Beykoz Tokatköy’de kentsel dönüşüm hızlanıyor

  • 16.05.2022 14:05
  • Güncelleme: 16.05.2022 14:07
  • Okunma: 14861 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Emlak Konut eliyle Tokatköy’de yapımına başladığı kentsel dönüşüm projesi hızlanıyor.
Beykoz Tokatköy’de kentsel dönüşüm hızlanıyor

Tokatköy kentsel dönüşüm alanında son tahliye süresi için geri sayım başladığı ifade edilirken,  Proje alanında 20 Haziran’dan itibaren elektrik, doğalgaz ve su hizmetlerinin sonlandırılacağı açıklandı.

Beykozluları depreme dayanıklı güvenli konutlara ve düzenli sosyal alanlara kavuşturacak “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesi kapsamında bir süre önce tahliyeler başlamıştı. Boşaltılan evlerin yıkımıyla devam eden süreç hızla ilerlerken kalan yerlerin son tahliye süresi için sona yaklaşıldı.

Bütün konutlarda 20 Haziran itibariyle elektrik, doğalgaz ve su kesiliyor

Tokatköy Mahallesi 487 Ada, 3 Parsel’de yürütülen projenin hızla ilerleyebilmesi, hak sahiplerinin bir an önce yeni konutlarına kavuşabilmesi için 20 Haziran itibariyle dönüşüm alanındaki elektrik, su ve doğalgaz hizmetleri sonlandırılacak.

“Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi” tamamlandığında, bölge sakinleri uzun yıllardır hayalini kurdukları, depreme dayanıklı binalara sahip olacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Tokatköy, Kentsel Dönüşüm