlar, şuculuk-buculuk, sencilik-bencilik, onun bunun adamcılığı yok! Hepimiz birimiz için. Başka çaremiz yok” dedi. 

Ben bir fen adamıyım! 

Muharrem Ergül’ün ardından sahneye gelen Muslu Çetin Kutupoğlu, en önemli vasfının fen adamı bilim adamı olduğunu belirterek, “Bunun için buradayım” diye konuştu.Muharrem Ergül’ün Başkan olduğu dönemde, kendisine danışmanlık teklif ettiğini ve bu sayede de Beykoz’a hizmet ettiğini anlatan Kutupoğlu“Beykoz’u sevme nedenim insanıdır. Beykoz insanı hiç bozulmamış, tertemiz” dedi. 

Diğer Aday Adayları gibi 2B sorununda Yücel Çelikbilek’in çalışmalarını ve gayretlerini övenMuslu Çetin KutupoğluÇelikbilek’in sorunun üstesinden gelmeyi başardığını söyledi. Kendisinin de yine Beykoz sorunlarına çözüm getirebilmek adına aday adayı olduğunu belirten Kutupoğlu“Beykoz için elimden geleni yapacağım, buna inanın” diye konuştu. 

Mustafa Tahmaz: “Yarış demokrasinin cilvesidir” 

Kürsüye gelen 10. isim Mustafa Tahmaz’dı. “Ben de Beykoz sevdası yaşayan Anadolu çocuğuyum” diyen Tahmaz, Aday Adaylığı sürecinin demokratik bir yarış olduğunu kaydetti.Mustafa Tahmaz, “Bu yarış, demokrasinin cilvesidir. Fakat şunun da bilinmesini isterim ki, bu yarışın sonunda buradaki isimlerden hangisi aday olursa olsun Mustafa Tahmaz olarak yanında olacağım. Kimin Beykoz’a faydası daha çok olacaksa, Allah bu şerefli vazifeyi ona nasip etsin” dedi. 

Büyüklerin dûasının alarak ve “Bismillah” diyerek meydana indiğini söyleyen Mustafa TahmazBeykoz’da yaşam standartlarını yükseltebilmek için Aday Adayı olduğunu belirtti.Tahmaz, “10 yıldır Beykoz’da hayal olmuş projeleri gerçekleştirmek adına ve Beykoz’un tarihini değiştirmek için buradayım. Allah yâr ve yardımcınız olsun” şeklinde konuştu. 

Türkiye’nin en büyük siyasi partisi AK Parti’dir 

Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı’ndan istifa ederek AK Parti’den Aday Adayı olanYüksel BakiAK Parti’nin kuruluşundan itibaren kazandığı başarıları dile getirerek konuşmasına başladı. “Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük siyasi partisi AK Parti’dir”diyen Baki, yerel seçimlerin hemen ardından genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olması dolayısıyla Beykoz’daki seçimin önemine dikkat çekti. Seçimlere bir ay kala sahaya inen partilerden olmadıklarının altını çizen Yüksel Baki“Bizler ‘Milletim için ne yaptım?’ diyen AK Parti’nin mensuplarıyız. Aday olarak her kim gösterilirse gösterilsin, onun etrafında kenetlenip birlikte Beykoz için çalışacağız” şeklinde konuştu. Yüksel Baki, aynı zamanda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e de çalışmalarından ötürü teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı. 

Çelikbilek esprileri ile güldürdü 

AK Parti’den yeniden Aday Adayı olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, isim sıralamasında son sırada yer aldığından, kürsüye son kişi olarak çıktı. Kendisinden önceBeykoz Belediye Başkanı olan Muharrem Ergül’ü işaret eden Yücel Çelikbilek, “Allah’ım bu dönemi bana, benden önceki dönemi de Muharrem Ergül kardeşime nasip etti. Ben pişman mıyım? Asla! Muharrem kardeşim pişman mı? Asla! İşin içinde Beykoz’a hizmet varsa ve sonunda AK Parti varsa biz değil, kim olursa olsun pişman olmaz!” şeklinde konuştu. Oldukça sakin ve neşeli bir görünümde olan Çelikbilek, “Benden öncekiler ne kadar konuşma yaptılar, süresini hesaplamadım. Ancak onların toplamı kadar konuşmayacağım” diyerek, salondakileri güldürdü. 

Başkan Çelikbilek, şunları kaydetti: “Beykoz’dan hiç ayrılmadım. Sadece kısa süreli iş sebebi ile Fatih’e gittim. Bunun dışında ben de doğma-büyüme Beykozluyum ve bundan da gurur duyuyorum. 2009’a geldiğimizde Muharrem Başkanım da adaydı fakat ben karşısında aday adayı olmadım! Müracaat etmedim. Bu, farklı bir anlayıştır. Neden müracaat etmedim? Çünkü o varken ben adaylığı düşünmem. Fakat hiç ummadığım bir şey oldu, dışarı gittim – geldim. Bana telefon geldi, 2009’da aday olduğumu söylediler. Nasıl olduğunu ben de anlamadım. 

Seçimlerde Karargâh Başkanı seçimini kazandığımda, seçim zaferini balkonlarda konfetiler ve havai fişekler ile yaşarken ben, ertesi günü iki buçuk trilyon borcu nasıl ödeyeceğimin hesabını yapıyordum. Evet seçim kazanmıştık, fakat o seçim Karargah Başkanı olarak sıkıntısı olan bir Başkandım. Ama olsun, bunda da bir hayır vardır. Sonuçta, Allah nasip etti bize ve o görevi de yerine getirdik” 

Gece, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in konuşması ve slayt gösterisinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

AK Parti’nin gurur gecesi
Önceki AK Parti’nin gurur gecesi
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu