Beykoz tarihinde bir ilk gerçekleşti

  • Güncelleme: 14.09.2020 22:45
  • Okunma: 1771 kez
  • Yorum: 0
Gümüşsuyu Spor Kulübü’nün Aytaç Makine-Hayrullah Aytaç Sponsorluğunda gerçekleştirdiği “Ayak Tenisi” Turnuvasında büyük bir heyecan vardı.
Beykoz tarihinde bir ilk gerçekleşti

Haftalar süren heyecanlı bir hazırlık süreci sonrasında Turnuvanın başlangıç saati öncesinde Gümüşsuyuspor Sahasında her şey hazır idi. Belirlenen saha çizgileri çekilen ipler ile son halini alırken dörde bölünen sahada her hakem için ayrı, ayrı masalar kuruldu.

Turnuva Başlama vuruşu öncesinde Turnuva Sponsoru Aytaç Makine Sahibi Hayrullah Aytaç, Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş ve Turnuva Medya Sponsoru Erha Beykoz Medya Sahibi Talip Ercan katılımcı takımlara başarı dileğinde bulundu.

Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı Şeref Kurtuluş, sahalarında aynı anda iki ayrı turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederken, ” Bilindiği üzere geçen hafta Kelle İbrahim Masterler-Veteranlar Futbol Turnuvamız başlamış idi. Kulüp Futbol Direktörümüz Kamil Çolak güzel bir proje ile bir Ayak Tenisi Turnuvası düzenleme düşüncesini bize açınca, gayet memnun olduk. Tabii ki belli bir hazırlık süreci oldu. Bu aşamada Turnuva Sponsorumuz olan değerli dostumuz Aytaç Makine Firması Sahibi Hayrullah Aytaç’a da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Turnuvamızın bu anlamda bir ilk olma özelliği bizi daha da mutlu etti. Özellikle bu projeyi bize sunan ve bugün ilk turnuva gününde çok güzel bir hava yaşamamıza neden olan Kamil Çolak’a, Mustafa Kuruluş’a ve diğer emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum. Turnuvamız hayırlı-uğurlu olsun.” diye konuştu.

Turnuva Sponsoru Aytaç Makine Firması Sahibi Hayrullah Aytaç ise Gümüşsuyuspor adına gerçekleşen turnuvaya katılım sağlamaktan, sponsor olmaktan mutlu olduklarını söylerken, “Gümüşsuyu Spor Kulübümüz gerçekten de bu anlamda güzel çalışmalara imza atmakta. Kulübün her türlü ihtiyaçlarının karşılanması yolunda büyük gayret sarf etmekteler. Bizlerde hasbelkader buna bir katkıda bulunma düşüncesindeyiz. Ayak Tenisi Turnuvasının başarı ile başlayıp, tamamlanması ve ileriki yıllarda da devamını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük ise Beykoz’da sportif anlamda son zamanlarda birçok farklı etkinliklerin düzenlenip, değişik spor dallarında başarılı organizasyonlara imza atıldığından bahsederken, “Bu anlamda bugün güzel farklı ve ilçemizde ilk kez bir turnuva düzeyinde gerçekleşmekte olan Ayak Tenisi Turnuvasını da anlamlı bulduğumu ifade emek isterim. Şeref Başkanın şahsında emeği geçenlere, bu turnuvayı proje anlamında hayata geçirenlere, kakı sunanlara teşekkür ediyorum. Vaktimiz yettiğince müsabakaları takip etme gayretinde olacağım. Bir paragrafta şuna açmak istiyorum ki sahaya bakıldığında müthiş bir ilginin olduğunu görmek gerçekten de harika, bu da Beykozluların hangi spor dalı olursa olsun bu işe gönülden kakı verdiklerinin sevdiklerinin de adeta bir göstergesi olmuş durumda” dedi.

Gümüşsuyuspor Sahasında özel olarak hazırlanan 4 ayrı bölümde toplam 8 maç yapılırken, takımların bu spor dalını ve kurallarını iyi bilmeleri ortaya kesintisiz bir tempo çıkardı. Sadece birkaç tartışmalı pozisyonda Müsabaka Hakemleri ve Turnuva Organizasyon Komitesinden verilen kesin kararlara itiraz olmadı.

Turnuvaya toplam 18 takım iştirak ederken, bu takımlardan birisi ise Afrikalı Oyunculardan kurulu idi. Değişik Takımlarda Profesyonel ve Amatör Ligler tecrübesine sahip birçok tanınmış futbolcu da forma giyerken, günün en çekişmeli maçında Beşiktaş Futbol Okulu ile Rüzgarlıbayır karşı karşıya geldi.

Sahanın diğer bölümlerinde maçlar tamamlandıktan sonra devam eden, uzayan tek maça müthiş bir heyecan vardı. 2-2 beraberliğin ardından son sette oyunda ağırlığını hissettiren Rüzgarlıbayır Takımı maçı 3-2 kazanırken karşılaşmanın sonrasında galibiyeti coşkulu biçimde kutladı.

Turnuvada ilk gün karşılaşmalarının ardından görüşlerini açıklayan Organizasyon Komitesi Sorumlusu Kamil Çolak, beklediklerinden de öte güzel bir başlangıç yapılmasından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ederken, “Katılımcı takımlara Ayak Tenisi ile ilgili tüm kuralları iletmiştik. Takımlarda yer alan oyuncuların birçoğunun aktif futbolculuk yaşantılarının devam etmesi ve bu sporu iyi biliyor olmaları ortaya kaliteli maçlar çıkardı. Hakem arkadaşlarımız ile oynanan 8 karşılaşmada sadece bir iki kez kural müdahalesi yaptık. Katılımcı tüm takım ve sporculara centilmence bir mücadele örneği sergiledikleri için de ayrıca teşekkür emek isterim.” dedi.

Gümüşsuyuspor Ayak Tenisi Turnuvasında gerçekleşen ilk hafta müsabakalarında şu sonuçlara imza atıldı;

FC Saplantı - TCS: 3-0

Şirindere Gençlik - Kuzenler: 3-0

Son Dakika - Dengesiz : 3-0

Birazz Hırs - Ayyıldız Gençlik: 3-0

Kartal Paşabahçe - Veteran Kuşlar: 3-0

Rüzgarlıbayır - BJK Beykoz Futbol Okulu: 3-2

Aktuel Asansör - Fişekspor: 3-0

Sarı-Siyah 1908 - Jean Cladue FC: 3-0

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: