Beykoz sokakları yasak sonrası sessizliğe gömüldü

  • Güncelleme: 02.12.2020 01:00
  • Okunma: 1747 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da, Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanmaya başlanan kısıtlama sonrası ilçe sessizliğe gömülerek, karanlık bir şehri aratmadı.
Beykoz sokakları yasak sonrası sessizliğe gömüldü

Kısıtlama öncesi vatandaşlar evlerine gidebilmek için bazı otobüs duraklarında ve ana arterlerde yoğunluk oluştururken, market gibi alışveriş noktalarında herhangi bir kalabalık oluşmadığı görüldü. Öte yandan, market, fırın, berber, güzellik merkezi ve diğer işletmeler de faaliyetlerini 20.00 itibariyle sonlandırdı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde ise kısıtlama öncesi Avrupa - Anadolu yönünde trafik yoğunluğu yaşanırken, bu yoğunluk TEM Kavacık ve Ümraniye Otoyolunda da zaman zaman etkili oldu.

İş çıkış saati olmasına rağmen Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Anadolu-Avrupa yönünde yoğunluk yaşanmadı.

Beykoz’daki benzin istasyonlarında ve istasyon marketlerinde ise kısıtlamanın başlamasıyla birlikte vatandaşların yoğunluk oluşturduğu görüldü.

- Saat 21.00 itibariyle sıkı denetim başladı

Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği 21.00’den itibaren Beykoz’daki kalabalık cadde, sokak ve meydanlara sessizlik hakim oldu.

İlçenin ana caddelerinin yanı sıra mahalle aralarında da vatandaşların kısıtlamaya uydukları görülürken, genelge gereğince paket servis hizmeti veren işletmelere ait kuryelerin kullandığı motosikletlerin hareketliliği de dikkati çekti.

Beykoz'daki birçok noktada emniyet güçleri kontrol noktaları oluşturarak, vatandaşların sokağa çıkma izni olup olmadığını kontrol etti.

Saat 21.00'den sonra ana cadde üzerindeki otobüs duraklarında bazı vatandaşlar evlerine gidebilmek için beklemeye devam etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz