Güncel

Beykoz sokaklarında iftar ruhu had safa da

Beykoz sokaklarında iftar ruhu had safa da
17.06.2016 19:05
| | |
5781

Foto galeri

Her akşam Beykoz’un farklı mahallelerinde kurulan iftar sofralarında manevi atmosfer her geçen gün kapsamını genişletiyor.

Program kapsamında devam eden iftar sofralarında binlerce ilçe sakini Beykoz Belediyesi tarafından ağırlanıyor.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve Ramazan’ın ruhuyla samimi bir atmosferde geçen Sokak İftarları’nda Beykozlular, hem beraber oruç açmanın keyfine varıyor, hem de paylaşma ve hoşgörü duygularını hatırlamanın hazzını yaşıyor.

On bir Ayın Sultanı Ramazan’ın ikinci haftasında Soğuksu, Alibahadır, Çiğdem, Çubuklu, Rüzgarlıbahçe, Kılıçlı, Bozhane, Göllü ve Öğümce mahallelerinden oluşan toplam 10 bin kişi, aynı sofra etrafında toplanarak iftar sevincini mahallelerinde hep beraber yaşadı.

Mahallelerde Her Akşam Bir Program

Beykoz Belediyesi iftar sofralarında mahallelerinde iftar yapan ilçe sakinleri, alana kurulan stantlarda animasyon ve sinema gösterilerini çocuklarıyla birlikte izleyerek, ailece eğlenceli vakit geçiriyorlar.

Başkan Çelikbilek: “Sokak İftarlarında Komşuluk İlişkileri Canlanıyor”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ramazan ayı boyunca on binlerce vatandaşın ‘Sokak İftarları’nda bir araya geldiğini belirterek, yapılan uygulamanın komşuluk ilişkilerini canlandırdığını, aradaki kardeşlik, sevgi ve dayanışma bağlarını güçlendirdiğini vurguladı.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, İftar, Dayanışma

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"