Eğitim

Beykoz TEGV'in hatıra ormanı ve TFF keyfi

Beykoz TEGV'in hatıra ormanı ve TFF keyfi
10.04.2015 19:07
| | |
16503

Foto galeri

TEGV Beykoz Öğrenim Birimi, Makbule İnaç yönetiminde fidan dikmek için Riva'ya gitti

Öğle saatlerinde TEGV'in Ortaçeşme'de bulunan Öğrenim Birimi'nde tatlı bir heyecan vardı. TEGV'li öğrenci ve gönüllüler, büyük bir heyecanla araçlara binerek Riva'ya doğru yola çıktı. Sabahın erken saatlerinde Riva'ya giderek, gelecek öğrenciler ve gönüllüler için hazırlık yapan Makbule İnaç ise TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy ile birlikte öğrencileri dikim yapılacak yerde karşıladı.

Gönüllüler ve TEGV'in öğrencileri, deniz manzaralı Riva sırtlarında fidan dikimi yaparken, 'iki renkli' deniz dikkat çekti. Fidan dikiminin ardından TEGV'liler Hatıra Ormanı tabelasının önünde Dost Beykoz'a özel poz vermeyi de ihmal etmedi. Bu sırada TEGV ailesi, fidan diktikleri alanın hemen karşı tarafında bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nin Riva Tesisleri’ne gelerek, burada Tesis Müdürü Ertaç Bozkurt tarafından karşılandı.

Beykoz'un en önemli sivil toplum kuruluşunun başında gelen TEGV, her iki öğrenim birimiyle de gece gündüz üretim yapıyor. Son olarak Beykoz Birimi Sorumlusu Makbule İnaç öncülüğünde Beykoz Riva'ya giden TEGV ailesi, burada TEGV adına yapılacak olan Hatıra Ormanı için fidan dikti. Oldukça neşeli geçen fidan dikme etkinliğinde çocukların da yer alması, yeşile ve doğaya yönelik toplumsal bilinçlenme adına da umut verdi. İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nden ve Türkiye Cumhuriyeti Orman İşletmeleri Müdürlüğü'nden ekiplerin de yardımcı olduğu fidan dikimi sırasında, en büyük emeği yine Makbule İnaç verdi. Açılan çukurlara fidan dikmeyi beceremeyen her çocuk, "Makbule Ablaaaa" diye bağırarak, Makbule İnaç'tan yardım istedi. Beykoz Sorumlusu Makbule İnaç ise hiçbir çocuğu kırmadan, hepsinin imdadına yetişti.

Fidan dikiminin ardından hemen dikim alanının karşısında bulunan TFF Riva Tesisleri'ne gelen TEGV ailesi, burada önce toplu fotoğraf çekindi. Ardından TFF Riva Tesis Müdürü Ertaç Bozkurt tarafından kapıda karşılanan TEGV'liler, Bokzurt'un anlatımlarıyla içerideki kupalar ve fotoğraflar hakkında bilgi edindi. TEGV'lilerle yakından ilgilenen TFF Riva Tesis Müdürü Ertaç Bozkurt, bir ara yemek kuyruğunda yemek alanlara yardımcı olup, tabaklarını bizzat masaya kadar getirdi. TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy ise TFF yetkililerine konukseverliği dolayısıyla teşekkür ederek, onlara TEGV'li çocukların el emeği resimleri hediye etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, TEGV Beykoz Öğrenim Birimi, Makbule İnaç, Mete Meleksoy, Türkiye Futbol Federasyonu, TFF Riva Tesisleri, Ertaç Bozkurt, Riva

reklam
1 Yorum
makbule inaç12.04.2015 13:31:45

TEGV'in bu güzel günün de yanımız da olduğunuzdan dolayı teşekkür ederiz . Çocuklarımızın fidanları sevgiyle büyüyecek ve büyük ormanlara dönüşecek . içinde sevginin,barışın,huzurun olduğu bu ormanı hep birlikte korumak dileğiyle

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"