Son Dakika

Beykoz son bir ayda hareketlenecek

  • 1
  • 10351
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek
Beykoz son bir ayda hareketlenecek

AK Parti Beykoz Danışma Meclisi halk oylaması için toplandı… İlçe Başkanı Gürkan, “Seçim son bir ayda kazanılır” diyerek stratejilerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının ardından 16 Nisan’da yapılması kesinleşen halk oylaması için ilk kez toplanan AK Parti Beykoz Teşkilatı, "Her hayırlı iş evetle başlar" mesajı verdi.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan danışma meclisi toplantısında Divan Kurulu Başkanlığı'na İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Gonca Jale Peker seçildi.

"10 milyonu aşkın üyemiz, bir milyon 600 bini aşkın çalışanımız var"

Divan Kurulu Başkanı Gonca Jale Peker'in açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ettiği İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, "Bu çatı altında bizleri bir araya getirdiği için bizleri bir araya getiren Rabbime bir kez daha şükretmek istiyoruz" dedi.

"Ben her danışma meclisine gelirken bugün nereden başlasak diye bir düşünürüm. Bugün önce ben AK Parti'den başlamak istiyorum. Çünkü son zamanlarda Beykoz teşkilatında ya da genelde her Seçimde olduğu gibi şöyle sahayı bir bulandırma sahada bir renksizlik oluşturma çabaları oluyor. Önce AK Parti kimliğimizi bir hatırlayarak başlamak gerektiğini düşünüyorum. Ağustos 2001'de kurulan AK Parti son seçimlerde 23 milyon oy aldı. Bununla beraber 10 milyonu aşkın üyesi, bir milyon 600 bini aşkın çalışanı var. Bu rakamlarla Dünya'nın en büyük sivil toplum örgütüyüz. Sürekli kendini yenileyen bir siyasi hareketiz. Büyüme bir takım nimetleri getirdiği gibi sorunları da beraberinde getiriyor. Çok şükür biz bunlara rağmen en alt kademeden üst kademeye kadar birçok arkadaşımızla bu çalışmaları yürütüyoruz."

Üç haftadır mahalle başkanlarıyla yönetimleriyle birlikte toplantılar gerçekleştirdiğini söyleyen Gürkan, 1 milyon 600 bin çalışanı bulunan AK Parti'deki bu sayının en az bin kişisini Beykoz'un oluşturduğuna değindi.

"Biz aklımıza geldiği gibi konuşamayız"

AK Parti'nin çok büyük bir hareket olduğunu vurgulayan İlçe Başkanı Gürkan, "Bizi biz yapan 'tek ses, tek nefes' hareket etmemizdir. Biz başı dik bir ekibiz." ifadelerini kullandı.

Gürkan şöyle devam etti: "Şu anda Beykoz'da bulunan siyasi partilerin ki içlerinde çok kurumsal partilerde var. Bizden çok daha mazisi olan partilerde var. Onların haftada bir araya geldikleri sayı en fazla 70-80'dir. Çok şükür biz bunun ne demek olduğunu bunu diri tutmanın ne demek olduğunu biliyoruz. Böyle büyük bir harekete de ivme kazandırmak belli bir program dahilinde olur. Biz birileri gibi öyle aklımıza geldiği gibi konuşamayız. Aklımıza geldiği gibi hareket edemeyiz. Zaten bizi biz yapan hareketlerden bir tanesi de "tek ses, tek nefes" hareket etmemizdir. Onun için bu toplantılarda benim gördüğüm bir şey de arkadaşlarımızın sahaya yayılan tedirginliğidir. Bir defa şunu unutmayın herkesten daha fazla ne yapması gerektiğini bilen başımız dik bir ekibiz. Yeri geldiğinde bu süreci hep beraber konuşup, değerlendireceğiz."

Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) ekibi belirlendi

Referandum süreci için Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM)'nin kurulduğunu ve başkanlığına Tuncer Dede'nin getirildiğini açıklayan Mustafa Gürkan şu ifadelere yer verdi:

"Biz Beykoz teşkilatı olarak geçmişteki çalışmaları ve tecrübeleri de değerlendirmek bu dönemdeki arkadaşlarımızı ve ekibimiz kurduk. Şu anda takviminde nasıl süreceği belli olmadığı için bazı şeyleri ağırdan alarak programlama kısmında bulunmaktayız. Bu dönemde Seçim Koordinasyon Merkezimizin (SKM) başında Meclis Üyesi Tuncer Dede kardeşimiz görev yapacak. Yardımcılıklarını ise Meclis Üyemiz Şahin Emanet ve Yönetim Kurulu Üyemiz Yaşar Şahin yapacak. Bu seçim çalışmalarını bire bir de vatandaşa doğru temas ederek seçim çalışması yapacağız. Bu konuda sahanın mümkün olduğu kadar kirletileceğine dair bir takım işaretler var. Ama Rabbim doğrunun yanındadır. Plan kurucuların bir anda ziyanla zayii olduklarını çok gördük. Ankara'da katıldığımız toplantıda da bizlere aynısını söylediler; Arkadaşlar sahada her türlü tahrik olabilir!"

"Seçim son bir ay ve bir haftada kazanılır"

"Çalışmalarımız boyunca asıl unutmamız gereken şey aslında bu yapılacak seçimin bir siyasi parti seçimi olmadığını, sistem değişikliği için yapılan bir seçim olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Bu seçimde ama arabalı, kornalı, zurnalı öyle sevinmeler falan olacağını da ben düşünmüyorum. Seçimler de ben her zaman son 40 günün çok önemli olduğunu düşünürüm. Ama seçim son bir ayda ve son bir hafta da yapılan ataklarla kazanılıyor." ifadelerini kullanan AK Parti İlçe Başkanı, "Biz “AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı olarak son seçimlerde 89 bin oy aldık. Bunun karşılığı yüzde 54.7... Aşağı yukarı bir siyasi partinin şu ortamda alabileceği en yüksek oydur. Bunun ne demek olduğunu da biliyoruz. Ama artık bize bu oyun altında oy almak yakışmaz. Biz ne oy alırsak alalım. Diğer siyasi partinin oylarını düşecekler ve AK Parti'nin oyu bu! Yani Beykoz'da 100 bin evet çıktığı zaman MHP'nin son seçimlerdeki oylarını düşerek AK Parti Beykoz'da 86 bin oy aldı diyecekler” dedi.

"Bizim için başarı Beykoz'da 105 bin ve üzeri oydur"

Gürkan, “Biz öncelikle sandık sandık, sokak sokak bu çalışmaları yeniden yapacağız ve sizlerle bunu paylaşacağız. Bizim için başarı Beykoz'da 105 bin ve üzeri alınabilecek oydur. Ya da yüzde 65'in üzerinde alınabilecek her oy Beykoz'da iyi bir oydur. Rüzgar daha farklı eser ona bir şey diyemem" cümlelerine yer verdi.

AK Parti Genel Merkezi'nin hazırladığı Hükümet Değişikliği Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlatan videonun ardından konuşan SKM Başkanı Tuncer Dede ise şu ifadelere yer verdi:

"Referandum sürecinde sağ salim 16 Nisan'a gideceğiz"

"TBMM'ye Yeni Anayasa sürecindeki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Meclis Başkanımıza da rahatsızlığı nedeniyle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. 16 Nisan'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni oylayacağız ve Allah'ın izniyle yeniden kazanacağız. Referandum sürecinde bizleri 16 Nisan'a götürecek ekiple durmadan çalışacağız."

"Milletin malını peşkeş çekelim diye bir derdimiz yok"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de danışma meclisi toplantısındaki konuşmasında, "Vatan için hep iyi şeyler düşündük. Ne pahasına olursa olsun, canımız pahasına dahi olsa yolumuza devam edeceğiz" dedi.

"AK Parti’den önce bu ülkenin ne olduğunu görüyoruz, AK Parti olduktan sonra bu ülkenin ne olduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi de gösterilen bu gelişmelerden bir tanesidir. Bizler de zaman zaman farklı yerlerde Sayın Başbakanımızı dinleme fırsatı yakalıyoruz. Geçtiğimiz cumartesi günü de Sayın Başbakanımızı, Antalya'da dinleme fırsatı bulduk. Bir iki saatlik bir süre içerisinde nasıl bir heyecan taşıdığını gözlerimizle gördük. İnsan yapacağı işten emin olmazsa eğer yapacağı işten sıkılır ve başarılı olamaz.” şeklinde konuştu.

Neden AK Parti başarılıdır?

“Çünkü biz bu millet, bu devlet, bu bayrak ve bu vatan için hep iyi şeyler düşündük. Ne pahasına olursa olsun. Canımız dahi söz konusu olsa. Canımız gibi gördüğümüz birisinin canı ya da kendi canımız dahi söz konusu olsa bizler hiçbir zaman geri durmadık bu devletin bir ferdi olduğumuzu her fırsatta dile getirdik. Çünkü bu millet için biz hep iyi şeyler düşündük, hayal ettik ve gerçekleştirdik. Kötü şeyleri hiç düşünmedik. Bu milletin malını başkalarına peşkeş çekelim diye bir dert hiçbir zaman olmadı. Hep bu milletin haklarını nasıl savunuruz düşüncesinden geldik. Karanlık güçler kendilerini dinlemeyen ülkeleri her zaman dizayn etmek isterler. Bizi de dizayn etmek istediler. Ama hamdolsun bizler buna izin vermedik. AK Parti'yi hiçbir zaman dizayn etme şansında olmadılar. Çünkü AK Parti gücünü yalnızca bu milletten almıştır." Diye konuşan Çelikbilek şöyle devam etti:

"Neden memnun değiller?"

"Dostlar, Türkiye'nin istikrara ihtiyacı vardır ama ne hikmetse bu referandum gündeme girdikten sonra 16 Nisan'daki olaya bir bakıyor. Osmanlı zamanında Padişahlar bir iş yapacakları zaman Vezir-i Âzam'a talimat verirlermiş. Şu ülkeleri bir çağırın soralım bakalım ne düşünüyorlarmış. Daha sonra kararlarını ona göre verirlermiş. Şimdi bizde aynı şeyi düşünmemiz lazım. 16 Nisan'a giderken Avrupa ve diğer ülkeler bizim bu tavrımızdan ve heyecanımızdan memnunlar mı? Almanya değil, ABD değil, İngiltere değil, İsrail değil, Yunanistan değil... Bizimle dost olduğunu zannettiğimiz dost olduklarını söyleyen ülkelerin hiçbirisi memnun değil. Neden memnun değiller? Çünkü 16 Nisan'dan sonra bu ülkeye istikrar gelecek!"

"Biz yeniden dirilişin tarihini yazacağız"

Beykoz’dan Sorumlu AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, "Türkiye'nin yükselişini durduramayacaklar" ifadelerini kullandığı konuşmasında şunları söyledi:  

"Her hayırlı işin bir evetle başladığını hatırlatarak başlamak istiyorum. Zaten zaman içerisinde teşkilatlarımıza gönderilecek olan dokümanlar televizyonlardaki programlar... Bizim milletimiz her zaman kendisiyle övünecek bir şeyleri mutlaka bulmuştur. Nasıl 15 Temmuz gecesi bazıları bittik derken pes etmeyip, köprülere, meydanlara, havaalanlarına giderek işgale karşı göğsünü siper edip Türkiye'nin kara tarihine yazılmak istenen bir darbeyi engellediyse, 16 Nisan'da da sandık başında gereğini fazlasıyla yapacak ve Türkiye'nin durdurulamaz yükselişini durdurmak isteyenlere cevap verecek. Torunlarımıza anlatacağımız bir şeyler olacak. O gün bizler sokaktaydık, arazideydik; mahalle mahalle gezdik diyeceksiniz."

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Danışma Meclisi Toplantısında 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir’in kardeşleri ve gazilerde katıldı.

Haber Merkezi   

Türkiye’nin gündemi Beykoz’a kilitlendi... Sonuç yok!
Önceki Türkiye’nin gündemi Beykoz’a kilitlendi... Sonuç yok!
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (1 Yorum)

çubukluyalı (6 yıl önce)

olacakları şimdiden söyleyeyim;beykoz da evet daha çok çıkacak ve belediye başkanı,ilçe başkanı mahalle başkanları vs.başarının kendilerinden kaynaklandığını düşünüp,kendilerine ayrı ayrı pay çıkarıp heryere teşekkür pankartları asacaklar.

Yorum Yaz