Beykoz teknolojiye Mavi Asistan ile yön verecek

  • Güncelleme: 10.02.2020 16:57
  • Okunma: 4471 kez
  • Yorum: 0
Bilim Kahramanları Derneği'nin her yıl düzenlediği kodlama yarışmasına bu yıl Beykoz'dan Anadoluhisarı Ortaokulu'da katılıyor.
Beykoz teknolojiye Mavi Asistan ile yön verecek

Beykoz Anadoluhisarı Ortaokulu'nun 6 kişiden oluşan ekibi uzun bir çalışma döneminden sonra ürettikleri proje ile Bilim Kahramanları Derneği'nin her yıl düzenlemiş olduğu robotik kodlama yarışması katılmaya hak kazandı.

"City Shaper" kategorisinde yarışacak olan Anadoluhisarı Ortaokulu Proje Grubu, Bilişim ve Teknoloji Öğretmeni Ali Çevik'in öncülüğünde çalışmalarına devam ederken, Mahmut Faruk Göksu, Efe Karaördek, Ebrar Elif Aksu, Betül Yoleri, Yaren Altın, İsmail Rüzgar Karataş, Dilara Yazıcıoğlu, Elif Nisa Kocaman, Ahmet Enes Kuvel ve Kaan Tepe'den oluşan kadronun hazırladığı projenin videosu da yayınlandı.

"Bilim Kahramanları Buluşuyor" başlığı altında yapılacak ve Beykoz Anadoluhisarı Ortaokulu öğrencilerinin kendilerini gösterme imkanı bulacakları  yarışma 1 Şubat 2019 günü Özyeğin Üniversitesi'nde yapılacak.

Beykozlu öğrenciler, yarışmanın bir diğer kategorisi olan "City Shaper - Şehrini Şekillendir" bölümünde “Mavi Asistan” isimli projelerini sunacaklar.

Anadoluhisarı Ortaokulu Bilişim ve Teknoloji Öğretmeni Ali Çevik, öğrencilerimiz bu etkinlikte çevrelerinde gördükleri problemleri keşfedip bunlara yenilikçi çözümler üretiyorlar. Erken yaşta bilimle buluşan çocuklar, geleceğimizin teminatıdır" ifadelerini kullanarak, tüm öğrencilere başarılar diledi.

Ayrıca okul müdürü Seçkin Doğan, öğrencilerine güvendiklerini ve başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi.

Haber Merkezi