Son Dakika

Beykoz Tokatköy'de yıkım olacak mı? Muhtar açıkladı

  • 1
  • 17256
Beykoz Tokatköy'de yıkım olacak mı? Muhtar açıkladı
Beykoz Tokatköy'de yıkım olacak mı? Muhtar açıkladı

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter’in önergesiyle yeniden gündeme gelen Tokatköy Halkı ile Orman Müdürlüğü arasındaki davaların yeni olmadığı ortaya çıktı.

Ortadoğu Gazetesi’nde yer alana habere göre; MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter Beykoz Tokatköy Mahallesi Ayazma Mevkii’nde yaşayan vatandaşların evlerinin yıkılacağını iddia ederek TBMM Başkanlığı’na Başbakan Binali Yıldırımın cevaplaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

Bunun üzerine başlayan tartışmalar Tokatköy halkını endişeye sevk etti. Konunun giderek büyümesi üzerine Dost Beykoz’a bir açıklama yapan Tokatköy Mahalle Muhtarı Galip Bekaroğlu, “bunlar her seçim döneminde bölgemizde yaşanan şeylerdir. 2B kadastro çalışmaları yapıldığı sırada Ayazma Mevkii’nin Orman olduğu ortaya çıkmıştı. Dolayısıyla arazi sahipleri de bölgeyi 2B kapsamına sokmak için konuyu yargıya taşımıştı.” dedi.

Davalar beş altı yıl sürdü…

Davaların beş – altı yıldır devam ettiğini söyleyen Muhtar Bekaroğlu, “davalar yaklaşık iki yıl önce sonuçlanmaya başladı… Vatandaşlara gelen paralar ise davalardan kaynaklanan masraflar ve vekalet ücretleridir. Söylendiği gibi bir yıkım ya da mağduriyet asla son konusu değildir.” ifadelerini kullandı.

“Biz bu konuyu TBMM Başkan Vekili Sayın Akif Hamzaçebi ve MHP’li milletvekillerine dosya olarak vermiş ve 2B arazilerini zamanında alamayan kullanıcılar için çıkarılan torba yasada, Ayazma Mevkii’nde ormandan çıkarılarak, 2B kapsamına alınmasını talep etmiştik.” diyen Bekaroğlu, bölgede bu durumda olan yaklaşık 130 aile olduğunu kaydetti.

Durumun bundan ibaret olduğunu kaydeden Muhtar Bekaroğlu, “endişelenecek hiçbir durum söz konusu değildir, vatandaşlarımız rahat olsunlar” dedi.  

Haber Merkezi

 

Bayan Erdoğan ve Bayan Çelikbilek Huber Küşkü’nde buluştu
Önceki Bayan Erdoğan ve Bayan Çelikbilek Huber Küşkü’nde buluştu
Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu
Sonraki Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu
Yorumlar (1 Yorum)

mURAT (6 yıl önce)

Muhtarımız kentsel donusumdende bahsetse keşke bıraz tapusu çıkan yerlere neden tapu vermıyorlar ? Beledıyeye gıdıp soruduğumuzda evraklar posta da denılıyordu sımdı kentsel donuşum dıyorlar yıllardan berı tapular verıcez dedıler sımdı ellerındekı tapuları başka seyler ıcın koz olarak kullanıyolar neden tapu verılmıyor tapusu çıkan yerlere bunuda açıklasa muhtarımız

Yorum Yaz