Son Dakika

Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı

  • 0
  • 1599
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı
Beykoz Spor Kulübü 115. Yılını kutladı

Türk spor tarihinin asırlık çınarlarından Beykoz Spor Kulübü 114. yılını geride bıraktı.

Sarı-Siyahlılarda Teknik ve İdari Kadro ile futbolcuların katıldığı özel bir yemek programı ile 115. yıla adım atılması kutlandı.

Akşamüstü yapılan antrenmanın ardından Kavacık Et Mangal Restoranda gerçekleşen program özel anları da beraberinde getirdi.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Beykoz Spor Kulübü Asbaşkanı Sedat Kaba, Kulüp Yönetim Kurulu Üyelerinden Tamer Kısmet ve Engin Çetinkaya'nın yanı sıra Teknik Sorumlu Zafer Öğer, Takım Kaptanı Ahmet Alkaya başta olmak üzere tüm katılımcılar programda düşüncelerini aktardılar.Bu sezon İstanbul Süper Amatör Ligde mücadele edecek olan Boğaziçi ekibinde programa tüm katılanlar şampiyonluk beklentilerini dile getirirlerken, maçların başlaması için heyecanlı bir bekleyişin olduğu gözlendi.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu programda yaptığı konuşmasında yerlerinin kesinlikle İstanbul Süper Amatör Lig olmadığı vurgu yaparak, "bilindiği üzere 2022-23 Sezonu karşılaşmaları hafta sonu itibarı ile başlayacaktı ancak 1 hafta ileri alındı. Biz Beykoz 1908 olarak her zaman maçlarımıza hazırız. Nitekim pandemi sürecinde de lige katılım sağlamıştık.” dedi.

Bu sezon yeni bir yapılanmaya gittiklerini, daha önce Beykozspor formasını giymiş Zafer Öğer’i takımın başına getirdiklerini hatırlatan Başkan Aksu, “Beykoz hak etmediği ve istemediği bir ligde ve burada oynamak istemiyor. İyi bir kadro kurduk, tek tek hepsi nitelikli oyuncu ancak takım olmadan da başarı gelmiyor.” şeklinde konuştu.

Amatör kümede koşmadan mücadele etmeden hedefe ulaşılması mümkün değil. Kayıt üzerinde hiç kimseye 3 puan vermiyorlar, daha birkaç gün önce Milli Takım olarak da bunu acı bir şekilde yaşadık.” İfadelerini kullanan Aksu, “Biz Yönetim Kurulu olarak hedefimize kilitlendik. Büyük Beykoz taraftarı ile camia olarak biz başarıya hazırız. Bu anlamı günde bu özel yemek programını organize eden Asbaşkanımız Sedat Kaba'ya da teşekkür ediyorum" cümlelerine yer verdi.

Beykoz Spor Kulübü Asbaşkanı Sedat Kaba

Beykozspor camiasının 115. Yılını kutlayan Kaba, "2 aydır yeni sezon hazırlıklarımız devam etmekte, hep birlikte bu süreci yaşıyoruz. Bugün de çok anlamlı bir günde mesajım o ki bu sene o sene diyoruz, Büyük Beykoz için başarı dolu günler gelecek ve sezon sonunda şampiyonluğumuzu hep birlikte kutlayacağız" şeklinde konuştu.

Beykoz Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerinden Tamer Kısmet ile Engin Çetinkaya'da birer konuşma yaparak 115. Yılın hayırlı-uğurlu olması temennilerinde bulunurlarken, şampiyonluk yolunda her türlü katkıyı sunmaya devam edeceklerini söylediler.

Nezih ortamda bulunmaktan mutlu olduğunu ve 80'li yılların sonunda kendisinin de forma giydiğini hatırlattan Tamer Kısmet, "saha da son sözü hep siz söyleyeceksiniz, hedeflediğimiz noktaya mutlaka geleceğiz" dedi.

Engin Çetinkaya ise Yalıköy'de doğup Paşabahçe'de büyüdüğünü hatırlattıktan sonra Beykoz'dan uzak kaldığını ancak hiçbir zaman Beykoz'u unutmadığını söyledi.

Çetinkaya, “Ben Beykoz için gerçekten birşeyler yapmak gerektiğini hissettim ve ne yapabilirim bilmiyorum ama ne yapabileceğimi çok iyi biliyorum...benim hedefim Beykoz'un sezon sonunda şampiyon olmasından öte 1.Lige çıkacak bir başarıları yakalaması." şeklinde konuştu.

Beykoz 1908 Teknik Direktörü Zafer Öğer

Beykoz 1908 Teknik Sorumlusu Zafer Öğer ise, "Ben bu takımda forma giydim, kaptanlığını yaptım. Bu sene farklı bir sene olacak, her şeyden öte değişik bir Beykoz takımı izlettireceğiz.” dedi.

Başkan Zeki Aksu ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür eden teknik adam, “özellikle de Sedat Kaba'ya... Bu sezon çok iyi bir kadro kurduk... Her seferinde söylediğim gibi tek ses, tek yürek, tek nefes olacağız. Bu dikenli ve meşakkatli yolda ilerleyeceğiz, zafere ulaşmak kolay değil ama biz bunu başaracağız.” ifadelerine yer verdi.

Zafer Öğer şöyle devam etti:

“Ben bu yolu iki ayaklı olarak görüyorum ilk etapta grupta başarılı olacağız ardından TFF Bal Ligi için diğer etap maçlarına çıkacağız. Ben futbolcu kardeşlerime güveniyorum, İnşallah başaracağız. Bana yılların ardından yeniden görev evererek, Beykoz'a dönmeme neden olan Zeki Aksu Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum."

Beykoz 1908 forması altında şampiyonluk yaşamış bir isim olan ve bu sezon geri döndüğü Sarı-Siyahlı Ekipte Takım Kaptanı olan Ahmet Alkaya ise futbolcular olarak Büyük Beykoz camiasının beklentilerine cevap verebilmek için yoğun bir çalışma, antrenman süreci yaşadıklarını, camia olarak el birliği ile hedefe ulaşacaklarını ifade etti.

115. Yıl Kutlama Özel Yemek Programında daha sonra sırası ile tüm futbolcular söz alarak görüşlerini, duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Deva Partisinden yıldönümü ziyareti

Öte yandan Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki ve Yönetim Kurulu üyeleri, Beykoz Spor Kulübü’nün 115. Yıldönümü nedeniyle kulüp yönetimini ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin yayınlanan mesajda ise, “Beykoz 1908 Spor Kulübü’nün 115. kuruluş yıl dönümü sebebiyle, İlçe Başkanımız Hikmet Baki ve Yönetim Kurulumuzla birlikte tebrik ziyaretinde bulunduk. Misafirperverlikleri için kulüp başkanımız Zeki Aksu’ya teşekkür eder, Beykoz 1908 Spor Kulübü’ne başarılı bir sezon dileriz.” İfadelerine yer verildi.

Spor Servisi

 

Selanik içinde sala okunur
Önceki Selanik içinde sala okunur
Beykoz Basketbol Kadıköy deplasmanına hazırlanıyor
Sonraki Beykoz Basketbol Kadıköy deplasmanına hazırlanıyor