Beykoz kulüplerinden Tanju Çolak'a sert tepki

  • 0
  • 15735
Beykoz kulüplerinden Tanju Çolak'a sert tepki
Beykoz kulüplerinden Tanju Çolak'a sert tepki
Beykoz kulüplerinden Tanju Çolak'a sert tepki
Beykoz kulüplerinden Tanju Çolak'a sert tepki
Beykoz kulüplerinden Tanju Çolak'a sert tepki
Beykoz kulüplerinden Tanju Çolak'a sert tepki

Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak'ın, Kanlıca Spor sahasını almak istediğine yönelik tartışmalar Beykoz'u ayağa kaldırdı...

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer'in konuyu köşesine taşıması, Kanlıca Spor Kulübü'nün sahasını Tanju Çolak'ın Bakanlık aracılığıyla almak istediğine yönelik tartışmalara ciddiyet kazandırırken, Beykoz Amatör Spor Kulübü Başkanları duruma tepki gösterdi.

BİSK'ten Başkan Çelikbilek'e ziyaret

Yaşanan tartışmalar üzerine harekete geçen Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK)  harekete geçti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i makamında ziyaret eden Başkan Asım Özdemir ve diğer yöneticiler Çelikbilek'ten konunun çözümü için destek istedi.

Kanlıca Spor Kulübünün uzun zamandır kullandığı halı sahanın askeriyenin çıkarttığı bir genelge ile yerel spor kulüplerine devredilebilir maddesine rağmen Tanju Çolak'ın bir şahıs olara böyle bir talepte bulunmasına Beykoz halkı da büyük tepki gösterdi.

Kanlıca Spor Kulübü'nün sahasının Tanju Çolak'a verilmesi ve Çolak'ın burayı kendisi devralıp halı saha yapması durumunda, saha spor kulübüne değil, şahsa ait olacak... Bu durum ise askeriyenin belirlediği şartlara ters düşüyor.

Söz konusu sahanın Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan alınan duyumlara göre Tanju Çolak'a devredilmek istendiğini Başkan Çelikbilek'e aktaran BİSK Yöneticilileri'ne, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün konuyla Spor Bakanlığı'nın ilgilendiği bilgisi verilmiş.

Kanlıca Spor sahası daha önce askeriyenin uçak savarlar için kullandığı bir bölge iken, yeni teknolojik imkanlar karşısında buna gerek kalmadığı için spor kulübüne tahsis edildiği kaydedilirken, Tanju Çolak'ın bu talebinin hukuki bir gerekçeden yoksun olduğu dile getirildi.

Yapılan görüşme sonrasında ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuyla ilgileneceğini ve takibini yapacağını söyledi.

Başkan Çelikbilek BİSK yöneticilerine hukuksal yönden çözüm aranmasını tavsiye etti.

Yalçın Bayer ne yazmıştı:

KANLICALILAR yazmış, "Size kötü bir haber vereceğiz" diye. Çok üzgünler. Diyorlar ki:

“Kanlıca Gençlik Kulübü 1956’da kurulmuş, Erol Simavi zamanında büyük yol almış bir kulüp. Daha sonra bu kulüp biraz ‘gerileme devri’ geçirmiş ama sıkıntılarını geride bırakmış bugün. Amatörlerde süper lige kadar çıkan Kanlıca Gençlik Kulübü, Kanlıca Tekke mevkisindeki sahanın stat yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na başvurmuş. Bakanlık ilk önce bu konuda olumlu yaklaşmış, sonra ise Samsunlu olan Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kendi hemşerisi Tanju Çolak’a sahayı tahsis etme kararı aldı.

Kanlıca ve Boğaziçi ile hiç ilgisi olmayan Tanju Çolak, burada bir spor tesisi kurma projesi olduğu öne sürülüyor. Boğaziçi’nin Anadolu yakası ayaklanmış durumda... 

Spor Bakanlığı’nın bunu en kısa zamanda düzeltmesi gerekmiyor mu? Beykoz ilçesi ve Kanlıca Mahallesi gençliğine yazık... 

Onların kullanımına niye açılmıyor?

Bölgede bulunan futbol kulüpleri bugün-yarın aynı şeyin başlarına gelebileceğinden endişe ediyor. Kamuya mal olmuş ve 60. yılını doldurmuş Kanlıca Kulübü’nün futbol sahasının Bakan’ın kendi hemşerisi Tanju Çolak’ın kullanımına verilmesini halk anlamıyor. Bütün beklenti, TFF’nin, Spor Bakanlığı’nın olaya müdahale ederek bu kararı düzeltmesi yönünde. Çolak AKP’ye yakını olabilir ama kazancından önce o gençleri düşünmelidir.

Haber Merkezi

Beykoz gazileri devletle kucaklaştı
Önceki Beykoz gazileri devletle kucaklaştı
Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Sonraki Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz