Eğitim

Beykoz, Türkiye'nin Kan Bankası

Beykoz, Türkiye'nin Kan Bankası
28.12.2015 18:17
| | |
3781

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nda yarın 'kan verme' heyecanı yaşanacak.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nda yarın 'kan verme' heyecanı yaşanacak.

Kan... Kısa tanımıyla 'hücrelerden meydana gelmiş kırmızı renkli hayati sıvı'... Beykoz'da özellikle son yıllarda siyasetten STK'lara okullardan Muhtarlıklara kadar yüzlerce kurum ve kuruluşta 'kan bağışı' programı düzenlendi. Türk Kızılayı ile ortaklaşa hareket eden kan bağışı etkinliklerine bu kez Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Öğrencileri de katıldı. Okulda işledikleri 'Sosyal Sorumluluk Projesi' dersi dolayısıyla 29 Aralık 2015 Salı (yarın) sabah saat 09.00'dan akşam saat 16.00'ya kadar sürecek olan etkinlikte görev alacak olan öğrenciler, hem okuldan hem de okul dışından 'gönüllü' kabul edecek. Beykoz Lojistik Yüksekokulu'nda öğrenim gören yaklaşık 2 bin öğrencinin yanı sıra Öğretim Üyesi ve Personelin de katılacağı kan verme işlemine, Beykozlular da eşlik edebilecek. Okul Yöneticisi ve Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Baki Aksu, okul girişinde kan bağışı yapmak istediğini belirten ve kan vermeye uygun tüm Beykozluların, Lojistik'in Kavacık Kampüsü'ne yarın gelebileceklerini söyledi.

Eski adıyla Hilal-i Ahmer Cemiyeti ve güncel adıyla Türkiye Kızılay Derneği (Türk Kızılayı), kurulduğu 1868 yılından bu yana tam 147 yıldır, Türkiye'nin kan ihtiyacını karşılıyor. Türk Kızılayı ile ortak çalışan ve son yıllarda önemli ölçekte kan ünitesi toplayan Beykozlu kurum ve kuruluşlara bir yenisi daha eklendi. Yarın sabah saat 09.00'da başlayacak olan kan bağışı etkinliğine yüksek oranda bir katılım yapılması bekleniyor. Beykoz Lojistik Yüksekokulu'nun Kavacık Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek ve akşam saat 16.00'da sona erecek olan programda, en az 50 ünite kan toplanması hedefleniyor.

‘Beykoz Lojistik MYO Yönetimi, öğrencilerinin proje uygulamalarını destekliyor’

Öte yandan Dost Beykoz'un özel sorularını yanıtlayan Beykoz Lojistik MYO Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Baki Aksu, okul olarak yılda 2 kez Türk Kızılayı ile ortaklaşa bir kan bağışı toplama günü gerçekleştirdiklerini söyledi. Kurum içinde gerçekleştirilen bağışta önemli sayıda kan toplandığına dikkat çeken Prof. Aksu, kan vermenin hem sağlık açısından hem de toplumsal bakımdan yararlarına işaret etti. Okul öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk Projesi derslerinde gösterdikleri performansı da öven Beykoz Lojistik MYO Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Baki Aksu, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz yıl bu Sosyal Sorumluluk Projesi dersi için gerçekleştirilen bütçe yaklaşık 100 bin liraydı. Bu yıl bu oranın artmasını da bekliyoruz. Özellikle bu derste gençlerimizin yararlı işleri, Beykoz'u ve Beykozluyu da içine alan projelerle gerçekleştirmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Gençlerimizin bu tür etkinliklerini Üniversite Yönetimi olarak destekliyoruz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kızılay, Kan Bağışı, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Sosyal Sorumluluk Projesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"