Beykoz sokaklarında hafta sonu sessizliği sürüyor

  • Güncelleme: 10.05.2020 18:07
  • Okunma: 7231 kez
  • Yorum: 0
Bilim Kurulunun tavsiyesi, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin kararıyla hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Beykoz sokakları tarihi günler yaşıyor.
Beykoz sokaklarında hafta sonu sessizliği sürüyor

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri sonrasında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin aldığı kararlar çerçevesinde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle özellikle yaz aylarında renklenen Beykoz sokakları tarihi günler yaşıyor. 

8 Mayıs 2020 24.00 itibariyle 24 Büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlaması 10 Mayıs 24.00 itibariyle sona erecek. 

Dost Beykoz, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamındaki ilçenin sokaklarını arşınlayarak vatandaşlar için kayıt altına aldı. 

Cumhuriyet Mahallesinden itibaren hemen her mahalleye uğrayan Dost Beykoz ekibi, polis noktalarındaki denetimleri de gözlemledi. 

Emniyet güçleri istisnası bulunmayan vatandaşlara Kabahatler Kanunu kapsamında idari para cezası uygulamasını sürdürürken, istisna kapsamında dışarıda bulunanlara da kimlik ve Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrollerine devam ediyor. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsünün Beykoz bağlantılarından Cumhuriyet Mahallesine, Elmalı'dan Ortaçeşme ve Sahil bandı üzerinden Kavacık'a kadar birçok noktayı görüntüleyen Dost Beykoz ekibi, okuyucularına her daim ilçe haberlerini ulaştırmanın da gururunu yaşıyor. 

Sokağa çıkma kısıtlamaları ne kadar sürecek? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk normale dönüş kararlarını açıklayarak 7 büyükşehire giriş çıkışların yapılabileceğini ancak, 24 büyükşehir üzerinden bir şekilde çıkış yapanların bu şehirlere ya da diğer illere giriş yapamayacağını söylemişti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Ramazan bayramına kadar hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının sürdürüleceğini, sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri sonrasında yeni kararlar alınacağını açıklamıştı. 

Vatandaşlar, 28 Mayıs itibariyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının sona erdirilmesini beklerken, 24 büyükşehire giriş çıkış kısıtlamasının ne zaman kaldırılacağı merakla bekleniyor. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz