Beykoz Tokatköy'e 776 konut ve 47 iş yeri yapılacak

  • 2
  • 6933

Beykoz'da tartışmaların odağında yer alan Tokatköy Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 238 bina inşa edilecek.

Beykoz Belediyesi'nin destekleri ve koordinasyonunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından sürdürülen Tokatköy Kentsel Dönüşüm projesinde gerekli şartları taşıyan ilk yapının yıkımı gerçekleştirildi.

Tokatköy Mahallesi içerisinde bulunan 487 ada 3 parselde bulunan alana proje kapsamında ilçe sakinlerinin daha güvenli ve düzenli bir alanda hayatlarını sürdürebilmeleri amacıyla 82 bin 792 m²'lik alana 776 yeni konut ve büyüklükleri değişiklik göstermekle birlikte 47 işyeri yapılacak.

Yine proje kapsamında 238 bina, 605 konut ve 57 işyeri boşaltılarak yıkımı gerçekleştirilecek.

Hazırlanan  "Tokatköy Kentsel Dönüşüm" projesiyle yıllardır imar ve mülkiyet sorunlarıyla anılan Beykoz'un tarihi ve çehresi de değişmeye başlıyor. 

Haber Merkezi

Beykoz'dan İstanbul Boğazı'na çamur aktı
Önceki Beykoz'dan İstanbul Boğazı'na çamur aktı
Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Sonraki Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Yorumlar (2 Yorum)

Abuuzeeya (1 yıl önce)

İş bitmiş, atı alan Üsküdarı gecmis artik o sokaklara gözleriniz yaşlı TV dizilerinden bakarsınız. Dört dörtlük muslumansiniz ama nerede olmayacak dua var hemen amin i İnşallahi yapıştırirsınız.

Süleyman vural (1 yıl önce)

Bu beykoz belediye başkanına siz gazeteci olarak sormuyormusunuz başkan bu projeyi kim yapacak yüklenici firma kim bu millete noter sözleşmesi yapmadan çıkartıyorsunuz bunların garantisi kim neden böyle şeyler sormuyorsunuz bu murat aydın bunları açıklıyamıyor neden acaba rantsal dönüşüm projesi olmasın bu sizden ricam bunları sorunda cevap alabilecekmisiniz meçul

Yorum Yaz