Makaleler

Beykoz Stadı'nı yapın efsane olun

16.06.2016 02:27
| | |
4509

Ülkemizin en eski ve tarihi kulüplerinden Beykoz 1908'te sıkıntılı süreç devam ediyor.

1960'lı yıllarla beraber o zamanki adıyla 1. Lig günümüzdeki adıyla Süper Lig'de sekiz sezon oynamış, 200'ün üzerinde karşılaşmaya çıkmış, 1. Ligin ilk maçında sahaya çıkma şerefine nail olmuş, Beykoz 1908 kulübü 2010'lu yıllarla birlikte gerek yönetimsel gerekse ekonomik nedenlerle süratle profesyonel liglerden düşerek bugün maalesef Süper Amatör Lig seviyesine kadar gerilemiştir.

Türk futbolunun asırlık çınarlarından birisi olan kulüpte bugünlerde yaşanan en büyük sıkıntı kulüp binasının ve stadyumun akıbetinin belli olmaması sorunudur. Yaklaşık 1 yıl önce yeniden yapılacağı gerekçesiyle yıkılan Kelle İbrahim Stadı'nda uzun bir süredir çalışma yapılmaması Beykoz 1908'e gönül veren taraftarları fazlasıyla üzmektedir.

Beykoz ilçesinin Türk futboluna ve Türk Milli Takımına armağan ettiği Beykoz Spor Kulübü'nde uzun yıllar top oynamış Beykoz efsanesi Kelle İbrahim'in adının verildiği ve uzun yıllardır Beykoz kulübüne hizmet eden stadın akıbeti belirsizliğini korumaktadır.

Bunun yanında geçtiğimiz günlerde Beykoz Belediyesi tarafından tasarım atölyesi olarak kullanılacağı açıklanan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün tasarrufundaki kulüp binasının akıbeti de  Beykoz taraftarlarını üzmektedir.

Dost Beykoz gazetesindeki görevim gereği hafta sonları maç izlemeye gittiğim statlarda Beykoz 1908 taraftarlarından yoğun olarak stadın akıbetiyle ilgili sorular alıyorum. Beykoz 1908'e gönül vermiş taraftarlar stadın biran önce yeniden yapılması, kulüp binasının Beykoz 1908 kulübünün kullanımında olmasını istiyorlar.

Beykoz 1908 taraftarları takımlarının 1970'lerdeki şaşalı günlerine yeniden dönmesini hayal ediyorlar. Taraftar arkadaşlara belirsizlik var. İnşallah yapılır. Kulüp binası da umarım kulübün kullanımına açılır. Bir Beykozlu olarak bende bu yönde karar verilmesini bekliyorum ve istiyorum cevabını veriyorum.

Az çok spora yazı yazarak hizmet etmeye çalışan bir kişi olarak Beykoz 1908 taraftarlarının sesi olmak adına bu yazıyı yazıyorum. İlçe Spor Müdürümüz Bülent Küçük Bey ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek Bey'e buradan sesleniyorum. Beykoz insanının en büyük eğlencesi futbol. Beykoz ilçemizin sportif anlamda en büyük markası Beykoz 1908 kulübümüz. Beykoz 1908 kulüp yönetimiyle yerel yönetimin yada Spor Müdürlüğü'nün sorunları olabilir. Bu konuda çok fazla bilgi sahibi değilim.

Sorun var yada yok bilinmesi gereken şudur. Beykoz 1908 Kulübü ve Beykoz Stadı kişilerin değil Beykoz taraftarınındır. Beykoz 1908 kulübüne 108 yıldır maddi yada manevi hizmet eden Beykoz 1908 taraftarı bu kulübün sahibidir. Bundan en ufak şüphem yok ve sizlerinde olmasın. Beykoz ilçesinin yerel ve sportif anlamda en yetkili yöneticileri sizlersiniz. Sizler bu ilçenin kanaat önderlerisiniz. Sayın Yetkililer; Beykoz Stadı hüznü yaşıyor.Beykoz Stadı mazisini arıyor. Gençliğinde Beykoz stadında 50 civarında maç izleyen bir Beykozlu olarak stattaki anılarım gözümün önüne geldikçe hüzünleniyorum. Gözlerim doluyor.

Yaklaşık 7 bin kişinin hep bir ağızdan Beykoz diye haykırışını özlüyorum. Sayın İlçe Spor Müdürüm ve Sayın Belediye Başkanım, Beykoz gençliğini Beykoz Stadı'ndan mahrum etmeyin. Beykoz 1908 taraftarının masumane haykırışına kulaklarınızı kapamayın. Beykoz 1908 Kulübü'nün, Beykoz halkının kulübü olduğunu unutmayın.

Sayın Spor Müdürüm yeni göreve başladığınız için sizden ricam Belediye Başkanımızla istişare halinde  bu sorunları çözün. Sayın Belediye Başkanım, Beykoz 1908 Kulübü için geçmişte yaptıklarınız unutulmayacak. Yıllar geçse de bu fedakarlıklar hep hatırlanacak. Sizden Beykoz 1908 taraftarları adına ricamız taraftarın çağrısına kayıtsız kalmayın. Beykoz Kelle İbrahim Stadı'nı biran önce yaparak, kulüp binasını yada yapılacak yeni bir binayı kulüp hizmetine tahsis edip, Beykoz 1908 taraftarının kalbini kazanın.

Siyasi hayatınızdan sonra sportif hizmet anlamında da Beykoz'da efsane olun.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"