Beykoz su sporunda da başarılı

  • 0
  • 9911
Beykoz su sporunda da başarılı
Beykoz su sporunda da başarılı
Beykoz su sporunda da başarılı
Beykoz su sporunda da başarılı
Beykoz su sporunda da başarılı
Beykoz su sporunda da başarılı
Beykoz su sporunda da başarılı

Beykoz’u su sporlarında başarı ile temsil eden bir kulübümüz Beykoz Su Jeti Spor Kulübü...

Bu güne değin katıldıkları müsabakalardan birçok kez başarı ile madalya ve kupalar ile ayrılmasını bilen Beykoz ekibi, Bodrum'da gerçekleşen müsabakalardan da başarı ile döndü. Kaan Şenver Yönetiminde oluşturulan spor kulübünün takım sporcuları bireysel bazada madalyaların, takım bazında ise kupanın sahibi oldu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından (TMF) düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Yarışları büyük çekişme ve heyecana sahne oldu. Üçü Kadın toplam 30 sporcunun iştirak ettiği yarışlarda Beykoz Su Jeti Spor Kulübü 4 sporcu ile katılım sağlarken, bir sporcusu arıza nedeni ile yarışmalarda yerini alamadı.

Şampiyonasından ilk etap yarışlarının adresi Bodrum Kumbahçe Parkuru idi. Bu alanda Beykoz İlçesinin gururu olan ve bu daldaki tek spor kulübü ünvanına sahip Beykoz Su Jeti Spor Kulübünden müsabakalar sonunda 111-179 Beygir Kategorisinde Şampiyonluğu az bir farkla kaçıran Kaan Şanver ikinci sırayı alırken, üçüncülüğü de aynı kulüp bünyesindeki sporculardan Melih Salpat kazandı. Beykoz Su Jeti Spor Kulübü adına müsabakalarda 180 Beygir Üzeri Kategorisinde mavi sularda sahne alan Derin Sağun ikinci sırayı elde etme başarısı gösterdi.

Kategorilerinden ilk üçe girenleri ödülleri Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, TMF As Başkanı Hamit Dizman, Belediye Meclis üyesi Mehmet Melengeç, Ticaret Odası Meclis Üyesi Zeyyat Aybey, Su Sporları Derneği Yöneticisi Arif yılmaz, Cenk Sezgin ve organizasyon görevlileri tarafından verildi. TMF Asbaşkanı Hamit Dizman, "19 Mayıs Gençlik Haftası başladı. Bu yarışı da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na adadık. Dilerim gelecek yıl yine burada çok daha güzel bir organizasyonla yarışırız. Gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederim. Bu spora ilgi her geçen gün artıyor. Daha önce 10-15 sporcumuz vardı, bu sayı 30 oldu" dedi. Dizman, yarışın ikinci ayağını, 29 Mayıs'ta Keban Barajı'nda yapacaklarını bildirdi. 

2014 Yılından kurulup resmiyet kazanan Beykoz Su Jeti Spor Kulübü, Beykoz Kulüpler Birliği bünyesindeki tek su sporları kulübü olarak yerini almakta. Nihat Şanver-Kaan Şanver ikilisinin projesi olarak hayat bulan kulüp, antrenmanlarını Beykoz açıklarında gerçekleştirdiği anlarda ilgi odağı olmasını başarmakta idi.

Kaan Şanver Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada Beykoz İlçesini mavi sularda temsil etmekten dolayı mutlu olduklarını söylerken, " Bodrum yarışmalarından dereceler ile döndük. Şimdi bütün dikkatimiz Elazığ yarışları ile devam edecek diğer etaplara verdik." Kulüp olarak Beykozlular kapılarının ardına kadar açık olduğunu sözlerine ekleyen Kaan Şanver, "Kulüp Merkezimiz Anadoluhisarında bulunmakta. Bünyemizde şu anda müsabakalara katılabilecek 15 sporcumuz da dahil olmak üzere 25 civarında sporcumuz bulunmakta. Gerçekten de çok zevkli ve de heyecan verici bir spor dalı. Bu alanda tek spor kulübünün Beykoz'dan çıkmış olduğunu hatırlatmak isterim. Bizleri takip etmek isteyenler ya da aramıza katılmak isteyenler Facebook Profilimizden  ( Su Jeti Spor Kulübü ) bizlere ulaşıp irtibata geçebilirler" diye konuştu.

Spor Servisi

Atatürk yaşasaydı, Beykozlularla gurur duyardı
Önceki Atatürk yaşasaydı, Beykozlularla gurur duyardı
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz