Spor

Beykoz teniste de marka olacak

Beykoz teniste de marka olacak
22.03.2017 14:16
| | |
6193

Beykoz Tenis Kulübü, Beykoz Cup adı altında uluslararası bir turnuvaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

5-12 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuva Kulübün Çiğdem Mahallesi’ndeki tesislerinde gerçekleştirilecek. Kulüp Başkanı Levent Günaydın’ın, Türkiye Tenis Federasyonu nezdinde yaptığı girişimler sonucunda takvime alınan turnuva her yıl aynı tarihlerde gerçekleştirilecek.

Beykoz Tenis Kulübünü, birçok uluslararası turnuvada başarılı maçlar çıkaran lisanslı sporcusu Doğa Selen Takunyacı ana tablodan temsil edecek.

Dünya değişik ülkelerinden 64 sporcunun katılacağı turnuvanın sporcuları Beykoz’da konaklayacak. Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) onayladığı turnuvada 32’lik ana tabloda iki hafta boyunca üst üste iki profesyonel turnuva gerçekleştirilecek. Her iki turnuvada toplam 64 sporcu yarışırken dünya sırlamasında ilk 100 ila 200 arasında bulunan 8 sporcu da müsabakalarda ter dökecek.

İlk turnuva 5 Haziran’da başlayacak. 15 bin EURO ödüllü olan turnuva da 32 sporcu yarışırken, ikinci turnuva 12 Haziran’da başlayacak ve yine 32 sporcu yarışacak. Bu turnuvanın da şampiyonluk ödülü 15 bin EURO olacak.

2010 yılında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in önemli destekleriyle kurulan Beykoz Tenis Kulübü’nde hâlihazırda ulusal ve uluslararası turnuvalarda boy gösteren 112 lisanslı sporcu yer alıyor.

"Turnuvayı genişletmek için çaba sarf edeceğiz"

Kulüp Başkanı Levent Günaydın, Dost Beykoz’a yaptığı açıklamada, “Beykozumuzun tanıtımına çok önemli katkılar yapacağını düşündüğümüz bu turnuvanın adını özellikle Beykoz Cup olarak belirledik. Kuruluşumuzda bizlere çok büyük destekleri olan Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’i ve Beykoz Kaymakamımız Sayın Ahmet Katırcı’yı inşallah önümüzdeki günlerde ziyaret ederek turnuva hakkında kendilerini bilgilendireceğiz. Önümüzdeki yıllarda turnuvayı daha geniş ve üst düzey bir katılımla büyütmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Tenis Kulübü, Türkiye Tenis Federasyonu, Beykoz Cup, Levent Günaydın

reklam
1 Yorum
Levent günaydın 22.03.2017 19:33:10

Herşey Beykoz da spor yapan gençler için ve dost Beykoz 'a çok çok teşekkürler

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"