Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi

  • 0
  • 8973
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi
Beykoz Trabzonlular vefa örneği sergiledi

Beykoz Trabzonlular Derneği, kuruluşunun üzerinden bir yıl geçmesi nedeniyle Mihrabat Korusu'nda vefa kahvaltısı düzenledi.

Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı ve Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'in ev sahipliğini yaptığı kahvaltıya 61. Hükümet Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bakraktar, Acarlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, işadamları ve dernek mensupları katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Prof. Dr. İsmail Yüksek, amaçlarının bir sivil toplum kuruluşu olarak bulundukları bölgeye, ülkeye ve insanlığa hizmet edebilmek olduğunu dile getirdi.

"İnsanlarımızın eksikliklerinden bir tanesi de vefadır"

Başkan Yüksek, "Belli amaçlar doğrultusunda kurduğumuz bu dernek, ilk faaliyeti olarak bir kahvaltı düzenlemişti. Bu kahvaltı da değerli işadamlarımız ve büyüklerimiz derneğimize bir yer almak konusunda bize destek çıktılar. Ülkemizin insanlarının en büyük eksikliklerinden bir tanesi de vefadır. Hizmet eden, güzel işler yapan, takdir edilmesi gereken şeyleri taktir etme konusunda bir zafiyetimiz var. Biz istedik ki bize destek olan büyüklerimize bir vefa gösterelim düşüncesiyle bu kahvaltıda bir araya gelelim istedik" ifadelerini kullanarak, "Diğer konuda ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Birlik ve beraberlik önemlidir. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun içeride ve dışarıda birçok problemle karşı karşıyayız. Bu problemleri çözmek, sadece birlik ve beraberlikten geçiyor. Eğer biz birbirimizle konuşup, bir araya gelip, konuşursak aslında ayrı ve gayrımızın olmadığı ülkeyi seven insanlar olarak buraya hizmet etmek için çalışmamız gerektiğini ve daha çok birbirimize sarılmamız gerektiğini anlayacağız. Marifet iltifata tabiidir" dedi.

Dernek Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek'in konuşmasının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Acarlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar'a, Beykoz Trabzonlular Derneğine desteklerinden dolayı teşekkür plaketini takdim etti.

İşadamı Acar: "Rektörümü nasıl oluyorsa gönülden seviyorum"

Plaket takdiminin ardından konuşan İşadamı İsmet Acar, "Trabzonlular Derneğinin bu kahvaltısında bir araya gelen arkadaşlara hoş geldiniz diyorum. Sayın rektörümü nasıl oluyorsa gönülden seviyorum. Bu nereden çıkıyor bilmiyorum ama gerçekten sevilecek bir insan, bu plaketi almak gerçekten bir onur. Bunu güzide yerde saklayacağımı ifade etmek isterim" şeklinde konuştu.

Çelikbilek: "Hemen getirsinler bugün imzalayayım"

Mikrofonu alınca susmanın bazen mümkün olmadığını söyleyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise konuşmasında, "Bizim alışkanlığımızdır, bu mikrofonu alınca bazen susmak mümkün olmuyor. Bu tür vefa davranışları sergilemek bizim milletimizin karakteridir aslında, bazen unutulan bir şey oluyor bunlar hatırlatmakta böyle dostlara yakışıyor. Bu çerçevede yapılan çalışma anlamlıdır. Hizmet edenleri, katkı yapanları asla unutmamak lazım. Bir günlük değil bu işler, uzun sürelidir. Hocam, yer ile alakalı bir sıkıntı olduğunu söyledi. Eğer benimle alakalı bir durum ise hemen getirsinler bugün imzalayayım. Bu ülkenin neresinde olursak olalım, hemşeriyiz" cümlelerine yer verdi.  

Beykoz Trabzonlular Derneği kurucularına desteklerinden dolayı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yüksek adına plaket verildi.

