Beykoz Spor Kulüplerine genel kurul için son tarih

  • 0
  • 5567
Beykoz Spor Kulüplerine genel kurul için son tarih
Beykoz Spor Kulüplerine genel kurul için son tarih

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Asım Özdemir, Dernekler Kanununa bağlı kulüpler için son genel kurul tarihini açıkladı.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs sürecinde yapılamayan Genel Kurul seçimleri nedeniyle Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Asım Özdemir, genel kurullarını yapamayan Dernekler Kanununa bağlı spor kulüplerine ilettiği mesajda son tarihini 2020 yılının Ağustos ayı olarak açıkladı.

Özdemir açıklamasında, "Pandemi nedeniyle 01 Mart 2020 ile 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında genel kurullarını yapamayan kulüplerimiz olağan genel kurullarını 2020 Ağustos  ayında yapmak zorundadır. İstanbul Amatör Kulüpler Federasyonu, Genel Kurulu da 2020 ağustos ayı içinde yapacağından kulübünüzün genel kurulunda seçilen ve Divan tutanağına yazılan üç asil ve üç yedek delegelerinizi Federasyon genel kurulunun en geç  15 gün öncesinde TC nosuyla Federasyona veya kulüpler birliğine dilekçe ile bildirilmelidir." dedi.

 Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Asım Özdemir, şunları söyledi:

"Kulübünüzün genel kurul yapmak için yönetim kurulu kararlarını vakit kazanmak için 2020 temmuz ayı içinde alabilirsiniz. Kulübünüze ait en son Genel Kurulu 2020 Şubat ayına kadar yaptıysanız en son yapmış olduğunuz genel kurul divan tutanağında yazılı federasyon delegelerini dilekçe ve TC kimlik numarası ile federasyona veya kulüpler birliğine temmuz ayı içinde bildirmelisiniz."

"Ayrıca kulübünüz için yapmış olduğunuz olağan genel kurul da federasyon delegelerini seçmediyseniz 2020 Ocak veya Şubat yada 2020 ağustos aylarında olağanüstü genel kurul için yönetim kurulu kararı alarak sadece federasyon delegelerini belirlemek için belirlenen gündemle federasyon delegelerini seçerek belirleyebilirsiniz. Bu gibi yapılan genel kurullar İl Dernekler Müdürlüğüne bildirilmez."

Spor Servisi

Beykoz'da gece yarısı mahalle karanlığa gömüldü
Önceki Beykoz'da gece yarısı mahalle karanlığa gömüldü
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz