Beykoz’u farklı açılardan kucaklamak

  • 0
  • 7440
Beykoz’u farklı açılardan kucaklamak
Beykoz’u farklı açılardan kucaklamak
Beykoz’u farklı açılardan kucaklamak
Beykoz’u farklı açılardan kucaklamak
Beykoz’u farklı açılardan kucaklamak
Beykoz’u farklı açılardan kucaklamak

Dost Beykoz ailesi, Kavacık Et Mangal’da ki akşam yemeğinde bir araya geldi.

Beykoz’da 15 günde bir basılı gazete olarak çıkan ve hemen her gün internet sitesinde birbirinden farklı haberleri 250 bin Beykozluyla buluşturan Dost Beykoz, köşe yazarlarını akşam yemeğinde bir araya getirdi. Eşleriyle davete katılan Dost Beykoz köşe yazarları, farklı açıdan baktıkları gerçeğinin bu ailenin zengin ruhunu oluşturduğuna dikkat çekerek, 10 yılı aşkın sürede bugün gelinen nokta dolayısıyla gururlu olduklarını ifade etti. Yazarların hemen hepsi Dost Beykoz ailesinin bir ferdi olmaktan gurur duyduklarını dile getirirken, gazetenin ilçede konumlandırıldığı yerden ve beğenilerden dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Kader Gür: 15 günlük yayın başarılı

Dost Beykoz’un Kavacık Et Mangal’da gerçekleştirdiği yemekli aile toplantısına konuşan İmtiyaz Sahibi Kader Gür, her yayının aşağı yukarı aynı şeyleri yazdığını fakat kurumları kadrolarının farklı kıldığını ifade ederek, “Dost Beykoz’u da bu kadro zirveye taşımıştır, hepinize teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Dost Beykoz’un 15 günde bir yayınlanmasın Beykoz’da çok etkili olduğunu ve 15 günde bir yayının başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü kaydeden Gür, Doç. Mehmet Yorulmazlar’ın Dost Beykoz Ailesine katılmasının da kendilerini mutlu ettiğini söyledi.  
 
 
Yorulmazlar’a yakın ilgi
 
Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç’in de eşiyle birlikte geldiği yemekli toplantıda, Yazı İşleri Müdürü Sinan Kavrak ve Haber Müdürü Ferdi Güngör de hazır bulundu. Beykoz Belediye Meclisi Üyesi de olan Erdal Öztürk, geceye eşi ve oğluyla katılırken, Dost Beykoz yazarlarından Av. Ferda Kazancıbaşı da yardımcısı Gülişan Özdemir ile birlikte katılım sağladı. Dost Beykoz yazarlarından Melih Perçin’in de eşiyle birlikte geldiği toplantıda, diğer yazarlar Nimet ErAsım Özdemir ve Mehmet Ali Anafarta ‘yalnız’dı. Yeni yazarlardan olan ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi görevinde de bulunan Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar da eşiyle birlikte katılım sağladı ve diğer yazarlardan büyük ilgi gördü.
 
Birbirimizi sahiplenmek çok güzel
 
Dost Beykoz yazarlarından Erdal Öztürk yemekte yaptığı konuşmasında 10 yılı geride bıraktıklarını hatırlatarak, "Birbirimizi sahiplenmek çok güzel. Ben Ferda Abi'nin sözünü hiç unutmam. O yıllarda Anadolu Hisarı Derneği'nin Başkanıydı. Bir eylem yapılıyordu. Tarihi Beykoz Çayırı'nda onu görüp kucaklaştığımızda bana şöyle demişti: 'Erdal, biz birimizden güç alıyoruz'. Gerçekten böyle. Tek başına hiç bir şeyi ifade etmiyorsun. Ancak bir arada olduğunda insanlar birbirlerinden güç alıyorlar"dedi.
 
