Beykoz TAÜ’den Boğaziçi İmam Hatip’e kodlama eğitimi

  • Güncelleme: 27.06.2018 14:18
  • Okunma: 4685 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da bulunan Türk Alman Üniversitesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine kodlama eğitim vermeye başladı.
Beykoz TAÜ’den Boğaziçi İmam Hatip’e kodlama eğitimi

Türk- Alman Üniversitesi, Beykoz Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında imzalanan ișbirliği protokolünün ardından üniversite bünyesinde öğrencilere yönelik kodlama eğitimi başladı.

Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay tarafından imzalanan, eğitsel, sosyal, kültürel ve bilimsel alanları kapsayan protokolle Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 14 öğrenci 21. yüzyılın teknoloji dili olan kodlamayı öğrenecek.

İlk dersi Öğretim Üyesi Burcu Yıldız tarafından verilen C Kodlama Eğitimi’yle öğrenciler, 3 hafta süreyle, Boğaziçi İmam Hatip Lisesi Proje Koordinatörü Hilal Gürkan eşliğinde geliştirdikleri projeler için kod yazmayı öğrenecek. 

Eğitimlerin başlaması dolayısıyla ilk dersi ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay,  proje ve işbirliğinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek öğrenci ve öğretim üyelerine başarılar diledi.

Hedef Beykoz’dan TÜBİTAK’a Varmak

Öğrenciler alacakları kodlama eğitimiyle, ulusal alanda TÜBİTAK, uluslararası alanda AB ve Erasmus Projelerine çok daha nitelikli olarak hazırlanmayı ve katılmayı hedefliyor.

İmzalanan protokol kapsamında okulun öğretmen ve öğrencilerine yabancı dil eğitimi, teknik ve akademik destek, ulusal ve uluslararası ortak projelerde yer alma üniversite kütüphanesinden faydalanma gibi birçok konuda da üniversite yönetimi tarafından destek verilecek.

Eğitimlerde, lise ve üniversite öğrencilerini kaynaştıran entegrasyonu sağlayan “Akran Öğretimi Modeli” de uygulanmış olacak.

Haber Merkezi