Beykoz Spor Kulüp Başkanı: ‘Sahadan kaçan namerttir’

  • Güncelleme: 22.01.2021 17:24
  • Okunma: 2729 kez
  • Yorum: 0
BAL ekiplerinden Beykoz 1908’in Başkanı Zeki Aksu, takımlarının adının 2020-2021 sezonunda BAL’dan İstanbul’dan katılmaya düşünemeyen takımların içinde geçmesinin camialarını çok üzdüğünü ifade etti.
Beykoz Spor Kulüp Başkanı: ‘Sahadan kaçan namerttir’

Bilindiği üzere, İstanbul’da BAL takımlarının Başkan ve Yöneticileri Vefa Kulübünün düzenlediği toplantıda bir araya gelmişti. Toplantıya 22 İstanbul BAL takımı katılmış ve Kulüpler kendi aralarında değerlendirmelerde bulunmuşlardı.

Bu toplantıdan önce de BAL futbolcuları Vefa Kulübü’ne gelerek, yeşil-beyazlıların Başkanı ve Başkan Vekili ile bir görüşme gerçekleştirmişlerdi. Günün ilerleyen saatlerinden Türkiye Amatör Futbolcular Birliği sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlamış ve bazı takımların lige girmek istemediklerini iddia ederek kulüp isimlerini yayınlamışlardı.

Bu açıklamaya, başta Beykoz, Vefa ve Kavacık olmak üzere çeşitli takımlar tepki gösterdiler ve bu iddialarının gerçek dışı olduğunu savundular.

"Benim Beykoz Başkanı olarak böyle bir beyanım olmadı"

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Beykoz 1908’in Başkanı Zeki Aksu şu ifadeleri kullandı:

" Perşembe günü saat 15'de gerçekleştirilen ve Bölgesel Amatör Lig katılımcısı kulüp başkanlarının bir araya geldiği toplantıya Beykoz Spor Kulübü’nü temsilen katıldım. Bu toplantıda içinde bulunduğumuz pandemi koşulları içerisinde ligin hangi koşullar içerisinde oynanıp oynanamayacağı konusunda bir tartışma yürütülmüştür. Bu tartışma içerisinde ifade ettiğim görüşü çarpıtarak “liglerin oynanmaması yönünde” bir beyanda bulunduğum yolunda bazı dedikodular olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Söz konusu tartışmada Beykoz Spor Kulübü Başkanı olarak liglerin oynanmaması yönünde herhangi bir görüş beyanım ve konuşmam olmamıştır."

" Beykoz Spor Kulübü 113 yıllık bir tarihin eseridir. Kuruluşundan bugüne katıldığı tüm organizasyonlarda onurlu bir mücadele vererek bugünlere gelmiş ve bu onurlu mücadelesini hangi koşul altında olursa olsun sürdürme azminde olan tüm Beykozluların göz bebeğidir. Bu tür haberlerin ne kulübümüze, ne Beykoz’a, ne Beykozlulara ve Beykoz Spor Kulübü’ne ne de onu piyasaya süren ve bizce kim olduğu malum kişiye herhangi bir faydası yoktur.  Beykoz Spor Kulübü Başkanı olarak ne benim ne de yönetim kurulumuzun herhangi bir toplantıda ya da ve sair bir ortamda liglere katılmamak yolunda bir karar verme yetkisi yoktur. Bu karar yalnızca ve yalnızca genel kurul tarafından ortaya konulabilir."

"Herkes gölge boksu yapıyor"

"113 yıllık kulübüz, ne zaman lige katılmadık" diye konuşan Sarı-Siyahlıların Başkanı

" İstanbul’da sahalar kapalı ancak bazı takımlar kişi başına 3 bin TL cezayı bile göze alarak idmanlarını sürdürüyor. 62 yaşındayım, 35 yıldır bu işin içindeyim. Herkes tribünlere oynuyor, kendini tatmin edenleri görüyor ve üzülüyorum. Kulübümün şartları ortada. Bugün TFF’nin karar veremediği bir ortamda Kulüp Başkanları ligler oynansın ve oynanmasın diyemez… 'TFF bir kitapçık açıkladı ancak hiçbir şey belli değil' ifadesini kullanan Beykoz Başkanı Aksu, "Kulüplerin TFF’den talepleri var, çift devre oynansın, aşıları temin edilsin gibi... Federasyon halen Spor Bakanlığının verdiği 5 bin TL ile övünüyor. Ben geçtiğimiz sezon 750 bin TL harcadım, bu seneki bütçem sadece 3 ay için 1 trilyon 200 bin Lira. Ben hep söyledim, 31 Aralık’a kadar açıklasınlar ben varım dedim. Lig başlayacak ama kural belli değil, statü belli değil, yaş kontenjanı belli değil, kaç takım çıkacak belli değil. Kaç takım düşecek belli değil. Kadrolar 18 mi 20 mi olacak? Kaç oyuncu değişikliği olacak…. Bunlar belli değil ama herkes işine geleni söylüyor. Beykoz ne zaman sahadan kaçmış? Sahadan kaçan namerttir. Biz, Beykoz olarak hodri meydan diyoruz." açıklamasında bulundu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: