Beykoz Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak

  • 0
  • 7643
Beykoz Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak
Beykoz Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak
Beykoz Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak
Beykoz Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak
Beykoz Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak
Beykoz Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak
Beykoz Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak

Dış Politika Derneği Başkanı Avukat Kemal Kaya, 100 kişiyi aşkın konuğuyla, düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Avukat Kemal KayaBeykoz'un tanınmış siyasi, bürokrat, sivil toplum kuruluşu ve işadamlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi."Beykoz için üreten, katkı sunan kişilerle, hem onları takdir etmek hem de geleceğin Beykoz'u için daha gayretli çalışmaları yönünde onları teşvik etmek için toplandık" diyen Kemal KayaBeykoz ile ilgili heyecanlı açıklamalarda bulundu.

Dış Politika Derneği Başkanı Avukat Kemal Kaya"Beykoz'da 'imkânsızlık' diye bir şey söz konusu değil. İki tane kıtayı birbirine bağlayan iki tane asma köprü, bugün New York'ta bile yok. Ama burada var. Beykoz 21. yüzyılın ilk yarısının ortalarına doğru, hem Türkiye'nin parlayan yıldızı hem de lokasyon(konum) olarak aldığınızda dünya üzerinde de parmakla gösterilir noktalardan birisi olacaktır" diye konuştu.

Adem Sefer davete katıldı

Kavacık Et Mangal'da gerçekleştirilen iftar yemeğine, Beykoz Belediye Meclisi'nin AK Partili Üyesi Nevzat Oral, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti İlçe Başkan YardımcılarıTuncer Dede, Şevki Kazancı, Mithat Güner, Muhtarlar Derneği başkanı Cavit Gül, Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Ahmet Soylu, Çavuşbaşı Fatih Mahallesi Muhtarı Recep Baltacı, Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici, Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Beykozspor Başkanı Zeki Aksu, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz, BEYÇANDER Başkan Yardımcısı Uğur Küpeli ve HAS Parti'den AK Parti'ye geçen çok sayıda davetli katıldı.

Dost Beykoz’un sorularını cevapladı

Yemeğin ardından Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan Avukat Kemal Kaya, ülkede baharın ucu görünmüşken tekrar bunu kışa çevirme çabalarının olduğunu avunarak, "Bu kışa çevirmelerin şüphesiz Türkiye'yle ve Gezi Parkı'yla alakası vardır. Oraları karıştırmak isteyen irade Türkiye'yi de karıştırmak istiyor" dedi. Düzenlenen yemekle birlikte katılan kişilerin daha dik duracağına dikkat çeken Avukat Kemal Kaya, şunları kaydetti:

"Biz, burada arkadaşlarımızın daha dik durmasını, Sayın Başbakan ve ekibine desteğinin artarak devam etmesini, seçimle gelen insanların eğer usule uygun işlemler yapmıyorsa seçimle gönderilmeleri için biz elimizden geleni yapacağımızı. Yoksa sokaklarla Milli iradenin yok edilmeyeceğini ortaya koymak açısından bu iftarı tertip ettik. Dolayısıyla dostlarımız da bu iftara teşrif ettiler bundan son derece memnun olduk"

Beykoz ile ilgili projelerim var

Beykoz ve ilçenin geleceğiyle ilgili projeleri olduğunun altını çizen Avukat Kemal Kaya, üniversite ve kongre merkezi yatırımlarıyla birlikte Beykoz'un bambaşka bir çehreye dönüşebileceğini söyledi. Avukat Kemal Kaya şöyle dedi:

"Beykoz'da imkânsızlık diye bir şey söz konusu değil. İki tane kıtayı birbirine bağlayan iki tane asma köprü, bugün New York'ta bile yok. Ama burada var. Otoyolları, deniz taşımacılığı olanakları Beykoz'un artıları… Bundan sonrası için de üniversite yatırımları ve Kongre Merkezi'ne yönelik yatırımlar Beykoz'a gelecekte çok şey katacak. Bizde imkân var. İmkân çok ve bol… Yeter ki çabanız ve vizyonunuz(geniş ve ileri görüşlülük) olsun.

Bizim Beykoz'la ilgili projelerimiz var. Beykoz 21. yüzyılın ilk yarısının ortalarına doğru hem Türkiye'nin parlayan yıldızı hem de lokasyon(konum) olarak aldığınızda dünya üzerinde de parmakla gösterilir noktalardan birisi olacaktır. Buna inanıyoruz. Biz şu anda dahi birçok üniversite yetkilisiyle görüşüyoruz ve burada kampus (yerleşke) ya da üniversite açmasını istiyoruz. Mesela bir vakıf var, çalışmalarını Silivri'ye yönlendirmiş, biz onu buraya almak istiyoruz, üniversitesini burada kurmasını istiyoruz. Beykoz'u üniversitelerle örülü bir 'univer-city(Üniversiteler Şehri)' olarak tahayyül ediyoruz. Bunlardan sonra Beykoz bir eğitim merkezi olacak, kongre turizmi geliştirilecek ve sağlık turizmi de geliştirilecek. Böyle olduğu zaman Beykoz bir çekim merkezi olacak. Beykoz'u yatırımların yağdığı bir alan olarak düşünüyoruz"

Haber Merkezi

Bilal Erdoğan Beykoz gençleriyle buluştu
Önceki Bilal Erdoğan Beykoz gençleriyle buluştu
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Sonraki İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz