Spor

Beykoz spor camiası bir emektarını kaybetti

Beykoz spor camiası bir emektarını kaybetti
07.09.2018 15:10
| | |
4209

Beykoz Spor Kulübü'nün uzun yıllar malzemeciliğini yapan ve "Efsane Malzemeci ” diye anılan Sefa Tarıcan vefat etti.

Bir süredir yaşadığı rahatsızlık nedeni ile tedavi süreci devam eden Sefa Tarıcan, hayata gözlerini yumdu. Sefa Tarıcan'ın babası Haydar Tarıcan Beykoz Spor Kulübü binasında idari anlamda görev yapan isismlerdendi.

Oğullarından Sefa Tarıcan hem Sümerbank Deri Kundura Fabrikası'nda çalışırken diğer yandan Beykoz Spor Kulübü Futbol Takımının Malzemeciliğini Beykoz Belediyesi'nde görev yapan Levent Tarıcan ile birlikte yapıyordu.

Ailenin bir diğer ismi olan Mesut Tarıcan ise Sarı-Siyahlı Takımda Kalecilik de yapan tam bir Beykoz sevdalısı. Merhum Sefa Tarıcan’ın naaşı Öğle vakti Beykoz Merkez Serbostani Mustafa Ağa Caminde getirildiğinde avluda onu son yolculuğuna uğurlamak isteyenler arasında Beykoz Camiasında değişik görevlerde bulunmuş isimler vardı.

Beykoz’un İlk Belediye Başkanı ve Tarıcan’ın da Kulüp Başkanlığını yapan H. Ali Zengin, Kulüp Eski Futbolcularından aralarında Recep Gürbaşak, Selman Çolak ve Selami Tarhan’ında bulunduğu bir grup, antrenörler, 80’li yıllarda merhumun görev yaptığı döneme şahitlik eden birçok tribün siması son görevlerini ifa etmek için camiye gelenlerdendi.

Beykoz Merkez Serbostani Mustafa Ağa Caminde kılınan Öğle Namazını müteakiben merhumun Cenaze Namazı eda edildi. Ardından Şahinkaya Mezarlığındaki Aile Kabristanına defnolundu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Emektar, Sefa Tarıcan, Vefat

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"