Makaleler

Beykoz spor kamuoyu demokrasiyi sahip çıktı

27.07.2016 09:53
| | |
2163

15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en karanlık ve zorlu gecelerinden birini yaşadı.

Devletin içerisine sızmış ve devletin bir çok önemli koltuğunu işgal etmiş bir ihanet çetesi, silahlı terör örgütü bu vatanı savunmak için, bu aziz vatanın evlatlarının vergileriyle alınmış silahlarla bu milleti vurmaya ve Türkiye Cumhuriyetini ele geçirmeye cüret etti.

Bu vatanın aziz evlatları yüreklerinde bulunan imanla tankların önüne yatarak, uçaklardan atılan bombalara, silahlardan çıkan kurşunlara adeta göğüslerini siper ederek, canlarını ve kanlarını vererek, demokrasiye, cumhuriyete ve halkın seçilmiş temsilcilerine sahip çıktılar.

Gerçekten kolay bir gece değildi. Adeta ikinci bir kurtuluş savaşı destanı yazıldı. Bu vatan için 246 vatan evladı canını verirken, 2185 vatan evladı da kanını vermekten asla çekinmedi. Cenab-ı Allah'ta bu alçaklara,bu vatan hainlerine fırsat vermedi.

Darbeye karşı olan her vatan evladı gibi, Beykoz spor kamuoyu da darbeye hayır, demokrasinin yanındayız mesajları verdi.

Beykoz İlçe Gençlik Spor Müdürü Bülent Küçük darbe girişimi sonrası ilçemizde faaliyet gösteren Örnekköy Spor Kulübü, Yeni Mahalle Spor Kulübü, Kavacık Spor Kulübü, Paşabahçe Spor Kulübü gibi bir çok kulübümüzü ziyaret ederek oyunculara Türk bayrağı, tişört ve Türkiye şapkası hediye etti. Bu ziyaretlerde spor kamuoyuna çok güzel birlik ve beraberlik mesajları verdi.Spor camiasının takdirlerini topladı.

Beykoz Kulüpler Birliği de bu süreçte kamuoyuna oldukça iyi birlik ve beraberlik mesajları vererek darbenin karşısında olduklarını gösterdi.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı sayın Asım Özdemir ve Kulüp başkanları Beykoz Belediyesi önünde demokrasi nöbeti tutarak,okudukları ve yayınladıkları bildiriyle demokrasinin yayında,darbenin karşısında olduklarını tüm kamuoyuna deklare ettiler.

Yine Bisk önderliğinde bir çok kulüp darbeyi protesto yürüyüşleri düzenlediler.
İlçemizde faal olan bir çok kulübümüzde yapacakları antrenman öncesinde Türk bayrağı açarak,bayrağımızın önünde birlik ve beraberlik mesajı verdiler.Darbeye karşıyız diyerek demokrasinin yanında olduklarını gösterdiler.

Son söz olarak Beykoz Spor kulüplerimiz ve Spor yöneticilerimiz darbenin tamamen karşısında olduklarını ve demokrasiden yana tavır aldıklarını,demokrasiden asla taviz vermeyeceklerini tüm dünyaya haykırdılar.

Bizde ülkemizin zor günler yaşadığı bu süreçte verdikleri birlik ve beraberlik mesajlarıyla Spor camiasına yön veren,halkımızın ve devletimizin yanında olan başta İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Bülent Küçük bey ve Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir bey olmak üzere tüm yetkililere ve spor kulüplerimize milletimiz adına teşekkür ediyoruz.Darbeye karşı, demokrasinin yanında olduğumuzu belirtiyor; Allah bu aziz milletin yardımcısı olsun duasıyla yazımıza son veriyoruz. Kalın sağlıcakla.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"