Beykoz Spor Ormanında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı

  • 0
  • 4993
Beykoz Spor Ormanında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı
Beykoz Spor Ormanında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı
Beykoz Spor Ormanında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı
Beykoz Spor Ormanında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi’nin Beykoz Spor Ormanında organize etmiş olduğu Sarıkamış Şehitleri’ni Anma Yürüyüşüne ilgi yoğun oldu.

Harekâtın 108’inci yıl dönümünde, Beykoz Spor Ormanı’nda şehitler için düzenlenen yürüyüşe idari erkanın yanı sıra vatandaşlarda ilgi gösterdi.

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Müftüsü Ali Efe, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu ile il ve ilçe birim müdürlerinin de katıldığı yürüyüş, “Biz hep aynı izdeyiz” başlığıyla gerçekleştirildi.

İstanbul’un farklı ilçelerinden gelen yüzlerce genç, ellerinde Türk bayraklarıyla, I. Dünya Savaşı sırasında Sarıkamış’ta donarak şehit olan askerler için yürüdü.

Genç nesillerde tarih bilincini artırmak ve vatan savunmasında çekilen sıkıntıları yerinde görmek amacıyla düzenlenen yürüyüş ve anma programında donarak şehit olan 90 bin Mehmetçik için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin yürüyüş sonrası şehitler için yaptığı duaya gençler hep bir ağızdan “amin” dedi.

İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, sosyal medya paylaşımında, “Sarıkamış Harekâtının 108. yıl dönümünde #BizHepAynıİzdeyiz Beykoz Spor Ormanında gençlerimizle birlikte şehitleri anma yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Bu vatan adına ödenen bedellerin farkında olan gençliğe güvenimiz tam.” açıklamasını yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da, “Vatan sevgisinin, adanmışlığın ve azmin hüzünlü hikâyesi Sarıkamış… Sarıkamış Harekâtı’nın 108. yıl dönümü anısına, al bayrak gölgesinde yüzlerce gençle şehitlerimizin izinden yürüdük. Ruhları şad, mekânları cennet olsun!” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Haber Merkezi

Beykoz'un turistik deresinin rengi yine değişti
Önceki Beykoz'un turistik deresinin rengi yine değişti
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz