Beykoz'u en iyi anlatan kareler Dost Beykoz'dan

  • Güncelleme: 24.12.2020 19:06
  • Okunma: 3977 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi tarafından TVF ile birlikte organize edilen fotoğraf yarışmasına bu yıl da Dost Beykoz dereceye girenler arasında yer aldı.
Beykoz'u en iyi anlatan kareler Dost Beykoz'dan

Beykoz'un doğal ve tarihi güzellikleri ile köklü medeniyet mirasını fotoğraf sanatı aracılığıyla gözler önüne sermek amacıyla, amatör ve profesyonel yüzlerce fotoğrafçıyı bir araya getiren "Beykoz Belediyesi 2. Fotoğraf Yarışması" sonuçları kamuoyuyla paylaşıldı.

Beykoz Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Vakfı (TFV) ile ortaklaşa düzenlenen yarışıma fotoğraf tutkunları için ilçeyi cazip hale getirmeyi, coğrafi konumu ve doğal güzellikleriyle geçmişten bugüne İstanbul'un gözbebeği olan ilçenin tanıtımına ulusal düzeyde katkı sağlamayı da amaçlıyor.

Yarışmaya gönderilen fotoğraflar aralarında ünlü foto muhabiri Coşkun Aral'ın yanı sıra, fotoğraf sanatının usta isimleri İsmail Küçük, İzzet Keribar, Leyla Emektar, Murat Gür, Mustafa Yılmaz, Nazan Tuna, Süleyman Gündüz'den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Sınırın sıfır noktası, üçüncü oldu

Dost Beykoz Haber Müdürü Muhammed Gencebay Gür'ün Mayıs ayında aldığı özel izinle Beykoz Devlet Hastanesi'nde Kovid-19 Yoğun Bakım Servisine girerek, yeni tip koronavirüsünün ilk pik yaptığı dönemde ülkenin bütün kesimleri tarafından takdir edilen sağlık personellerinden olan Sedanur Akgül ve Özlem Uğurlu'nun yoğun ve fedakar mücadelesini görüntülemişti.

Uğurlu ve Akgül, yeni tip koronavirüs hastalığına yakalanmış, tedavilerinin ardından sınırın sıfır noktasına geri dönerek hastalara şifa olma mücadelelerine kaldıkları yerden devam etmişlerdi. 

O anlarla yarışmaya katılan Gür, jüri üyeleri tarafından üçüncülüğe layık görüldü.

Gencebay Gür, geçtiğimiz yıl Kanlıca Yüzme Yarışında çektiği fotoğrafla da "sergileme" ödülünün sahibi olmuştu.

Organizasyona 379 fotoğrafçı, 2 bin 697 eserle katılırken, değerlendirme sonucunda Foto-Öykü Kategorisinde Kazım Bora Yenilmez birinci, Fikriye Er ikinci, Dost Beykoz Haber Müdürü Muhammed Gencebay Gür ise üçüncü oldu.

"Serbest Kategori"de ise Uğur Yıldırım birinci, Fatma Çınar ikinci ve Volkan Karagülleoğlu da üçüncülüğe layık görüldü.

Organizasyonda dereceye giren fotoğrafçılar, gerçekleştirilecek sergi ve ödül töreniyle ödüllerine kavuşacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz