Makaleler

Beykoz Stadı için ilk kazmayı vurun artık

19.10.2016 11:20
| | |
3619

Beykoz 1908 kulübünde bugünlerde sportif olarak mutlu günler yaşanıyor.

 

Beykoz 1908 takımı ligde  grubunda 6. hafta sonu itibarıyla en yakın rakibinin üç puan önünde namağlup lider konumda bulunuyor.

Beykoz 1908 takımının taraftar grubu "Boğazın Yargıçları"da her hafta çok daha kalabalık ve organize bir şekilde takımlarına destek veriyor. Boğazın yargıçları takımın en büyük itici gücü. Tribünlerden inanılmaz destek oluyorlar. Takımın başında genç bir isim Dinçay Atmaca var. Bir antrenörden ziyade oyuncularıyla ağabey, kardeş gibi. Futbolun içinden gelmiş bir isim. O da oyuncularıyla birlikte gecesini, gündüzüne katıp mücadele ediyor. Şu anda her şey iyi gidiyor. Çok iyi çalışıyorlar. Sık sık antrenmanlarına gidiyorum.

Beykoz 1908 kulübünde sportif olarak güzel günler yaşanırken stadyum konusunda  belirsizlik sürüyor. İki yıl önce yeniden yapılacağı gerekçesiyle yıkılan tarihi Kelle İbrahim Stadı’nda çalışmalar bir türlü başlamıyor. Ne zaman başlayacağı da belli değil. Şunu net olarak söylemem gerekirse Beykoz 1908 kulübünün bu stada acilen ihtiyacı var. Artık boşa geçecek bir dakika bile kulübün geleceği açısından çok önemli.

Daha önce de yazmıştım. Bir kez daha seslenmek istiyorum. Sayın Belediye Başkanım, Sayın İlçe Gençlik Spor Müdürüm artık bu stat olayına el atın. Genç nüfusun Beykoz için ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Bizler stadımızın bir an önce yapılmasını talep ediyoruz. Bu stadı neden yapmak istemiyorsunuz? Neden imtina ediyorsunuz?  Beykoz 1908 kulübü tarihe mal olmuş bir kulüp. Bir anket yaptırın şunu göreceksiniz. Beykoz kulübü bu ilçenin tartışmasız en önemli markası çıkacaktır. Beykoz deyince akla ilk gelecek 1-2 isimden birisi Beykoz Spor olacaktır.

Belediyelerin en önemli sosyal görevlerinden birisi gençlere spor yapacak alanlar oluşturmaktır. Genç bir nüfusu olan bir ilçenin Belediye Başkanı olarak Sayın Çelikbilek sizlere de önemli görevler düşüyor. Kimse sizden bize arsa verin, saha yapın demiyor. Sizden istenen stadın bulunduğu yere bu kulübün ihtiyacını görecek bir stadyum yapmanız. Sizin için zor mu? Değil. İstimlâk sorunu var mı? Bildiğim kadarıyla yok. İmar sorunu var mı? Yıllardır üzerinde stadyum olduğu için imar sorunu da yok. Peki, nedir sizi stadyum konusunda zorlayan? Bu insanlar gerçekten çok bir şey istemiyor. İstedikleri yıllardır kullandıkları adeta ikinci evleri gibi gördükleri statlarının yapılması. Sayın başkanım bizim çocukluğumuz Kelle İbrahim Stadı’nda geçti. Çok güzel anılarımız var. Sizin de o statta güzel anılarınız muhakkak vardır. Stadyumlar ilçelerin sportif yüzleridir. İlçe sporuna ışık tutan yerlerdir. Beykoz Kelle İbrahim Stadı’nı size anlatmama zaten gerek yok. Siz yaklaşık 20 yıldır bu ilçenin kanaat önderlerinden birisiniz. Artık bu önderliğinizi gösterin ve Kelle İbrahim Stadı’nı yaparak bu ilçe insanının, gençliğinin yüzünü güldürün.

Sayın İlçe Spor Müdürüm sizde bu konuya daha fazla kayıtsız kalmayın.
Sizde genç bir insansınız. Sizin de muhakkak anılarınız vardır Kelle İbrahim stadında. Size görevinizi ve yetkilerinizi anlatacak değilim. Sadece şunu söylemek istiyorum. İlçe sporunun tartışmasız en büyük markası Beykoz 1908 kulübünün, büyük Beykoz taraftarının ve taraftar grubu Boğazın Yargıçlarının çağrısına, haykırışına artık kulak verin. Sizden Amerika'yı yeniden keşfetmeniz istenmiyor. Sizden istenen sadece Beykoz Belediye'siyle koordineli olarak çalışmanız ve stadı bu ilçe gençliğine yeniden  sunmanız. İnsanlar yaptıkları eserlerle ve verdikleri hizmetlerle tarihe mal olurlar. Sizin de elinizde bunun için muazzam bir fırsat var. ‘Allah razı olsun İlçe Gençlik Spor Müdürümüzün yoğun çabasıyla stadımız yeniden yapıldı’ denmesi sizin için onur, gurur olmaz mı? Bu düşüncelerle bu konuya İlçe Spor Müdürü olarak gereken önemi vereceğinizi ve konunun takipçisi olacağınıza inanıyorum.

Son söz olarak diyebileceğim. Artık daha fazla beklemeden ilk kazmayı vuralım.
Stadımızı eskisinden çok daha güzel ve kullanışlı olarak tamamlayalım. Beykoz 1908'in her yeri titreten ayak seslerini bir kez daha tüm Türkiye'ye dinletelim.

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Stat, İbrahim Kelle, 1908 AŞ

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"