Güncel

Beykoz Trabzonlular Derneği'nden darbe açıklaması

Beykoz Trabzonlular Derneği'nden darbe açıklaması
16.07.2016 16:19
| | |
3887

Beykoz Trabzonlular Derneği, FETÖ/PDY askerleri tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin püskürtülmesinin hemen ardından bir basın açıklaması yaptı.

Dernek Yönetimi adına bir açıklama yapan Başkan Prof. Dr. İsmail Yüksek şunları söyledi:

Malum terör örgütü tarafından düzenlenen darbe girişimini ve şeref yoksunu darbeci bozuntularını Beykoz Trabzonlular Derneği olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. 

Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden ve sadece kendi ajandasına hizmet eden bu vatan hainlerinin tüm çabaları, Türk Milletinin sağlam iradesi karşısında bertaraf olacaktır. Konunun esası, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına, bütünlüğüne ve birliğine kasteden malum yapı tarafından bir kez daha tekrarlanan hain, sinsi ve şerefsizce bir girişimdir. Fitne, zulüm ve kanla beslenen bu zihniyet, Türkiye'yi çatışma ortamına sürüklemek istemekte; demokrasiyi, refah arayışını ve toplumsal barışı yok etmeye çalışmaktadır. Kendi halkına silah sıkacak kadar gözü dönmüş vatanı ve kıblesi belli olmayan bu hainlerin hesap verme zamanı gelmiştir. Ulusumuzun, malum yapı tarafından yürütülen bu hain saldırıya Cumhuriyet'in değerlerini temel alarak ve koruyarak karşı koyacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

Büyük Türk Milleti tarihten gelen onurlu duruşunu bir kez daha gösterecek, sokaklarda kenetlenerek ve tüm değerlerine sahip çıkarak terör örgütü destekli bu kalkışmaya en büyük tokadı atacaktır.

Beykoz Trabzonlular Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği Adına
Başkan İsmail Yüksek

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Trabzonlular Derneği, Açıklama, Darbe, İsmail Yüksek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"