Spor

Beykoz Spor Kulüp Binası ve Halit Avcı

Beykoz Spor Kulüp Binası ve Halit Avcı
12.03.2018 08:03
| | |
5055

​Beykoz'da en önemli markalardan biri olmasına karşın son 10 yıllık süreçte yaşadığı düşüşle tartışma konusu olan ve taraftarlarını üzen Beykoz Spor Kulübü,

her geçen gün dertler sarmalına daha çok sarılıyor. Şüphesiz ki, bu sarmal içinde Beykoz Spor Kulübü Binası'nın ne olacağına yönelik merakta devam ediyor.

Çelikbilek kulüp binası ile ilgili ne demişti?

Kurumlar arasında pinpon topu gibi gidip gelen bina ile ilgili son iki yılda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ağzından çıkan son cümle ise "burası Beykoz Tasarım Atölyesi olarak değerlendirilecek" olmuştu . 

En son olarak da Beykoz Belediye Meclisi CHP Grubu konuyu gündeme getirmiş, önerge Başkanlık makamına havale edilmişti.

Şimdi ise Başkan Çelikek’ten Beykozlular bir jest bekliyor. İlçe tarihinde önemli yeri olan, insanların sosyal hayattaki buluşma noktalarından biri konumunda olan tesisin Beykoz’a yeniden kazandırılması ve  Beykoz Spor Kulübü Müzesinin de içinde yer alacağı bir binaya dönüştürülmesi isteniyor.

Başkan Çelikbilek’ten bu yönde bir karar vermesini bekleyenler arasında Türkiye’de spor alanında ilklerden birini yaşatmış ve de yaşamış olan Halit Avcı’da yer aldı.

Avcı, Beykoz Spor Kulübü Derneği'nin Sosyal Medyadaki Adresi olan Facebook Profilinden paylaşılan açıklamasında şu ifadelere yer verdi :

TÜRKİYENİN TEKVANDO BRANŞINDA İLK AVRUPA ŞAMPİYONU KULÜBÜMÜZDE YETİŞEN HALİT AVCI DİYOR Kİ !!!

Değerli Zeki Aksu başkanım ben 1976 yılında bu tarihi binada Tekvando sporuyla tanıştım o zamanlar kırık ve döküktü. Erken salona gider paspas çekerdim. Sağ olsun Levent Çolak hocam bana bu sporu sevdirdi ve yıl 1984 Almanya’da yapılan Avrupa şampiyonasında Büyükler Kategorisinde 48 Kiloda Birinci yani Şampiyon oldum ve tarihe ilk Avrupa şampiyonu olarak ismimi yazdırdım. 100’e yakın milli oldum ve Devlet sporcusu olarak da ödüllendirildim.

Tekvando Milli takım Antrenörlüğü yaptım ve Beykoz’da Avrupa ve Dünya şampiyonalarında madalya almış sporcular yetiştirdim. Şu an Türkiye Tekvando Federasyonunda merkez hakem kurulu üyesi olarak görev yapıyorum. Ben işte bu binada yetiştim.

Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek sağ olsun benim ismimi doğduğum sokağa verdi. İşte bu binayı gerçek sahiplerine yani Beykoz spor Kulübü'ne teslim edeceğine de inanıyorum. Bizim belediye başkanımız duyarlı insandır. Benim de Belediye Başkanımızdan bir isteğim olmuştu Soğuksu Mahallemizde yeni inşa edilen kültür merkezinde Tekvando eğitimi başlatalım diye. İnşallah olur demişti. Gençlerimize ve nesillerimize sahip çıkmalıyız spor sağlıklı yaşam demektir.Kötü alışkanlıklardan uzak kalmak demektir.

Değerli Zeki Başkanım inşallah Beykoz için bu bina spor hizmeti vermeye devam edecek.
Saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Kulübü, Halit Avcı

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"