Makaleler

Beykoz’u Dost Beykoz mu yönetecek?

2014.07.20 00:00
| | |
48669

Evet… başlık böyle. Bu sözler aslında yazı başlığından çok son günlerde Beykoz’da ortaya atılan politik bir söylem.. Bu söylemi ortaya atanlarda Dost Beykoz’u bir türlü içine sindiremeyen tanıdık isimler.

Aslında bir yazarın kendi kurumunu kaleme alması okuyucu tarafından hoş karşılanmaz… Fakat bu yazı kendi kurumumu stratejik anlamda ele almaktan çok Beykoz’un bütününü ilgilendiren bazı olaylarla ilgili bilgilendirme amacı taşıyor, diğer yandan da Beykoz’da siyaset üzerinde oluşturulan yeni yapılanmalarla ilgili bilgi içeriyor.

Dost Beykoz’un Beykoz’u yönetmek gibi bir derdi yok. Beykoz’un; Kaymakamı, Belediye Başkanı, Savcısı, Emniyet Müdürü var. Bu makamlar Beykoz’u gayet iyi yönetiyor. Yasalar, idarecilere nasıl bir hareket alanı belirlemişse, Dost Beykoz’da, basın kanunu çerçevesinde kamu hizmeti görüyor.

Dost Beykoz yasalar çerçevesinde kamu hizmeti görürken, bir değişime de öncülük ediyor. Kalıplaşmış yapılanmaların ortaya koyacağı tehlikeli girişimleri dikkate almadan gerek siyasette , gerek sosyal alanda hizmet verebilecek yeni yüzleri yeni isimleri Beykoz halkının değerlendirmesine sunuyor.

Toplumda saygınlık kazanan hiçbir isim veya kurum belirli bir takım deneyimlerden geçip tecrübe edinmeden saygınlık veya güven kazanamaz. Onun içindir ki, bugün yönetici olarak önemli makamlarda bulunanların önceki yaşantılarında bir gazetede, bir sivil toplum örgütünde, bölgesel yada genel anlam taşıyan bir kurumda görev almış olmaları kadar doğal bir şey olamaz.

Dost Beykoz’un vizyonu itibariyle topluma değer katan insanları bünyesinde barındırmış olmasının, bu vesileyle gerek siyasete gerekse sosyal örgütlere yeni isimler kazandırmasının adı, “Beykoz’u Dost Beykoz’ mu yönetecek” olabilir mi?

 

Bu toplumu yönetenlerin her birinin tecrübe edindiği bir toplumsal hareketi mutlaka vardır. Beykoz’da bu anlamda verilebilecek en iyi örneklerden birisi Ali Bilir’dir. Tamamen kendi girişimleri sonucunda kurmuş olduğu dernek yada toplumu aynı çatı altında buluşturan çalışmaları sonucunda öne geçmiş, yol gösteren olmuş ve bugünde Beykoz Belediye Başkan yardımcılığı görevinde oldukça iyi bir performans çiziyor.

İsimler veya makamların Dost Beykoz ile ilişkiler ne olursa olsun, istikrarlı duruşumuzu, okuyucularımızın bize duyduğu güveni tartışmaya açacak hiçbir isim yada kurumu savunmak gibi bir çaba içerisinde olmayız.

Elbetteki siyasetin yeni isimlerinin Dost Beykoz ailesinden çıkmış olmasının mutluğunu yaşıyoruz. Ama bu sadece kadromuzun güvenilir insanlardan oluşmasından kaynaklanmaktadır. Dost Beykoz’da asla odaklanmak veya belirli bir kesim üzerinden yayın yapmak gibi bir anlayış yoktur.

Onun içindir ki; AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığına getirilen Haber Müdürümüz Adem Sefer, Yazı İşleri Müdürümüz Muharrem Kaşıtoğlu, ve diğer yönetim kurulu üyelerimiz Tuncer Dede, Haydar Çelik ve Sinan Kavrak’ın yönetim kurulumuzdaki aktif görevlerini sonlandırdık. Bu isimler Dost Beykoz’un Beykozluya armağanıdır. Gayet iyi niyetli mütevazı ve güvenilir olan arkadaşlarımız bundan sonra siyasette daha aktif olacakları için Dost Beykoz’un yayın politikasında yaşanabilecek muhtemel tıkanmalara meydan vermemek, bir diğer yönden arkadaşlarımızın bulunmuş oldukları makamlarda daha rahat görev yapabilmelerini sağlamak amacıyla bu değişikliğe gereksinim duyduk.

Dost Beykoz bu zamana kadar diğer kurumlar üzerinde nasıl toplumun yararını gözetiyorsa bu arkadaşlarımızın yapacağı çalışmalarda da; toplumun menfaatini gözetecek, gerekirse en ağır eleştirileri yapacaktır. Takdir gerektiren konularda da asla imtina göstermeyecektir.

Selam ve sevgi İle

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"