Spor

Beykoz su jetçileri 9 kupa kazandı

04.08.2015 12:59
| | |
4427

Yarışmalarda Beykoz'u temsil eden Su Jeti Spor Kulübü 9 kupa kazanarak tam anlamı ile kupalara ambargo koymuş oldu.

1-2 Ağustos’ta Abana’da düzenlenen Türkiye Su jeti ve Flyboard Şampiyonası, yoğun bir katılımla ve unutulmaz şovlarla gerçekleştirildi.

Yarışmalarda Beykoz'u temsil eden Su Jeti Spor Kulübü 9 kupa kazanarak tam anlamı ile kupalara ambargo koydu.

Abana Belediyesi, Kastamonu Valiliği ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) işbirliğiyle Abana sahilinde gerçekleştirilen şampiyonaya Antalya, İstanbul, Bodrum, İzmir, Samsun başta olmak üzere 5’i kadın, 32 sporcu katıldı.

Beykoz Su Jeti Spor Kulübü Takım Sorumlusu Kaan Şanver yaptığı açıklamada , “Abana’da sezonun en başarılı performmansını sergiledik. Güzel bir izleyici topluluğu vardı. Kazandığımız 9 kupa ile bu sporda bir marka haline gelmekte olduğumuzu bir kez daha ıspatlamış olduk. Ben öncelikle takım arkadaşlarıma başarılarından dolayı teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Abana’da bizleri en iyi şekilde ağırlama garetinde olan Abana Belediyesine ve değerli başkanları Rıdvan Oyar ve çalışma arkadaşlarına da ayrıca teşekkürlerimizi sunmak istiyorum” dedi.

Öte yandan Su Jeti Spor Kulübü Takım Sorumlusu Kaan Şanver, müsabakaların ardından açmış olduğu ve üzerinde “ Şehitlererimize saygıyla” yazılı pankartı ile parkurda tur atarken Abanalılardan büyük alkış almasını bildi.

Karadeniz’in hırçın suları arasında oluşturulan parkurda sporcular, jetleriyle sert dalgaları aşarak Standart 1 (0-110 bg), Standart 2 (111-179 bg), Standart 3 (180 bg ve üstü), Pro Açık (Modifiyeli), Kadınlar Kupası, Flyboard, Free Style ve TMF Kupası kategorilerinde yoğun bir mücadele ve üstün performans sergiledi.

Yarışların ilk gününde antrenman startını TMF İdari Asbaşkanı Hamit Dizman, Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar ve TMF yönetim kurulu üyesi Mahmut Nedim Akülke verdi.

Asbaşkan Hamit Dizman, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede güzel bir parkur oluşturulduğunu belirterek, “Güzel bir parkurdayız, yapısı itibariyle Abana oldukça şirin bir ilçe. Oluşturulan alan hem sporcuları hem teknik ekip olarak bizleri oldukça memnun etti” diye konuştu.

Belediye Başkanı Rıdvan Oyar da Abana’yı su sporları merkezine haline getirmek istediklerini, bunun en önemli başlangıcı olan şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyet memnuniyet duyduklarını söyledi.

Kategorilerinde Dereceye Giren Yarışmacılar:

Standart1: Sertaç Şahan Şefkatlioğlu, Emin Durmaz, Mehmet Barut

Standart2: Kaan Şanver, Galip Bebek, Kahraman Aktaş

Standart3: Özkan Piro, Kaan Şanver, Kahraman Aktaş

Pro Open: Kaan Şanver, Cesim Serkan Kokol, Özkan Piro

TMF Kupası: Kaan Şanver, Cesim Serkan Kokol, Melih Şalpat

Bayanlar: Ahu Atmaca, Nilgün Bayırlı, Kübra Küçük

Flyboard: Kahraman Aktaş, Özkan Piro, Nilgün Bayırlı

Drag: Kemal Piro, Cesim Serkan Kokol, Kaan Şanver

Abanalı gençlerin katıldığı Abana Kupası’nı ise birinci Evren Sıvar, ikinci Erdem Köse, üçüncü Ömer Şenel kaldırdı. Sporcular ödüllerini Abana Kaymakam Vekili Recep Koşal, Belediye Başkanı Rıdvan Oyar ve eşi Seda Oyar, Başkan Yardımcısı Ramazan Akçınar, TMF İdari Asbaşkanı Hamit Dizman, TMF yönetim kurulu üyeleri Mahmut Edim Akülke ve Okan Alp’ten aldı.

“Başkan Rıdvan Oyar  Su Jeti ile Gösteri Yaptı”

Şampiyonanın ikinci gününde Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, sujetine binerek parkurda gösteri yaptı. İzleyenlerin alkışları arasında turunu tamamlayan Başkan, teknik ekipten de tam not aldı.Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen flyboard ve motosiklet şovları da şampiyonaya damgasını vurdu ve izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Beykoz Su Jeti Spor Kulübü, Abana, Kastamonu, Kaan Şanver

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"