"STK'lar ülkemizde mesafe almaya başladı"

Protokol konuşmalarının sonuncusunu Türkiye Cumhuriyeti 61. Hükümeti Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar gerçekleştirdi. Küresel çapta bakıldığında sivil toplum kuruluşlarının bazı bölgelerde oldukça baskın olduğunu dikkati çeken Bakan Bayraktar, "Bugün dünyaya baktığımız zaman STK'ların ne kadar önemli olduğunu hatta dünyayı idare ettiğini başta kendi yörelerini, sonra kendi ülkelerini, sonrada dünya hakimiyeti noktasında çok ciddi ağırlıklarının olduğu görebiliyoruz. Bugün dünyanın süper gücü olan ülkede vakıfların derneklerin ağırlık hissettirerek her türlü içte ve dışta ki oluşumları yönlendirdiklerini görüyoruz. Bizim ülkemizde de STK'lar biraz mesafe almaya başladı" diyerek sözlerine başladı.

Bayraktar, şunları söyledi:

"Ekonomik olarak statik bir dönemdeyiz"

"Ama bir takım konular var. İnsan malzemesi Cenab-ı Allah'ın en önemli malzemesi. Bilgili, eğitimli, ahlaklı, çalışkan, dürüst, sabırlı ve cesur arkadaşlardan biz organizasyonlarımızı yapacağız. Bu tip arkadaşlar aynı zamanda bıkmamalı, savaşmalı, geri adım atmamalı, inandığı doğrultuda yürümelidirler. Bu kardeşlerimizin ekip olması gerekiyor. Dayanışma içerisinde olursanız, birlik olursunuz. Böyle olursanız her zaman dik durursunuz. Bunların her zaman artması lazım. Tabii Türkiye şu anda ekonomik olarak statik bir dönem yaşıyor. Bunları aşacağız. 2003 yılından itibaren 2010 yılına kadar olan o türbülanslı dönemlerde yüzde 8-9'a varan kalkınma hızlarını yakaladı. Çok büyük işler yapıldı."

Protokol konuşmalarının ardından toplu hatıra fotoğrafı için basın mensuplarının karşısına geçen misafirler daha sonra kemençe eşliğinde horon oynadı.

Beykoz Trabzonlular Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı sonrası basın mensuplarına konuşan Dernek Başkanı ve Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, şunları söyledi:

"Görev dağılımında yenilenmeye gittik"

"Geçen sene toplandığımızda, bugün plaket verdiğimiz arkadaşlar bize ekonomik destek çıktılar. O desteği değerlendirme adına Kavacık'ta 420 m² bir arsa aldık. Ama arsanın imar çıktığında 4 katlı bir bina yapacağız. Sosyal donatı alanları olan, kültür faaliyetleri olan bir alan oluşturacağız. Dernek kurmak kolay, yaşatmak daha önemlidir. Antalya Üniversitesine gidince ben buradan biraz uzaklaştım. Görev dağılımında yeni bir organizasyon yaptık. Ben hafta sonları geliyorum ama hafta içi de bazı etkinlikler oluyor. Oraya dernek olarak temsil gerekiyor. Arkadaşlarımızla görev dağılımı yaptık onlar bu işi üstlendiler."

"Antalya 3-4 senelik, İstanbul'a tekrar geleceğim"

"Derneği, insanların maddi ve manevi faydalandıkları bir yer haline getirmeliyiz ki oraya gelsinler. Bunun için bir çalışma yapmaya devam ediyor. Şu anda 500'e yakın üyemiz var bunu bir yıl içerisinde bine çıkarmayı hedefliyoruz. Belki benim şahsımla ilgili olan gelişmelerden dolayı derneğe çok fazla ilgi gösteremedim. Görev süremin bitmesi, yeniden atanmam, o süreçte gelişen olaylar derneğe katkı sağlama konusunda biraz sıkıntılar oldu. Ben arkadaşlarımıza bu şekilde ilgilenemediğim için bir başka arkadaşa devretmeyi teklif ettim ama onlar kabul etmediler. Antalya'da ben olmam muhtemelen 3-4 senelik bir süreç, sonra yeniden İstanbul'a geleceğim için siz yine olun zaten hafta sonu geliyorsunuz. Ama biz işi yüklenip sürdürelim. Dernekler kişilere bağlı olmamalıdır. Bunun sürekliliğini sağlayacak bir ekip olmalıdır."

Haber Merkezi

Beykoz özlediği güzel günleri görecek inşallah…
Önceki Beykoz özlediği güzel günleri görecek inşallah…
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz