Beykoz Tokatköy'e ilk kazma Ağustos'ta vurulacak

  • 04.07.2021 19:40
  • Güncelleme: 15.02.2022 10:47
  • Okunma: 15313 kez
  • Yorum: 2
Beykoz'un Tokatköy Mahallesi'nde daha önce planlaması yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarında inşaatlar Ağustos ayında başlayacak.
Beykoz Tokatköy'e ilk kazma Ağustos'ta vurulacak

Beykoz Belediyesi'nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tokatköy Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm inşaatlarının Ağustos ayında başlayacağını, vatandaşlara kira ve taşınma yardımı yapılacağını söyledi.

Kurum, "Tokatköy'de riskli yapılarımız vardı. Buranın riskli alan ilanını yaptık ve vatandaşlarımızla görüşmelerimizi başlattık. Bu çerçevede 660 hak sahibi vatandaşımız var. Burada gerçekten o doğal yapıya uygun zemin artı 4'ü geçmeyecek bir proje hazırladık. Bu çerçevede ihalemizi Ağustos ayı itibariyle yapıyoruz. Bu bölgede Beykoz'a yakışacak riskli yapılarda oturan vatandaşlarımızın can güvenliği riskini ortadan kaldıracak adımı da yine Bakanlığımız Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğümüz ve Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz eliyle yapacak."

"Ağustos ayı itibariyle inşaatlarımıza başlayıp önümüzdeki yıl sonu itibariyle inşaatlarımızı tamamlayıp vatandaşlarımıza teslim etmek üzere sürecimizi yürütüyoruz. Bu süreçte taşınma ve kira yardımı yaparak mağduriyet yaşanmadan süreci yürütüyoruz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz olacağız."

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

Tarık (10 ay önce)

Ağustos u da geçtik. Hatta yıl bitiyor hani kazma sesi gelmiyor bakanım.

fatih (1 yıl önce)

Emlak konutun sitesinde Tokatköy ile alakalı bir proje yok.TOKİ'nin sitesinde de yok yalan söylüyor Ağustos da falan ihale olmaz.

Yorum Yaz