Beykoz spor kulübü partiler üstü bir konumdadır

  • 24.05.2021 13:05
  • Güncelleme: 24.05.2021 13:07
  • Okunma: 1931 kez
  • Yorum: 0
Beykoz 1908 A.Ş Teknik Direktörü Ergün Ortakçı, üç aydır antrenman yaptıklarını ve kimseini hatırlarını sormadığını ifade etti.
Beykoz spor kulübü partiler üstü bir konumdadır

Bölgesel Amatör Lig müsabakalarına ilk günden beri katılım kararı alan ve 3 aylık süreçte antrenmanlarına devam eden Beykoz 1908 A.Ş’de hazırlıklar sürerken, Teknik Patron Ergün Ortakçı Dost Beykoz Spor Servisi’ne yapmış olduğu açıklamada çarpıcı ifadeler kullandı.

Beykoz Stadında aşırı güneş altında idman yapan Beykoz 1908 AŞ kadrosunun oldukça zorlandığı görülürken, futbolculara bol bol su taşındı.

Tam saha düz, ısınma turları ile başlayan antrenmanda daha sonra istasyon çalışmasına geçildi. Bir sonraki etapta kanat çalışması yapılırken, son bölümde ise çift kale maç ile taktiksel veriler sahaya yansıtılmaya çalışıldı. Haftanın 4 gün çalışmasına 30 futbolcu katıldı.

İdman çift kale maç yapılırken, Teknik Direktör Ergun Ortakçı genç futbolcuları oldukça zorladı.

Ergün Hoca’ya bir dokun bin ah işit

Beykoz 1908 A.Ş. Futbol Takımı Teknik Direktörü Ergun Ortakçı Antrenman öncesinde Dost Beykoz Spor Servisi’ne yapmış olduğu değerlendirmede, karşılaşmalarının başlamasını sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

Ortakçı, “Bölgesel Amatör Ligde mücadele etme hakkı bulunan takımlar bu sezon için katılıp katılmama yönünde görüşlerini resmen açıklamak zorunda. Duyduğumuz kadarı ile takımların yarıdan fazlası katılmayacak gibi. Tabii ki bu bizi de etkileyecek… Çünkü önceki statüde tüm maçlarımızı İstanbul takımlarının bulunduğu grupta yapacaktık. Şimdi İstanbul dışında yakın illerin takımları ile de oynanacak gibi. Biz her şartta hazırız, hızlandırılmış, haftada iki maç içeren duruma da hazırız. ” diye konuştu.

“113 yıllık bir camia bu kadar yalnız bırakılmaz”

Ortakçı şunları söyledi: “Daha önce yapmış olduğum açıklamalarda söylemiştim, tekrar ediyorum… Beykoz Spor Kulübü ilçede partiler üstü bir konumdadır. Maalesef bizimle aynı düşüncede olmayanlar var… Diğer illerde medyaya düşen haberlerden görüyoruz ki, Valiler, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanları Antrenmanlara gidip moral veriyor, arkalarında olduklarının mesajlarını güçlü biçimde veriyorlar. Maalesef 3 aydır antrenman yapıyoruz, halimizi, hatırımızı soran yok. Bizler Teknik Kadro olarak futbolcuları motive etmek için büyük çaba harcıyoruz, Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz canla başla kaynak arayışında bulunmakta. Diyecek, konuşacak o kadar çok şey var ki… Bu şartlarda işimize odaklanmak zorundayız. Gençlerin yoğun olduğu bir kadromuz var, her şeye karşın gelinen noktada bir hayli mesafe kat edildiğini görmek mümkün. Ancak takıma üst düzey birkaç oyuncu mutlak surette katılmalı. Maalesef tozpembe bir tablo sunmak istesem de gerçekler ortada.”

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Ergün Ortakçı