Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu

  • 0
  • 8857

Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm projesini üstlenen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın kaç lira bedelle ihaleyi kazandığı belli oldu.

Beykoz Tokatköy Projesi'nde yıkım işlemleri devam ederken, ihale aşaması da geçilmiş oldu. Yapılan son açıklamalara göre Beykoz Tokatköy Mahallesi'nde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesini Emlak Konut Yatırım Ortaklığı 789 milyon 700 bin liraya gerçekleştirecek.

Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi için 15 Eylül'de ihaleye çıkıldı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndan yazılı olarak yapılan açıklamada, Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında, Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen İstanbul Beykoz Tokatköy 1. Etap Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi’nin sözleşmesinin Yüklenici ile 789,7 milyon TL bedelle imzalandığı açıklandı.

82 bin 792 m²’lik alanda başlayan ve 662 bağımsız birimin bulunduğu yeni projeye 572 bağımsız birim muvafakat verdi. 6 ay önce hak sahipleri tarafından başlatılan tahliye işlemlerinde bugüne kadar 412 bağımsız birim boşaltıldı.

Haber Merkezi

Beykoz Çayır Festivali vatandaşların ilgisiyle başladı
Önceki Beykoz Çayır Festivali vatandaşların ilgisiyle başladı
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz