Spor

Beykoz Spor taraftarı eylem başlatacak

Beykoz Spor taraftarı eylem başlatacak
2014.08.05 00:00
| | |
7763

Zor günler geçiren 103 yıllık Beykoz Spor Kulübü'ne taraftarları sahip çıktı. önce oturma eylemi sonuç alınmazsa açlık grevi yapacaklar.

Kulübün taraftar grubu, “Tekel, Deri Kundura, Şişecam gitti. 4.değerimiz Beykoz Spor gitmesin” diyor.

1908 senesinde kurulan Beykoz Spor Kulübü, şu aralar zor günler geçiyor. Beykoz Spor Kulübü'nün taraftar grubu Boğazın Yargıçları, kulübün içinde bulunduğu durumun çözümü için önce oturma eylemi başlatacak, bu eylemden sonuç alınamaması durumunda ise açlık grevine gidecekler.

Beykoz Spor Kulübü'nün taraftar grubu Boğazın Yargıçları’nın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

''Boğazın Yargıçları olarak bu kötü gidişat nedeniyle taraftarlığımızı da unutup kulüp giderlerine ortak olmaya başladık. Yeri geldi son harçlıklarımızla futbolcuya yemek aldık, yeri geldi krampon aldık, lisansları çıkarttık. Malzemeciliğini yaptık. Futbolcuların deplasman giderlerini karşıladık. Alt yapının A‘dan Z‘ye tüm masraflarıyla yeni baştan yapılandırdık. Yaptıklarımızdan gocunmuyoruz. Şartlar zaten bunu gerektiyordu. Keşke daha fazlasını yapabilsek ama artık maddi gücümüz tükendi. Manevi olarak zaten çoktan çökmüştük.”

Hepiniz suçlusunuz. Bu güne kadar çuvaldızı kendimize batırıyorduk ama artık değil. Bu konuda misyonumuzun üstüne çıktık. Beykoz'dan ekmek yiyipte maça gelmeyenide. Seçim zamanı stadlarda, kahvehanelerde Beykoz atkısı takıp oy isteyip seçimden sonra maça gelmeyenide. Siyasi rant için binlerce kişi organize olan fakat bir türlü maça gelemeyen yöre dernekleride. Beykoz ormanlarını, topraklarını parseleyip holdingler kurup takıma 5 kuruş faydası olmayanlarıda. Ülke genelinde popüler derneklerin, partilerin şubesini açıp Beykoz adını tabelaya yazıp, Beykoz‘a uzak olanıda. Oturduğu lüks konakları ayrı bir ilçe zannedenleride. Manzaralarımızı çalıp keyif süren ama Beykoz'dan bi’ haber olan yalı sakinide. Lanet olasıca kulüp binasıdan rant bekleyenide. Alacakları yüzünden kulübe haciz gönderenide.

Biz bunları yazarak hatalarınızla yüzleşin istedik…

Kulubün içinde bulunduğu durum belki de yeni bir fırsat. Gelin suçunuzu temizleyin. Örtbas etmeyin temizleyin. 3 büyük değerimiz; “Tekel, Deri Kundura, Şişecam gitti. 4.süde gitmesin. Tarihte Beykoz’u düşüren insanlar olarak yargılanmak istemiyorsanız sorumluluklarınızı yerine getirin. Beykoz Spor Kulübü‘nün (Futbol, Basketbol, Voleybol, Boks, Kürek, Yüzme) neden bu hale geldiğini özetlemeye çalıştık. 14 Aralık Çarşamba günü Saat 19:08 başlama saatiyle 5 gün süreyle otuma eylemine ve imza kampanyasına başlıyoruz. Sonrasın da 7 Ocak gününe kadar herhangi bir gelişme olmadığı takdirde açlık grevimiz başlayacaktır.''

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz 190 Aş, Taraftar, Eylem, Boğazın Yargıçları

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"