Beykoz teniscilerine muhteşem tesis

  • 0
  • 16628
Beykoz teniscilerine muhteşem tesis
Beykoz teniscilerine muhteşem tesis
Beykoz teniscilerine muhteşem tesis
Beykoz teniscilerine muhteşem tesis
Beykoz teniscilerine muhteşem tesis

Beykoz Tenis Kulübü Derneği (BTK), Çiğdem Mahallesi’ndeki tesisinin yetersiz kalması nedeniyle Dedoğlu’nda 4 dönümlük bir arazide muhteşem bir tesis yapıyor.

Havaların elverişli olması durumunda Mart ayının ortalarında tesisin hizmete vermeye başlayabileceğini belirten Beykoz Tenis Kulübü Derneği Başkanı Levent Günaydın Dost Beykoz’a şu açıklamaları yaptı; “2010 yılında kurduğumuz derneğimize Beykozlu tenis severlerin çok yoğun ilgisi oldu. Haftanın yedi günü neredeyse tüm ders saatlerimiz dolu. Şu an mevcut olan tesisimizde iki tane kortumuz var. Mevcut şartlarda artık bu kortlarımız yetmemeye başladı. Öte yandan Beykoz’umuzda hem tenis sporuna duyulan ilginin giderek artması, hem de sporcularımızın başarıları bizi daha büyük bir tesis için yatırım yapmaya zorladı. Ulusal ve uluslar arası turnuvaların yapılabileceği bir tesis olsun istedik.”

“Neden bir Beykoz Cup olmasın ki?”

Beykoz Tenis Kulübü Derneği Başkanı Levent Günaydın uluslararası turnuvalara da ev sahipliği yapabilecek bir tesisin Beykoz’un marka değerini yükseltmek açısından da çok önemli olduğunu düşündüğünü kaydettiği açıklamalarına şu sözlerle devam etti; “Beykoz’da ve ülkemizde tenis sporuna olan ilginin giderek arttığını hepimiz gözlemliyoruz. Ülkemiz bu anlamda çok önemli turnuvalara da ev sahipliği yapıyor. Beykoz’da kurduğumuz bu tesisimiz ulusal ve uluslar arası müsabaka takvimlerine alınacak. Neden bir “Beykoz Cup” olmasın ki. Bu tür organizasyonlar 10 gün 15 gün sürüyor. Yurt dışından gelen sporcular ve tenis severler hem ilçemizin tanıtımına katkı sunarken hem de turizm potansiyelimiz artmış olacak.”

“7 kortla uluslararası takvime gireriz”

Beykoz Tenis Kulübü Derneği Başkanı ve Kurucu Antrenörü Levent Günaydın 4 dönüm arazi üzerine kurulan tesisle ilgili şu açıklamaları yaptı; “şu an hizmet veren tesisimizin büyüklüğü 2 dönüm ve iki kortumuz var. 75 performans oyuncumuz ve 70 de özel ders alan sporcumuz olduğu için hali hazırda mevcut tesisimiz yetmemeye başladı. Dedeoğlu’nda kiraladığımız arazi ilk etapta 3 kortla hizmet vermeye başlayacak. Bir ayrıntıyı da burada belirtmekte fayda; Dedeoğlu’nda yaptığımız toplam 5 kortumuzun tamamı da toprak kort olacak. Bu kortlar inşallah havalar da elverişli olursa Mart ortalarında hizmet vermeye başlayacak. Ağustos gibi de iki kort daha hizmete açarak kort sayımızı Çiğdem Mahallesi’nde 2, Dedeoğlu’nda 5 olmak üzere toplam 7’ye çıkarmış olacağız. Bu sayı da bizim uluslar arası takvime girmemiz için yeterli olacaktır.”

“Yücel Çelikbilek’e teşekkür”

Levent Günaydın çalışmalarının çok yoğun bir şekilde devam ettiğine değindiği söyleşimizde Beykoz Belediye Başkanı yücel Çelikbilek’e özellikle teşekkür etti.

Günaydın; “Sayın Belediye Başkanımız gerek Çiğdem Mahallesi’ndeki tesisimize, gerekse şu an Dedeoğlu’nda yaptığımız tesisimize manevi anlamda çok önemli destek verdi. Ekonomik olarak bir şeyleri başaracak gücünüz olsa bile devlet büyüklerinin manevi desteği size ayrı bir motivasyon sağlar. Bu anlamda Sayın Başkanımız her aşamada bize destek oldu. Sağ olsun bize inandı. Bir de tabi Dost Beykoz’a teşekkür etmek istiyorum. Sağ olsun arkadaşlar her zaman yanımızda oldu. Şu an Beykoz Tenis Kulübü Ailesi hem performans oyuncuları, hem de özel ders alan tenis severlerle çok güzel bir uyum içerisinde. 5-16 yaş arasındaki çocuklarımızı sportif anlamda geleceğe hazırlıyoruz ve çok şükür bu hususta profesyonel hocalarımızla iyi bir çizgi yakaladık." dedi.

Haber Merkezi

AK Parti Gençliği Erdoğan için yollarda
Önceki AK Parti Gençliği Erdoğan için yollarda
Beykoz halkı nerede isterse ben orada olacağım
Sonraki Beykoz halkı nerede isterse ben orada olacağım
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz