Beykoz Tokatköy'de yıkım devam ediyor

  • 2
  • 18691

Beykoz Tokatköy'de yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi için iş makinelerinin yıkım çalışmaları devam ediyor.

Zaman zaman ilçenin gündemini meşgul eden Tokatköy'de gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesi için yükümlülüklerini yerine getiren vatandaşlara ait yapılardaki yıkım çalışmaları hızla devam ediyor.

Mahalle sakinlerinden bütün şartlarını yerine getiren ve oturdukları yapıyı Beykoz Belediyesi'ne teslim eden vatandaşların evlerine iş makineleri gelmeye devam ediyor.

Elektrik, su, doğalgaz sözleşmelerini bitirip, konutunu teslim eden vatandaşların yapılarında dönüşüm başladı. Mahalleye gelen iş makineleri yıkım çalışmalarını başlatırken, proje alanında bulunan diğer vatandaşlardan da en kısa sürede yapılarını terk etmeleri istendi.

Tokatköy Mahallesi 487 Ada, 3 parsel sayılı taşınmazın, güvenli konutların üretilmesi ve vatandaşların depreme dayanıklı konutlara yerleştirilmesi amacıyla 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu kapsamında Kentsel Dönüşüm alanı olarak belirlenmiş, 28 Eylül 2021 itibarıyla da projeden yararlanmak isteyen hak sahipleri tarafından muvafakatnamelerin imzalandığı ifade edilmişti.

Haber Merkezi

 

Beykoz Çayırı'nda ücretsiz Can Bonomo konseri
Önceki Beykoz Çayırı'nda ücretsiz Can Bonomo konseri
Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Sonraki Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Yorumlar (2 Yorum)

Süleyman (1 yıl önce)

Beykoz un kentsel dönüşüme değil yerinde dönüşüme ihtiyacı var. Kentsel dönüşümde rantçılar ortaya çıkıp vatandaşı mağdur etme olasılığı çok yüksek aynen tokatköy de olduğu gibi vatandaşı ikiye böldüler ne kardeşlik kaldı ne dostluk ne akrabalık ne arkadaşlık insanları birbirine düşürdüler böyle dönüşüm olmaz olsun benim çocuğumu emanet edebileceğim komşum arkadaşım dostum olmasını tercih ederim insanları birbirine düşürenin Allah iki cihanda hesabını sorsun

Halime uzun (1 yıl önce)

İncirkoy harmantepe ne zaman belli olucak kentsel dönüşümü

Yorum Yaz