Beykoz taraftarı oturma eylemi başlattı

  • 0
  • 11341
Beykoz taraftarı oturma eylemi başlattı
Beykoz taraftarı oturma eylemi başlattı
Beykoz taraftarı oturma eylemi başlattı
Beykoz taraftarı oturma eylemi başlattı

Beykozspor’un son yıllarda yaşadığı büyük çöküntü ve ilçe sakinlerin bu durum karşısında sessizliğine son verme amacı ile düşünülen eylem başladı.

Beykozspor Taraftar Grubu –Boğazın Yargıçları-öncülüğünde başlatılan imza kampanyası ve oturma eylemi açıklandığı gibi Kulübün kuruluş yılını içerecek şekilde Saat19.08 de başladı. Beykoz Merkez Sahil Parkında toplanan Beykoz taraftarları ilk dakikadan itibaren başlayan imza kampanyasında saatler gece yarısını gösterirken yaklaşık 500 civarında bir sayıya ulaşıldı. Son derece soğuk bir havada gerçekleşen etkinlik sabah saatlerinden itibaren devam edecek.

Bu arada açılan stantta ilk imzayı Beykozspor Tarihine yönelik arşiv çalışması ile bilinen Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan attı. Ardından sırası ile birçok makama gönderilecek olan imzaların atımı devam etti. Taraftarların bu eylemine her yaştan kadınlı-erkekli Beykozlular destek oldu. Öyle ki ilk imza atanlar arasında bayanların da olması dikkatlerden kaçmadı. Gece yarısına doğru eski anıların koyu sohbetler ile canlandığı eylem gecesinde Kulübün mevcut kötü durumundan kurtarılması için yapılacak çok şeyin olduğu ancak kurumlar arası kötü ilişkilerin ve karşılıklı güven kaybının cezasını koskoca bir camianın çekmesinin hak edilmediği sonucuna varıldı.

Bir zamanlar 3 büyüklerin korkulu rüyası konumunda olan sarı-siyahlılar futbol dışındaki dallardaki başarıları ile kulüp müzesinde hatırı sayılır madalya-kupa koleksiyonun olmasına vesile olmuştu. Bu arada yeri gelmişken hatırlatalım Beykoz Spor Kulübünün İlçe Merkezine giriş noktada bulunan binasının belirsizliği de taraftarların eleştirdiği konuların başında gelmekte idi. Binanın son durumu konusunda sağlıklı bir bilgi dahi edinememekten şikayet eden bazı taraftarlar problemin he r neden kaynaklanıyorsa kaynaklansın biran önce çözüme kavuşmasını ve Kulüp Müzesinin yeniden açılmasını istediler.

Gece boyunca devam eden sohbetlerde Beykoz 1908 A.Ş.Takımındaki Futbolcuların geçen sezon olduğu gibi asgari ücretten maaşlarının verilmesi istendi. Bunun için Beykoz Belediyesine görev düştüğü kişisel ve kurumsal anlaşmazlıkların günahını idmana gelecek yol paraları dahi olmayan Futbolcu ve teknik kadronun çekmekte olduğu ifade olunurken,”Beykozspor yani ulu çınar yıkılırsa bundan en çok Beykoz halkı zarar görür. İnsanları bir arada tutan bir tek değerimiz olan Beykoz Spor Kulübünün hiç arzu etmesek ve Allah’tan o günleri göstermemesini dilesek de bir alt lige İstanbul Amatör Ligine düşmesi ile ortaya çıkabilecek kaos nedeni ile ilçe gençlerinin kötü çevrelerin etki alanına gireceği de apaçık şekilde akıllar gelmekte.” denildi.

Bütün bu gelişmeler ışığında gerçekleşen eylemi dakika dakika takip eden bir grup var ki onlarda fedakarca kulüpleri için forma giyen futbolcular. Bazı futbolcuların “Kaç kişi imza attı, gelip destek vaat eden var mı? Beykozlular duyarsızlıklarını bir köşeye atıp kulüpleri için adım atacak mı?” sorularını peş peşe yakın çevrelerine iletmekten geri durmadı.

Gece yarısına doğru son haber edinme için aradığımız Eylemin Organizesini gerçekleştiren Boğazın Yargıçları Lideri Turgay Gençdoğan,”İnşallah hayırlı bir netice alırız. Beykozlular genç-ihtiyar, kadın-kız-erkek demeden imzalarını atmaya başladı. Demokratik yoldan gerçekleşen eylemimiz 5 gün devam edecek. 5 günün sonrasında ortaya çıkan havaya bakacağız” diye konuştu.

Spor Servisi

Beykoz’da atletizmin gururu Paşabahçe
Önceki Beykoz’da atletizmin gururu Paşabahçe
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz