Beykoz Tokatköy'de ilk kepçe vuruldu dönüşüm başladı

  • 08.02.2022 14:47
  • Güncelleme: 08.02.2022 15:06
  • Okunma: 19030 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Tokatköy'de uzun süredir ilçe gündeminde güncelliğini koruyan kentsel dönüşüm projesi için iş makineleri mahallede yıkıma başladı.
Beykoz Tokatköy'de ilk kepçe vuruldu dönüşüm başladı

Bir süredir tartışmaların odağında olan Tokatköy Kentsel Dönüşüm projesi için yıkımlar başladı. Mahalle sakinlerinden bütün şartlarını yerine getiren ve oturdukları yapıyı Beykoz Belediyesi'ne teslim eden vatandaşların evlerine iş makineleri bugün geldi.

Elektrik, su, doğalgaz sözleşmelerini bitirip, konutunu teslim eden vatandaşların yapılarında dönüşüm başladı. Mahalleye gelen iş makineleri yıkım çalışmalarını başlatırken, proje alanında bulunan diğer vatandaşlardan da en kısa sürede yapılarını terk etmeleri istendi.

Tokatköy Mahallesi 487 Ada, 3 parsel sayılı taşınmazın, güvenli konutların üretilmesi ve vatandaşların depreme dayanıklı konutlara yerleştirilmesi amacıyla 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu kapsamında Kentsel Dönüşüm alanı olarak belirlenmiş, 28 Eylül 2021 itibarıyla da projeden yararlanmak isteyen hak sahipleri tarafından muvafakatnamelerin imzalandığı ifade edilmişti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz