Spor

Beykoz Su Jeti Kulübü kupalara ambargo koydu

Beykoz Su Jeti Kulübü kupalara ambargo koydu
14.08.2018 11:35
| | |
3933

Nihat Şanver’in Başkanlığını yaptığı Beykoz Su Jeti Spor Kulübü, Türkiye Su Jeti Şampiyonası'na tabiri caizse, fırtına gibi bir giriş yaptı.

Kurulduğu 2014 Yılından beri katıldıkları Türkiye Şampiyonalarında kupalara adeta ambargo koyan Beykoz Kulübünün Takım Sporcuları 4 ayrı kategoride Şampiyonluk Kupasının sahibi oldular.

Geçmiş senelerdeki yarışlara göre bu sene müsabakalar bir hayli geç başladı. 2018 Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın ilk ayağı İzmir’in Aliağa ilçesinde yapıldı. Aliağa Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışlar nefes kesen mücadelelere sahne oldu. Aliağa’da ilk kez Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından organize edilen şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden İlçemiz Beykoz’da dahil olmak üzere profesyonel sporcular katıldı.

Yalı Mahallesi Ön Plajlar bölgesinde düzenlenen yarışlar renkli görüntüler oluşturdu. İki gün süren yarışların ilk günü antrenman ve sıralama turları ile geçildi. İkinci gün ise sporcular kendi kategorilerinde birinci olabilmek için bütün hünerlerini sergiledi. Sporcuların performansları ve flyboard gösterileri vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Yarışları TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmed Ali Özkurt, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım, Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) Başkanı Naci Biçer ile çok sayıda yarış sever takip etti.

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile hem spora hem de Aliağa’ya önemli bir katkı sunacaklarını belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, 2018 sezonun ilk ayağını Aliağa’da organize etmekten dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

Beykoz İlçesi Temsilcisi olan ve başarılı bir yarış çıkaran Su Jeti Spor Kulübü Ekibinin Kaptanı Kaan Şanver, yaptığı açıklamada, ” Yıllardır girmiş olduğumuz yarışlardan hep kupalar ve şampiyonluklar ile dönmekte idik. Bu sene bazı sorunlar nedeni ile yarışlar geç başladı. İlk kez İzmir Aliağa Parkurunda yapılan yarışlardan da alnımızın akı ile ayrılmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz. Bundan sonraki etaplarda da aynı başarıyı sergileyip sezon bitiminde bu başarılarımızı Türkiye Şampiyonluğu ile taçlandırmak istiyoruz. Beykoz ilçemizi bu dalda temsil etmekten dolayı da son derece mutlu olduğumuzu da ifade etmek isterim ” şeklinde konuştu. Kaan Şanver, Mert İkiz, Serkan Kokol ilk ayakta dereceye giren sporcularımız oldular.

Beykoz Temsilcisi olan Su Jeti Spor Kulübü sporcuları, ev sahibi konumundaki Aliağa Belediyesince de başarılarından dolayı ayrıca ödüllendirildi.

İşte 2018 Yarışları İlk Ayağında derece yapan başarılı sporcularımız….

STOCK PRO (0-179)

1.Mert İkiz-STMOK (Yamaha)

2.Gürsu Alkanat-STMOK (Yamaha)

STOCK PRO (180)

1.Serkan Kokol-STMOK (Yamaha)

OPEN PRO     

1.Kaan Şanver-STMOK (Yamaha)

DRAG SINIFI

1.Serkan Kokol-STMOK (Yamaha)

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Su Jeti, Nihat Şanver

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"