Beykoz spor camiasında mutlu son!

  • 0
  • 11238
Beykoz spor camiasında mutlu son!
Beykoz spor camiasında mutlu son!

Türk futbolunun köklü kulüplerinden Beykoz 1908'in bir kaç yıl öncesine kadar maçlarını oynadığı Kelle İbrahim Stadı, yeniden yapılacak.

Beykozspor taraftarının da zaman zaman gündeme getirdiği Beykoz Kelle İbrahim Stadı için mutlu sona gelindi. Beykoz Belediye Meclisi 2016 yılının son oturumunda aldığı kararla Beykoz Kelle İbrahim Stadı yeniden yapılacak. Uzun zamandır ilçe kamuoyunu meşgul eden stadın yapımı TFF ile işbirliği içerisinde devam edecek. Birkaç yıldır tadilat için bekleyen Kelle İbrahim Stadı için Belediye Meclisi’nde önerge veren AK Parti grubunun teklifine muhalefet partisi ret oyu verdi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Beykoz Belediyesi’ne kiralanan Kelle İbrahim Stadı’nda çalışmaların başlayabilmesi için bir spor kulübüne devredilmesi gerekiyordu. Türkiye Futbol Federasyonu’nun önerisi üzerine Beykoz Belediyespor’a devredilmesine ilişkin madde iktidar partisinin meclise sunduğu teklife eklendi.

Başkan Çelikbilek'in girişimleri sonuç verdi

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in önerisi üzerine Belediye Meclisi’nde getirilen Beykoz Kelle İbrahim Stadı’nın yeniden yapılmasına muhalefet partisi Meclis Üyelerinin ret oyu vermesi dikkat çekti. Bütçesi Türkiye Futbol Federasyonu Kaynak Kullanma Fonu’ndan karşılanacak olan Beykoz Kelle İbrahim Stadı için yılın son meclisinde Başkan Çelikbilek’e, Kelle İbrahim Stadı’nı Beykoz Belediyespor’a beş yıllık bedelsiz kiralama sözleşmesi için yetki verildi.

Belediye Yetkilileri tarafından önümüzdeki aylarda Kelle İbrahim Stadı’nda hummalı çalışmaların başlayacağı söylenirken, Başkan Yücel Çelikbilek’in de bir açıklama yapması bekleniyor.

Haber Merkezi

İstanbul Mesudiyespor'da Aşkın Karadeniz şoku
Önceki İstanbul Mesudiyespor'da Aşkın Karadeniz şoku
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz