Beykoz Türk Alman öğrencilerinden işçi direnişine destek

  • Güncelleme: 07.01.2016 19:36
  • Okunma: 4863 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri, direnişlerinin 55'inci günündeki Şişecam işçilerine destek verdi.
Beykoz Türk Alman öğrencilerinden işçi direnişine destek

Beykoz Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri, direnişlerinin 55'inci günündeki Şişecam işçilerine destek verdi.

Direnişteki Şişecam işçileri, işten atılmalarının ardından haklarını aradıkları için merkezi İstanbul Beykoz'da bulunan Kristal-İş Sendikası'ndan da kovulmuşlardı. Altı gün önce direnişteki işçiler Beykoz halkının da desteğiyle eylem ve basın açıklaması yapmışlardı.

Bugünse Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri, sendika binası önünde devam eden direnişe destek vermeye gittiler. Buluşmada grevdeki işçileri yalnız bırakmayan Beykoz halkıyla beraber "Direne direne kazanacağız", "Yaşasın sınıf dayanışması" sloganları atıldı.  

İşçiler hava koşulları ve sendika yönetiminin karşılarına çıkarttığı olumsuzluklar yüzünden zor şartlarda greve devam ettiklerini, maddi ve manevi her türlü desteğe açık olduklarını belirtti. Bunun yanında işçiler işlerini geri alana kadar direnişlerinden vazgeçmeyeceklerinin, greve devam edeceklerinin de altını çizdi. 

Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri sendika yönetimine ve işçi düşmanlarına karşı direnen işçileri yalnız bırakmayacaklarını ve verebilecekleri tüm desteği vereceklerini söyledi.

Haber Merkezi 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz