Erdal ÖZTÜRK
  • 21/03/2023 Son günceleme: 22/03/2023 18:26
  • 6.905

Beykoz'da yaklaşık 1 yıl kadar STK'ların tamamı bir bütünlük, bir ahenk içinde çalışma gösteriyorlar.

STK üst yapısı lokomotif görevi üstlenerek; Beykoz Muhtarlar Birliği, Beykoz Dernekler Birliği, Beykoz Spor Kulüpleri Birliği, ve Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği düzenli çalışmalarını sürdürüyorlar.  En son bütün dernekleri kapsayacak bir istişare toplantısı yapıldı. Bu toplantıdan sonra STK çalışma gruplarının kurulmasına karar verildi. Sonucunda bu çalışma grupları oluşturuldu.

Boğaziçi imar, deprem, eğitim ve sağlık, gençlik ve spor, imar, istihdam, kültür ve sanat, turizm ve ulaşım olmak üzere toplamda 8 tane çalışma grubu oluşturulması uygun görüldü. Özü olarak muhtarlar, dernek başkanları ve yöneticileri, spor kulübü başkanları ve yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri Dernek Yöneticilerinden olmak üzere çalışma gruplarının oluşumu tamamlandı. Bundan sonrası çalışma grup başkanlarının vereceği karar doğrultusunda akademik ve bürokrasi desteği alabilirler.

Çalışma gruplarının çalışmaları tamamlandığında yine bu bilgileri Beykoz kamuoyuyla paylaşacağız. Benimde başkanlığını yürüttüğüm (BEYMEZ) Beykoz Meclis Üyeleri Derneğimizle bu çalışmanın içinde bulunuyoruz. Ben bu yazımda bu çalışmaların içinde bulunan kıymetli Beykozluların isimleri görevlerini burada tarihe not tutmak için yazacağım. Kurulan çalışma grubu başkanları oy birliği ile görevlendirme yapılmıştır.  Boğaziçi İmar Çalışma Grubu Başkanlığı'na, 4. Dönem Belediye Başkanı Alaattin Köseler, Deprem Çalışma Grubu Başkanlığına, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı İsmet Konca, Eğitim Sağlık Çalışma Grup Başkanlığına, Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı Ergün Genç, Gençlik ve Spor Çalışma Grup Başkanlığına, BİSK Başkanı Asım Özdemir, İmar Çalışma Grubu Başkanlığına, Trabzonlular Dernek Başkanı Erdal Uzuner, İstihdam Çalışma Grubu Başkanlığına, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği Saymanı Yalçın Çolak, Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Başkanlığına, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, Turizm ve Ulaşım Çalışma Grubu Başkanlığına, 5. Dönem Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bilir.

Beykoz STK Çalışma Grubu Başkanları görevlerini sorumluluk anlayışı, bilinci ve ciddiyeti içinde sürdürüyorlar.

Beykoz için üzerimize düşeni bizler sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz. Yürüttüğümüz bu çalışmalarla ilgili siyasi partilerin ilçe başkanları ziyaret edilmiştir. Bilgi verilmiştir, görüşleri alınmıştır. Bu çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getirmişlerdir. Yerel basınla sürekli iletişim halinde olunmaktadır.  Makalemi çalışma gruplarında yer alan Beykoz gönüllüsü sevdalısı isimlere yer vererek tamamlamak istiyorum.

Arzu Kuşdili Göztepe Mahalle Muhtarı, Ali Durmuş Cumhuriyet Muhtarı, Ali Uslu emekli bürokrat, Alaettin Kartal İncirköy Muhtarı, Aynur Yavaş Güzelcehisar Turizm Kalkındırma Dernek Başkanı, Alev Demirkol Beykoz Halk Dansları Spor Kulübü Başkanı, Dilek Akın Bülbül Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı, Erdal Öztürk Belediye Meclis Üyeleri Dernek Başkanı, Ergin Tüfekçi Beykoz Turizm İşletmecileri Dernek Başkanı, Erdoğan Coşkun Çap 5. ve 6. Dönem Meclis Üyesi, Emre Çankaya Zerzevatçı Muhtarı, Feramuz Erdin emekli emniyet müdürü, Gülay Demirel BEDES Başkanı ve Meclis Üyesi, Hayati Soylu Gümüşhaneliler Dernek Başkanı, Işıl Soyhan Güzelcehisar Turizm Kalkındırma Derneği Başkan Yardımcısı ve CHP İlçe Yöneticisi, İlker Güner Anadoluhisarı Spor Kulübü Başkanı, Kamil Adnan Güner 5. Dönem Meclis Üyesi ve İYİ Parti İlçe Yöneticisi, Muammer Aydınoğlu Soğuksu Muhtarı, Mehmet Yılmaz Rizeliler Dernek Başkanı, Mustafa Babuz Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı, Mehmet Uzun Artvinliler Derneği Başkanı, Mehmet Yorulmazlar Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İstanbul Şube Başkanı, Mustafa Kaya Kanlıca Spor Kulübü Başkanı, Mustafa Kurtuluş Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı, Nevin Çalışkan Beykoz Meclis Üyeleri Derneği Başkan Vekili, Nuri Topsakal Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi, Okan Uzun Beymez Yönetim Kurulu Üyesi, Osman Demirhan Artvinliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Okan Yiğit Boğaziçi 1907 Spor Kulübü Başkanı, Özlem Besler Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı, Recep Yaman Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Sedat Altun Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Rüzgarlıbahçe Muhtarı, Süleyman Çalık KAS-DER Kastamonulular Derneği Başkanı, Sedat Dalar tiyatro sanatçısı ve gazeteci, Sinan Çıtlak BEYMEZ Yönetim Kurulu Üyesi, Şeref Kurtuluş BİSK Yönetim Kurulu Üyesi, Şaban Efe Gümüsşuyu Muhtarı, Tuncer Dede Beykoz Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi, Yüksel Baki Beykoz Belediyesi 5. ve 6. Dönem Başkan Yardımcısı, Ziya Gümüş kamu sağlık çalışanı, Zeynep Dıragumandan Güzelcehisar Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi.

Yazarın Yazıları