 
En büyük zenginlik aile ve dostlar
 
Dost Beykoz Yazı İşleri Müdürü Sinan Kavrak, kısa tuttuğu konuşmasını, sosyal medyada yer alan sayfasına yazdığı sözü dile getirerek özetlerken, şunları söyledi: "Ben buraya geldiğimde oturur oturmaz şöyle bir tweet geçtim, onu okuyacağım sizlere: 'Dost Beykoz Ailemizle Kavacık Mangal'da bir aradayız. En büyük zenginlik aile ve dostlar. Hamdolsun bu konuda çok şanslıyım'. Söyleyeceğim bu kadar, hepinize çok teşekkür ediyorum. İnşallah bunun gibi nice yılları, huzur içinde, sağlık içinde başarıyla geçirmeye devam ederiz."
 
Yazar kadromuz oldukça zengin
 
Dost Beykoz yazarlarından Mehmet Ali Anafarta da Dost Beykoz ekibinin bir aile olduğunu belirterek, zengin yazar kadrosunun birbirlerinin yazılarını da okumaya davet etti. Zaman zaman yazdığı yazılar dolayısıyla yeni kişilerle tanıştığını anlatan Mehmet Ali Anafarta, "Bu anlarda kendi yazılarınızı olduğu kadar diğer yazarların yazılarıyla ilgili de sorularla karşılaşabiliyorsunuz. Ben bu anlarda duruma hâkim olduğum için bir sıkıntı yaşamıyorum, sizler de yaşamayın istiyorum" diye konuştu. 8 Mayıs Çarşamba günü Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştireceği 'Motivasyon ve Beden Dili Semineri'ne de Dost Beykoz ailesini davet eden Anafarta, programda cam kırıp üzerinde yürüyeceğini iddia etti.
 
Bu ekibi ağırlamaktan memnuniyet duydum
 
Dost Beykoz yazarlarından olan Ekrem Tuncer ise Kavacık Mangal'ın işletme sahibi olarak gazete ekibini ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Ekrem Tuncer,"Kader Bey'in de dile getirdiği gibi Dost Beykoz aslında bir fikir kulübüdür. Bence de bir fikir kulübüdür ve birbirinden kıymetli kişileri içerisinde barındırır. Farklı görüşlerden, farklı düşüncelerden, farklı yapılardan insanlar, tamamen gönüllülük esaslı olarak bir aradadır" şeklinde konuştu.
 
 
Beykozluluk vurgusu çok önemli

Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç de konuşmasına, aileye yeni katılan Yard. Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar’"Hoşgeldiniz" diyerek başladı. SpordaDost Beykoz'un daha güçlü bir hale geldiğini ifade eden Bilgehan Murat MiniçMehmet Yorulmazlar adının Beykoz'da başarı ve istikrarla özdeşleştiğini vurguladı.
 
Murat Miniç şunları söyledi: "Ben yazılarımda özellikle Beykozluluk vurgusu yapmaya çalışıyorum. Bir Beykozluluk kültürü, Beykozluluk kimliği oluşturulsun istiyorum. Hatta Beykozlular Derneği diye bir derneğin kurulmasını bile ciddi ciddi düşündük, bunun alt yapısını hazırladık. Hâlâ o çalışma devam ediyor, bir kenarda tutuyoruz, üzerinde çalışıyoruz. Bu anlamda da Dost Beykoz'da bulunmaktan dolayı mutluluk ve gurur duyduğumu da belirtmek isterim. Dost Beykoz, Beykozluluk kimliği taşıyan insanlara her zaman heyecan katmıştır. Tekrar hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum"
 
 
Yazı yazmak nefes almak gibi birşey
 
Dost Beykoz yazarlarından Nimet Er ise "Benim için yazı yazmak, nefes almak gibi bir şey" derken, kelimelerin bir gücü olduğuna inandığını söyledi. Dost Beykoz Gazetesi'ndeki'dost' sözcüğünün, altı çizilmesi gereken ve önemle vurgulanması gereken bir ifade olduğunu belirten Nimet Er"Çok farklı kollardan gelen suyun birleşip bir nehri oluşturması gibi... Burada insanlar birbirine saygı ve sevgi çerçevesinde, iyi niyetle yaklaşıyor" şeklinde konuştu.
 
Haber Merkezi
Küçüksu Kasrı'nda kaçak dükkan!...
Önceki Küçüksu Kasrı'nda kaçak dükkan!...
Kavacıkspor Beykoz’a mutlu dönme hedefiyle gidiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a mutlu dönme hedefiyle gidiyor